Šta je novo?

Aplikacija za NFC placanje

Preacher

Čuven
Učlanjen(a)
02.01.2004
Poruke
673
Poena
630
Koju aplikaciju koristite za NFC placanje?
Probao Cards i ne radi.
Probao Gpay (nisam nasao na app store-u nego morao da skidam sa nekog site-a) i kaze da kartica ne podrzava NFC a ja placam sa njom. :)
Dajte neki predlog koji radi.
 
Aplikacija banke. Kod nas ne rade google pay, Samsung pay i slična rešenja.
Za intesu npr BiB Wave2Pay.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ja sam u NLB i oni nemaju aplikaciju (Pay za Srbiju). Ima Slovenacka verzija, instalirao nju medjutim aplikacija puca (pitanje je da li bi radila za nas). Vidim ima i NLB Pay Kosova ali to necu da probam iz principa. :D
 
Poslednja izmena:
Ja koristim Intesinu aplikaciju. A ima jos i Komercijalna banka - KOMePAY
 
Poslednja izmena:
mPay Raiffaisen Banka
 
A koja je od njih dobra?

Recimo AIK je krš. Prvo moram da se ulogujem u aplikaciju, pa m pin a onda traje samo 30 sekundi... nepraktično skroz. Da makar može otiskom prsta da se završi ovaj prvi deo i da može da se podesi na barem 60 sekundi.
 
Ima Societe Generale, instalirao aplikaciju, dodao Master karticu i radi plaćanje telefonom po dragstorima.
Treba samo ukucati PIN za plaćanje. A za logovanje na račune otisak prsta.
 
Raiffeisen mpay odlično radi takođe.

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
 
A koja je od njih dobra?

Recimo AIK je krš. Prvo moram da se ulogujem u aplikaciju, pa m pin a onda traje samo 30 sekundi... nepraktično skroz. Da makar može otiskom prsta da se završi ovaj prvi deo i da može da se podesi na barem 60 sekundi.

Sto se Intesine aplikacije tice, iskustvo je drugacije, odnosno bolje. Potrebno je samo otkljucati ekran telefona i prisloniti telefon na POS terminal. Aplikacija ce se sama otvoriti i transakcija prolazi. Ukoliko je iznos koji se placa veci od mislim 2500din, onda ce traziti unos pina unutar aplikacije, zatim ponovo prislonis telefon na POS terminal i transakcija prolazi.

Mora biti podesena aplikacija kao default za Tap&pay
Screenshot_2019-09-25-09-39-54-380_com.android.settings.png
 
Poslednja izmena:
Vidiš, nisam znao da ne mora da se otvara aplikacija, to je kul

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
A koja je aplikacija za telenor banku?

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Nemaju oni tu opciju, mada kao što se vidi sa slike iznad, deluje da rade na implementaciji NFC plaćanja.
 
Sto se Intesine aplikacije tice, iskustvo je drugacije, odnosno bolje. Potrebno je samo otkljucati ekran telefona i prisloniti telefon na POS terminal. Aplikacija ce se sama otvoriti i transakcija prolazi. Ukoliko je iznos koji se placa veci od mislim 2500din, onda ce traziti unos pina unutar aplikacije, zatim ponovo prislonis telefon na POS terminal i transakcija prolazi.

Mora biti podesena aplikacija kao default za Tap&pay
Pogledajte prilog 275189
Ukoliko podesis da ti ne trazi pin, onda moze tako, ali u tom slucaju placanje radi i bez ukljucivanja aplikacije i bez otkljucavanja telefona, znaci nije bezbedno.
Pin na telefonu moze unapred da se kuca i imas oko minut da prislonis, znaci ukucas unapred sve i samo prislonis, bez obzira na iznos.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Da dignem ovu temu iz mrtvih (mada vidim da ima reči o ovome tu i tamo u drugim temama): kakvo je trenutno stanje sa aplikacijama banaka za NFC plaćanje?
 
Nazad
Vrh Dno