Šta je novo?

Factory unlock iPhonea 6

asdex

Poštovan
Učlanjen(a)
28.05.2016
Poruke
43
Poena
60
Pozdrav ljudi,

Pre svega izvinite ako se ova tema ponavlja, ali ja je nisam nigde pronašao, sem nekih rezultata iz 2015. za koje smatram da više nisu aktuelni. Naime, kupio sam (prilično jeftino) iPhone 6 sa planom da ga poklonim majci s obzirom da bi njoj bio i više nego dovoljan. Telefon je zaključan na Telenor mrežu, i nisam to smatrao nekim velikim problemom dok nisam malo dublje ušao u materiju i shvatio da ga nije nimalo lako (skoro nemoguće) otključati. Zanima me da li je pomoću R-sim kartica moguće otključati uređaj da radi na VIP mreži? Telefon je trenutno na iOS 12.4, što će verovatno biti i poslednji update koji će ikad dobiti, s obzirom da neće dobijati iOS 13.

Ako nije moguće na "prljav" način, da li je moguće zvanično? Negde sam pročitao da je Telenor u obavezi da otključa telefon ako je istekla ugovorna obaveza, ako priložim ime i prezime vlasnika, broj ugovora i broj telefona uz koji je kupljen. Igrom slučaja, telefon sam kupio od poznanika, tako da postoji šansa da bi mi učinio tako nešto. Naravno olakšalo bi ako bih to mogao ja da obavim, a da ne cimam njega. Ako je moguće, koliko dugo ove procedure traju? Da li postoji neki razlog koji bih naveo i čime bih povećao šansu da Telenor otključa telefon? Inače sam njihov višegodišnji korisnik, imam račun i u Telenor Banci, ali eto majka je VIP.

Hvala Vam svima na odgovorima.
 
Telefon može da otključa samo potpisnik ugovora ali lično mora da se uputi zahtev. Ne možeš ti i besplatno je i brzo bude gotovo uglavnom.
 
Nazad
Vrh Dno