Šta je novo?

Napojni kabl za računar debljeg preseka

mutCKo

Slavan
Učlanjen(a)
23.01.2008
Poruke
52
Poena
320
Zna li neko gde se mogu kupiti napojni kablovi za računar, klasični šuko c13, ali debljeg preseka, 1.0 ili 1.5?
 
Bilo je nekada u mikro princu, ali nema već neko vreme. Fora je što su c13 konektori predviđeni za 10A, dok se za više, 16-20A koriste c19/c20 konektori i oni imaju deblje kablove.
Jednostavno nije predviđeno da se taj konektor i taj kabl upare. Ako ne nađeš, uvek možeš da napraviš. Kupiš strujni kabl 3x1.5 i c13 i šuko konektor. Ili možeš da uzmeš c19 na šuko i zameniš konektor za c13.
u mikro princu imaš c13 konektore na komad. Imaju dve vrste, ja bih ti preporučio ovu malo skuplju jer je znatno bolja
https://www.mikroprinc.com/sr/proizvod/napojni-konektor-c13-f-za-kabl-gst794sw
 
Хвала на инфо.

Правио сам већ неколико каблова, додуше c13 конектори су били са алија. Један, од десетак комада, је нагорео па сам хтео да потражим готове, да будем сигурнији.

Нашао сам неколико комада готових, половних, фабрика Зајечар пише на њима,1.5 пресек, стварно одлични. Али изгледа да их више не праве.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
@djalf

Ala si mu dao preporuku :( :( Ni manje ni vise nego 700 dinara za standardni kabl koji po oglasima moze da kupi za 100 din
 
Njemu treba kabl 3x 1 ili 1,5mm , a taj je 3x0,75mm 10A.

Kvalitetnih 3x0,75mm na KP imas na kilo za 100-150 dinara

Bude i 3x1mm u tim gomilama iz uvoza ( ima i nekoriscenih i polovnih )

edit:

a evo i oglas - novi kablovi i na ovima pise 3G0,75MM

oglas.jpg
 
Poslednja izmena:
Хвала на труду.

Тражио сам јуче на бувљаку, нисам могао наћи ни половне. У најбољем случају су .75мм. Има ли предлога где још да се погледа? Видиковац..?

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
@ mutCKo

Svasta moze da se nadje na buvljacima , a i na Limundu i KupujemProdajem....

Sta napajas sa tim kablom pa ti treba 3x1/1,5mm ?

@CountMike

Ni oni nemaju mere :(

3m 3x1,5 - 1925din.
 
Uh bre, 2 soma za taj kabl ?
 
Јесте да је за рударење, за профит, али опет много :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Ja sam te kablove pravio sam, ali za Hi Fi. IEC konektor sam kupovao od nekog Danlia sa KP. Ne mogu da pronađem oglas. Oko 400 dinara košta, ali je dobar.
 
Nazad
Vrh Dno