Šta je novo?

Laptop do 175k

kovle

Slavan
Učlanjen(a)
29.03.2008
Poruke
1,054
Poena
350
Pozdrav,

Potreban mi je laptop velicine 13” na kojem ce se uglavnom raditi multimedija, obrada fotografija, videa. Znam da je ovo verovatno premala dijagonala za pomenuto, ali mobilnost mi je zaista bitna. Voleo bih ako bih nasao neki u beloj boji, ali nije toliko presudno. Bitna mi je pouzdanost i dizajn.
Da li imate neki savet kog proizvodjaca i seriju bih mogao da uzmem u razmatranje?
Hvala unapred.
 
Prosto - ili MacBook ili Dell XPS.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
xps najbolja stvarcica za te stvari...mada ima dosta i 15.6" modela koji imaju vrlo male okvire oko ekrana, pa su poprilicno kompaktni...bice ti sve preglednije, itd... :)
 
Dobar je i Zenbook, imao sam i 14" i najjači 15" model.

Suštinski se razlikuju - 14" je ultraportabilni laptop kome baterija traje 5-7 sati i nije namenjen kompleksnim zadacima kao što je video obrada, dok je ovaj Zenbook Pro 15 bio vrhunska mašina od 2kg sa tek solidnom autonomijom, 6-core procesorom i dobrom grafikom.

Inače, Spectre bih izbegao - nigde nije u top modelima na testovima renomiranih sajtova. Zameraju mu ili loše hlađenje ili neke druge sitnice...

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Dobar je i Zenbook, imao sam i 14" i najjači 15" model.

Suštinski se razlikuju - 14" je ultraportabilni laptop kome baterija traje 5-7 sati i nije namenjen kompleksnim zadacima kao što je video obrada, dok je ovaj Zenbook Pro 15 bio vrhunska mašina od 2kg sa tek solidnom autonomijom, 6-core procesorom i dobrom grafikom.

Inače, Spectre bih izbegao - nigde nije u top modelima na testovima renomiranih sajtova. Zameraju mu ili loše hlađenje ili neke druge sitnice...

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока

Najvise bih voleo MacBook Pro, ali nemam ga kao dostupnu opciju, da ne objasnjavam sada razlog. Spectre mi se dopao po dizajnu ali kazes da je bolje da ga zaobidjem?
Sta mislis o XPSu? Mada mi malo probija budzet.
Generalno vidim da je i7-8565u u vecini ovih laptopova, koliko sam citao sasvim je dobar.
 
Ne uzimaju džabe mahom skoro svi programeri Thinkpad ili XPS laptopove za programiranje...
 
Znam ali meni treba vise za multimediju ne programiranje, znaci necu tako intenzivno koristiti tastaturu, koja vidim da je sjajna na carbon x1
Pogledacu xps
 
Poslednja izmena:
Nikakav budzet nece uspeti da ispravi krivu Drinu, jednostavno multimedija i 13 inca idu ruku pod ruku kao putovanje u sortsu i majici na Severni pol. Pravi izbor majice za takvu priliku ne postoji
 
Čak ni 14" ne dolaze u obzir (eventualno neki hibrid, kao što je Razer pravio 14" gaming modele).

Realno, tebi je potrebna dedicated grafika, integrisana će praviti dosta problema u radu.
 
Nazad
Vrh Dno