Šta je novo?

Prostrano i provetreno budzetsko kuciste ?

Animal

Slavan
Učlanjen(a)
09.09.2013
Poruke
2,062
Poena
255
Znaci ovako ne moze vise, patim se godinama i odlucio sam da patnji dodje kraj.
Evo ispovracajte se.

oskJPYs.jpg


Toliko se mucim svaki put kada hocu nesto da uradim da je to za naslovne strane a da ne kazem da je protok vazduha od svih ovih kablova koji su zguzvani ovako jer drugacije ne moze katastrofalan.
Sta trazim, trazim neko prostrano i provetreno kuciste do nekih 50-setak eura, nije mi potrebno da bude fensi niti mi je izgled bitan, bitna mi je funkcionalnost i da sve ovo spakujem kao covek i da se ne mucim vise kada hocu da skinem jednu komponentu moram da otkacim 5 kablova i da skinem jos 2 komponente da dodjem do zeljene...

Znaci imam 6x dvanaestica ventilatora, napajanje je modularno i imam 2x HDD i 1x SSD, sadasnje kuciste je ThermalTake Commander MS-III.

Udrite neke predloge a ja cu da vidim da li mi odgovara jer mora da mi se uklopi da stane u ovaj prostor.

tcha0iB.jpg
 
Ok, pogledao sam ga i krenuo da merim moje kuciste da vidim prvo sta cu dobiti u grubim gabaritima to jest spoljnim merama..
Medjutim meni nije jasno kako oni mere ova kucista moje kuciste i dimenzije se uopste ne uklapaju prema specifikacijama sa interneta..
https://www.benchmark.rs/commander_ms-iii_-_vo100a1w2n-8124
E sada nisu pogresili ovi sa benchmarka jer na sve tri razlicite lokacije sam nasao iste mere 429 X 197 X 495 MM, ja nigde na mom kucistu ne mogu izmeriti ove mere !
Ja merim 183mm x 475mm x 425mm dakle samo mi se ova zadnja mera uklapa..

A Fractal je 205 x 444 x 464 mm tako da pojma nemam kako oni to zapravo mere i sta su prave mere to jest ne znam sta da ocekujem koliki je zaista ovaj Fractal kada ja na mom TT ne mogu da izmerim nigde njihove mere..
 
Gabarit / spoljna mera je opisano u mm, ako te to buni?
 
E sada nisu pogresili ovi sa benchmarka jer na sve tri razlicite lokacije sam nasao iste mere 429 X 197 X 495 MM, ja nigde na mom kucistu ne mogu izmeriti ove mere !
Ja merim 183mm x 475mm x 425mm dakle samo mi se ova zadnja mera uklapa..

Mere se najispupčeniji delovi, npr ispupčenje na sajdpanelu isto ulazi u širinu, nogice i ispupčenja za ventove gore ulaze u visinu, isto tako dužina ide od donjeg dela gde je najduže pa skroz pozadi do kraja "usne" na stranici.
Tako da je neko loše premerio sigurno, sad da li ti ili oni, to je za diskusiju :) Daj dimenzije tog otvora u stolu, ili još bolje, zameni sto :)
 
Poslednja izmena:
Aaa jasno, ja sam onda lose izmerio jer nisam znao kako se tacno meri.. Dubina sa dva ispupcenja dodje toliko onda, ja sam merio samo sirinu gornje strane ne uzimajuci u obzir da na bocnim stranama imaju dva ispupcenja...
A sto se tice sirine i ona dodje toliko koliko pise, ali sa onim srafovima koji drze bocne strane jer su oni oko 1.5cm, ne mogu da verujem da i to mere ali ajde.

Sto se tice otvora, moze Fractal da se uklopi, mada ne znam da li dobijam sta i koliko sa tolicno vecim kucistem, vidim da unutra ima vise prostora i da moze kejbl menadzment neki da se izvede ali ne znam da ne pogresim najgore sto covek ne moze da ga vidi uzivo da bi imao neku predstavu...
 
Nazad
Vrh Dno