Šta je novo?

Upgrade za gaming PC - sugestije

skituljko0

Poštovan
Učlanjen(a)
27.11.2014
Poruke
0
Poena
50
Pozdrav,
Trenutno koristim pc za gaming sa sledecim komponentama:
Cpu - fx6300
Gpu - 1050ti 4gb
Ram - 12gb ddr3
Motherboard - Gigabyte 970A-DS3P

Interesuje me da li je moguce uraditi dobar upgrade za dodatnih 200-250e uz prodaju nekih komponenti. Pubg i csgo su primarne igre.
Hvala!
 
Poslednja izmena:
pubg koliko znam voli jakih 6+ jezgara,tako da bih ja da sam na tvom mestu za te pare + prodaju postojeće menjao prvo platformu.trebalo bi da možeš da odradiš apgrejd na 2600 ryzen - ploča - 16gb ddr4 i onda polako skupljaš sredstva za apgrejd gpu-a.
 
^Apsolutno.

Takođe bi mogao da razmotriš i i5 9400f platformu iako je Ryzen generalno bolji CPU, CSGO baš voli Intel, a mislim da je slična priča i sa PUBG.
Sa Intelom bi imao nešto bolje performanse odmah, ali sa Ryzenom imaš bolji upgrade path.
Ako ideš na Ryzen računaj odmah +20-25e za kuler za Ryzen i klok na 4ghz, dobitak je osetan u cpu intensive igrama.
Možeš da razmotriš i Ryzen 3600, sad mu se cena već upristojila, pa ako uzimaš komp na duže staze i za gaming možda nije loše rešenje...

Posle zamene platforme, menjaj GPU za neki 1060 6gb, ako osetiš potrebu i to je to.

Inače ja sam sa Ryzen 2600@4ghz i blago klokovanim 1060 3gb konstantno u rasponu 120-144fps u PUBG, naravno uz smanjena podešavanja grafike, čisto da stekneš predstavu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno