Šta je novo?

Chinon FB-354 head flat cable

vladabuba

Cenjen
Učlanjen(a)
29.08.2009
Poruke
320
Poena
180
Nekim nesrecnim spletom okolnosti uspeo sam da prekinem jedan od flet kablova koji spajaju glavu na drajvu i elektroniku drajva. :wall: Drugi nisam ostetio. Detalji se bolje vide na slici. Kakve su mi opcije? Da li se to moze popraviti? Da li neki od 1.44" PC drajvova dele mehaniku i delove sa ovim Chinon drajvom?


Izvinjavam se na kvalitetu slike:

IMG_20190826_225401-mod1.jpg

Zumirano:

mod-zoom.png
 
Ufff, nisam siguran da se može prelemiti (ili bar ja to ne bih umeo), ali ono što gotovo sigurno možeš je da uzmeš neki stari flopi/HD kabl sa istim brojem žica i zalemiš i na flopi i tamo odakle kabl dolazi...
 
Nekim nesrecnim spletom okolnosti uspeo sam da prekinem jedan od flet kablova koji spajaju glavu na drajvu i elektroniku drajva. :wall: Drugi nisam ostetio. Detalji se bolje vide na slici. Kakve su mi opcije? Da li se to moze popraviti? Da li neki od 1.44" PC drajvova dele mehaniku i delove sa ovim Chinon drajvom?


Izvinjavam se na kvalitetu slike:

Pogledajte prilog 274995

Zumirano:

Pogledajte prilog 274996

Kakav je konektor za flat kabl na drugoj strani?
 
Ufff, nisam siguran da se može prelemiti (ili bar ja to ne bih umeo), ali ono što gotovo sigurno možeš je da uzmeš neki stari flopi/HD kabl sa istim brojem žica i zalemiš i na flopi i tamo odakle kabl dolazi...

Hvala na ideji, mislim da je najbolje da to ovako izvedem. Moram samo da vidim sa druge strane (glava flopi diska) kako je izveden spoj. Bilo bi idealno da je isto konektor.


Kakav je konektor za flat kabl na drugoj strani?

Za ove strane gde je ostecenje je konektor (isto flet). U ovom trenutku ne znam kako je izvedeno sa strane glave. Videcu kada budem uhvatio vremena da sve rastavim i da slikam. U pretrazi slika nisam uspeo da nadjem.
 
Moze se zalemiti ali je njanjavo skinuti plastiku okolo ,mozda bi aceton radio posao za plastiku. Trebalo bi se probati na nepotrebnom primerku flet kablica
 
Mozda bi i moglo da se zakrpi kako-tako da je stacionaran, fiksiran kabl. Ovo sto sam pogledao od mogucih resenja je da obicno flet kabl mora da se malo ukruti (da ima neka podloga na koju se zalepi taj spoj sa izolovane strane). Problem sa ovim je i sto se stalno ugiba dok glava ide gore-dole...
 
Nazad
Vrh Dno