Šta je novo?

Zdrastveno pitanje

  • Začetnik teme Precise
  • Datum pokretanja
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
P

Precise

Guest
Htedoh da postavim ovo pitanje ovde, jer verujem da ovde ima dosta ljudi koji su ceo dan za kompom, pa obzirom da sam ja dobio neke zdrastvene probleme, koji su mozda vezani sa tim, zelim da vidim dal ima jos nekog ko ima slicne simptome, pa da vidim kako su to resili, jer je meni tesko da odredim dijagnozu.

Imam problem da kad god sedim, posle par minuta pocne da mi bude lose, desava se najcesce u prevozu, ali i kuci kad sednem na krevet da gledam televizor, bude mi lose dok pravilno, uspravljeno sedim, a kad se zavalim pozadi i budem u nekom polulezecem stavu, onda mi bude lakse...
Ne znam sta mi je to, kao neka mucnina, ali nemam nagon za povracanjem, u glavi mi se ne vrti, ali krene neka nesvestica da moram brzo da legnem, uopste nije naivno.
Ne znam dal mi je to psihicki neka aniksioznost ili mozda do vrata, kicme, ili stomaka, pluca, zeludca, grla, ali znam ne mogu ni 5 minuta da izdrzim u gsp autobusu, lose mi je svaki put kad zakoci, ni u taxiju mi nije nista bolje...
Uzimao sam tablete Dimigal, koje su za mucninu na putu, ali veoma malo pomazu ili ne pomazu uopste, od njih se malo i prispava imaju i malo sedativno dejstvo, pa ako je neka anikcioznost, mozda pomaze vise sa te strane, jer otupi mozak.

Ima li neko ideju sta to moze da bude?
Moram napomenuti da svaki dan sedim za kompom oko 12 sati u ne bas uvek potpuno ispavnom polozaju, malo krivim kicmu i vrat, ali do sad nisam imao nikakvih tegoba.

Kad sam bio kod lekara, prvo sto je trazila uzorak krvi, koji sam radio pre par meseci i znam da je tu sve uredu i svi ostali nalazi sto sam testirao je uredu, krv, urin, stolica, ORL, internista EKG, neurolog ultra zvuk vrata, sve uredu, to sam zavrsavao kod privatnog, a sad kad sam krenuo kod drzavnog, trazi taj test krvi ponovo da radim i da idem kod neuropsihijatra...
Ja mislim da mi najbitnije mozda da odem kod fizijatra i da proverim drzanje, kicmu, vrat i da uradim test na alergije, jer imam i te simptome i znam da sam od ranije alergican, pa mi mozda smeta prasina u sobi, koju komp dosta dize, grinje, budj itd... ali ne mogu nista od toga da radim kod drzavnog, dok ne prodjem ovu proceduru, posto me je prvo odredila kod psihijatra, a to je tek za mesec dana... a meni svaki dan lose, pogotovo ujutru kad ustanem, tad mi je prvih 3 sata najgore, posle nekako dodjem sebi i onda uvece zivnem, uvece sam odlicno, mnogo bolje, ali ovako preko dana, nekad ne mogu ni da prosetam, ne mogu ni par stanica autobusom, da mi se slosi, krene mi neka nesvestica ko da cu da se ugasim, pa nigde dalje od kuce nisam bio vec 2 meseca, zeznuto je, jer nekad cak ne mogu ni da sednem da pogledam malo televizor.

Ako je nekom poznato nesto od ovoga, svaka pomoc je dobrodosla i predlog.
 
Poslednja izmena:
Moguće da je anksioznost. Ona zna mnoge probleme da izazove. Lekovi za anksioznost mogu privremeno pomoći, a na duži period ih ne treba koristiti.
 
Anksioznost je posledica, kao i većina "bolesti", pa realno ne može ni da se izleči metodama moderne (zapadne) medicine, već samo da se prikriju Dobar neuropsihijatar će ti to isto reći, dok većina to ni sebi neće priznati. Treba pronaći uzrok, ma kako banalan bio.


Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Najbolju pomoć ćeš dobiti od lekara.
Lock
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno