Šta je novo?

Instalacija sistemskog diska na novu matičnu ploču

nindac

Slavan
Učlanjen(a)
25.12.2004
Poruke
45
Poena
309
Imam PC računar sa kojim radim već godinama. Matična ploča je GA-P35-DS3R
a sistemski disk je Samsung SSD od 256 Gb. Rešio sam da ga malo "unapredim"
pa sam nabavio ploču GA-Z270P-D3, a za par dana kupujem odgovarajući procesor
i memoriju.
Pitanje je kako da instaliram postojeći SSD sistemski disk na novu ploču ?
Na disku već postoji Windows 7 Ultimate, 64 bita, koji je radio sa starom
pločom. Da li treba da ponovo instaliram Windows 7 kada disk priključim na
novu ploču, ili može neki update ili nešto treće ... ?
 
probaj prvo prosto da butuješ,ima šansi da će proći bez štucanja oko aktivacije,ako ne,trebaće ti nova aktivacija...

moje iskustvo je da zamena platforme,sem aktivacije ne vuče veći problem naročito intel na intel...ono što možeš da uradiš da prelazak bude što bezbolniji je da poskidaš sve drajvere (zvuk,grafika,sata kontroler,lan...) a posle toga izguglaš da odradiš dism pa sfc komande (znam da de razlikuje na sedmici od 10tke) tako osiguravaš celovitost sistemskih fajlova i instalacija ti je faktički kao nova.
 
probaj prvo prosto da butuješ,ima šansi da će proći bez štucanja oko aktivacije,ako ne,trebaće ti nova aktivacija...

moje iskustvo je da zamena platforme,sem aktivacije ne vuče veći problem naročito intel na intel...ono što možeš da uradiš da prelazak bude što bezbolniji je da poskidaš sve drajvere (zvuk,grafika,sata kontroler,lan...) a posle toga izguglaš da odradiš dism pa sfc komande (znam da de razlikuje na sedmici od 10tke) tako osiguravaš celovitost sistemskih fajlova i instalacija ti je faktički kao nova.

Šta podrazumevaš pod aktivacijom ? Kako da poskidam sve drajvere?
Da bih nešto izguglao valjda bi prvo trebalo da mi proradi sistem sa novom pločom?
Kakve su to komande dism, sfc, gde se i kada unose ?
 
Macrium sve verzije sem free imaju opciju redeploy ali samo kad se uradi boot sa dvd ili USB (iz win programa nema ta opcija). Možeš da šetaš HDD sa tom opcijom do mile volje po računarima bez instalacije.
 
Nazad
Vrh Dno