Šta je novo?

IPhone 11 ili S10e

Nemanja

Čuven
Učlanjen(a)
27.01.2002
Poruke
886
Poena
645
Moja oprema  
Mobilni telefon
Poco X3 Pro
Pametni uređaji
Garmin
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Sta bi sta vi uzeli, IPhone je desetak evra skuplji na dvogodisnji ugovor, 44 naprema 34 evra mesecno.
 
Nije po meni vredno razlike u ceni..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Mislim da je IPhone bolji telefon zbog procesora i operativnog sistema, ali ima zastareli prikljucak koji nije kompatibilan cak ni sa novim Apple uredjajima, IPad Pro i MacBook. Zatim je glomazan za moj ukus, ima slabiji ekran. Ali takodje razmisljam da nije bolji koliko je skuplji.
 
razmisljaj o softveru ne o hardveru...meni je sada nezamislivo da se posle vec par godina vracam na android. Imam kupljene aplikacije, sve mi je povezano kroz apple sistem u kuci, a i okruzenje mi je takvo da vise i ne pitam kad nekom treba nesto da posaljem npr jer 99% ljudi oko mene je na iOS
 
Da je S10 sa snapdragon procesorom pa i da se razmisli, a ovako sa mrtvim exynosom odluka je prilicno jasna, zapravo razlika u ceni maltene i ne postoji, jer za dve godine, kad ti istekne ugovor, za toliko ce iphone biti skuplji.
 
Ne razmatram telefone koji nemaju servise i podrsku u zemlji u kojoj sam, tako da Kinezi otpadaju. Najvise bih uzeo Apple zbog promene, ali nisam siguran zbog velicine, posto je S10e maltene u kucistu od S7 koga sada koristim.
 
Ako ti je velicina bitna, s10e je stvarno tamanica ovako na ruku. Odlican display, kamere, to sad sto je exynos je malo bedak jer je sd855 jos na tu bateriju pravi pogodak. Bukvalno samo zbog toga ga nisam uzeo, ovako je stvarno odlican tel. Prosetaj se negde i uzmi iphone xr u ruke, steci ces utisak o velicini iphone 11.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Prosetacu se do Mediamarkta, mozda im stignu i novi telefoni do petka.
 
Ni Pixel ne postoji ( bar ne do sada ) legalno u Austriji, OnePlus se bar moze legalno naruciti. Samo nisam siguran kakvi su sa podrskom. Previse filozofiram, mislim da su oba telefona dobar izbor, a sa svakim se nesto gubi. Hteo sam da cujem sta misle drugi clanovi.
 
Pa mislim da je najbitniji momenat zbog kog zelis da predjes sa androida na ios, ako si vec zadovoljan sa s7e. Ako ti platforma odgovara, ostani na samsungu, ako mislis da je ios bolji onda predji. Hardverski jedina po meni znacajna razlika je battery life na strani ip11 i fhd ekran na s10e (nisam video ip11, pa mozda ovo i nije bitna stvar - ali mi je odsustvo fhd ekrana u premium segmentu odvratno. U svakom slucaju, bolji je sceen to body ratio).

Moja zena ima s10e i stvarno lepo lezi u ruci, radi super i sve, ali mojim tempom koriscenja ne bi izvukla ceo dan bez punjenja (njoj na kraju dana bude i po 50%). Mozda i najbolje lezi u ruci, mada sad kad sam se navikao na s10+ on mi deluje kao igracka.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Promenio bih cisto radi promene ( besposlen pop i jarice krsti ). Koristio sam iPhone pre, a svakodnevno koristim iPad... moj utisak je cak i da je ekran losiji, aplikacije lepse izgledaju na iOS-u. Da li je zbog toga sto su optimizovanije ili sto developeri ulazu vise truda u iOS verzije, ne znam.
 
Pa najbolje onda da odes u mediamarkt ili nesto slicno i pogledas uzivo i jedan i drugi.
U svakom slucaju, mislim da doplata nije realna razlika u kvalitetu, ali ce svakako imati bolji resale value posle 2 godine..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Onda uzmi iphone 11, odlican fon i ocigledno ce ti sve odgovarati osim mozda dimenzija kucista (sirine), najbolje bi bilo da probas ip11. Ali i da uzmes S10e neces pogresiti.

Ali s obzirom da fon uzimas u Austriji uz ugovor, postoji jos jedna zanimljiva opcija: https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9537&idPhone2=9840&idPhone3=9848
Poredjenje velicina: http://j.mp/30pvjYo

Bugari su upravo izbacili test petice, odlican fon: https://www.gsmarena.com/sony_xperia_5-review-1987p3.php

Prednosti u odnosu na Samsung (exynos) su SD855 cipset, fluidniji sony UI i brza podrska, jedna kamera vise (telephoto) kao i odredjene funkcije kamere/kamkordera (4K HDR video, Cinema Pro app).
Xperia je primetno duza od S10e ali je u isto vreme i malo uza, zbog 21:9 AR OLED-a.

Xperiu 5 navodim jer je ocigledno bas dobar telefon ali pre svega jer prvih npr. 100 kupaca kod mnogih operatera sirom Evrope dobijaju Sony WF-1000XM3 BT/TW slusalice koje su verovatno najbolje u toj klasi i trenutno kostaju oko 230$. Ako ih prodas (npr. za 200e) onda je kupovine ''5'' utoliko isplativija a mozes i da ih zadrzis i uzivas u true wireless zvuku :) Prodaja ''5'' pocinje pocetkom oktobra.
 
Poslednja izmena:
Slozio bih se da je tesko racionalno objasniti razliku u ceni, ali... ne pitaj nista, Apple je to :)

Bas sam i ja pogledao sada taj test na Areni. Volim Sony, samo sto poslednjih godina nisu imali konkurentne modele, videcemo gde ce operater cenovno smestiti ovaj telefon u odnosu na S10e i iPhone. Ne zurim se, a i ne uzima mi se prva serija telefona. Edit: sada sam pogledao, Xperia 1 ima bas musku cenu, skuplja je u mom paketu od iPhone11 sa 128Gb.
 
Poslednja izmena:
Po ceni petica ce sigurno biti bliza ajfonu 11 nego S10e, ili mozda negde izmedju. A ako se ne uzima prva serija telefona (tacnije medju prvih 100) onda nema nista od WF-1000XM3 sto je jedan od osnovnih razloga zasto bih ikada dao toliko novca za telefon uz ugovor :)
 
Porucio sam S10e, ipak je ponuda na kraju bila dosta povoljnija za Samsung, i smatrao sam da iPhone ne vredi razlike. Hvala svima koji su podelili misljenja na ovoj temi!
 
Poslednja izmena:
skuplju cenu IP opravdava dosta svojom fluidnoscu i posle x godina kao i drzanju cene, za 3 godine samsung skoro da ne moze da se koristi i kosta 200e dok ip kosta duplo vise i raddi kao prvog dana.... Zene ne menjaju cesto telefone tako da je ukoliko moze i voli ios uvek bolje ici na IP!
 
Ne znam samo kako moj prijatelj(a ima ih još sa starijim Samsung telefonima), i dan danas koristi S2 i uopšte se ne žali. Mora da su mu niski prohtevi ili je taj S2 i dalje "zverka" od telefona ;)
Što se tiče cena, tu se slažem.

Послато са SM-G973F уз помоћ Тапатока
 
Ja jedinu razliku izmedju S8 kojeg sam koristio 2 godine i sad S10+ vidim kada prebacujem iz jedne igrice u drugu. Sve ostalo se otvara instant i tamo i vamo..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ne znam samo kako moj prijatelj(a ima ih još sa starijim Samsung telefonima), i dan danas koristi S2 i uopšte se ne žali. Mora da su mu niski prohtevi ili je taj S2 i dalje "zverka" od telefona ;)
Što se tiče cena, tu se slažem.

Послато са SM-G973F уз помоћ Тапатока

S2 je bio zverka(licno meni najbolji samsung do s7), ali daleko od toga da moze da se koristi normalno...
A sto se rice s8, uzmi ip X prvi i uporedi kvalitet i fluidnost.
Zavisi ko kako koristi telefone, nekome eto i taj s2 sasvim ok radi, zavisi koliko je ko ‘razmazen’ itd... mom caletu je note 4 do prosle god radio super kako on kaze, a ja kad ga uzmem da prebacim nesto napatim se... itd... nemam nista protiv samsunga i sam ih kupujem ali cinjenice su cinjenice.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Radi se o tome da sam porucio ovaj S10e na jednoj akciji, sada videcemo da li ce proci, trebao bi izaci 79e uz dvogodisnju pretplatu od 26e. Inace je regularna cena u toj tarifi oko 250-300e. Ako bih uzimao po zvanicnim cenama, 750e za S10e i 850e za IPhone, oba 128 Gb, uzeo bih iPhone jer mislim da vredi 100e vise, ali opet mislim da to nisu realne cene. Po ceni 11-ice trebao se dobiti 11 Pro, jednostavno suvise se skupo placa taj vau efekat otpakivanja novog iPhone-a, i opet kada si vec toliko platio, moras cutati za USB-C, za ovo , ono...
 
Nisam hteo da zvucim odsecno u poslednjem postu, stvarno sam cenio razmenu misljenja, ali ispala je akciona cena, a ja sam covek od akcije :) Hvala svima jos jednom, a ako mi ne odgovara, imam 14 dana da ga vratim, pa cemo oziveti temu.
 
Nazad
Vrh Dno