Šta je novo?

i7 3770

emaremare

Znamenit
Učlanjen(a)
21.09.2007
Poruke
4,339
Poena
1,265
Menjao bih proc na najjaci koji ploca podrzava. Da li je pametno uzimati polovan procesor?

Ima da se nadje za oko 75 eura.

P.S. masina je iz potpisa osim sto ce ram biti 16gb ddr3 1600mhz uskoro.
 
Poslednja izmena:
to i ram ako radi radiće do smaka sveta.ja sam očima video jedan mrtav cpu ukupno a neću preterati ako kažem da sam ih video na stotine.

that being said do skora ajvi je bio neopravdano skuplji od sendija a radi zaista neprimetno bolje.u prevodu 2600 bi radio isto u svemu a izađe te i to značajno manje i lakše bi ga nabavio.ako je cena u pet evra onda sigurno,3770 je bolji ali sve preko pet teško je opravdati.
 
nema overkloka na toj h77, tako da mu treba 4/8 i7 sa što višim def klokom. vredi to par evra.
 
Zavisi za šta koristiš komp.

Za igre možda nećeš svuda videti poboljšanja (osim u cpu zahtevnim igrama sa 4 lejera drm-a), ali u multitreding programima hoćeš. Za igre najveći pomak će ti biti bolji minimalni fps. Sam rad, utisak i brzina računara će ti ostati nepromenjena.

H77 može da oc-uje do maksimalnog turbo kloka 3000 seriju, ali samo ako je procesor K. Z77 može da oc-uje i običnu 3000 seriju, isto do maksimalnog turbo kloka.
 
OC me ne interesuje zato i idem na 3770 bez K. Sa 2600 bi mi memorija bila na 1333.

Najvise menjam zbog graficke mislim da ce 3770 da gura 1060 bolje od trenutnog procesora. A sa 16gb rama i 3770 1060 ce verovatno komotnije da se oseca.
 
Poslednja izmena:
imao i jedan i drugi,nema primetne razlike naročito ne u igrama.sendi bi trebao čak i 2133mhz ručno da izgura,doduše ovo sam petljao na 2700k...

par evra da,ali poslednji put kad sam kupovao (proletos) razlike su bile 15+ e.sendi se praktično davao budzašto,a ajvi još držao neku cenu plus je daleko ređi.

po mom nekom iskustvu ht neće ti toliko pomoći,ali ja na mom ultravajdu sam manje cpu limited i značajan pomak sam video tek sa 6+ jezgra (prokleti portovi sa sonija).u suštini poenta je da retko ht donosi opipljiviji napredak,ali naravno zavisi od naslova koje planiraš da vrtiš...imam drugara koji i dalje do imbecilnosti vrti skajrim na 2k evra kompu i njemu cpu landara prazan. :)
 
Treba obavezno bolji cooler od boxa.

Bar LC CC 95 ili neki ekvivalent.


Kod mene je CC 95 ovog leta imao postenog posla po vrucinama.
 
Poslednja izmena:
Pikirao sam CM Xdream I117, hoce to da valja ?

P.S. mora polozeni kuler nema prostora u kucistu.

Za 15-20% vece telo + sigurno bolji ventilator.
Bolji je od fabickog box kulera, ali ne previse.

Jel ti imas dovoljno ventilatora u tom kucistu.
Ako je odgovor potvrdan, radice posao taj CM.

A sto se tice razlike izmedju i7 2600 i i7 3770, to ne znam sta bih definitivno rekao :)
U parama je razlika 2000 din (po KP cenama, 6500 vs 8500), a brzina ovog novijeg je 100MHz veca i ima novije instrukcije.
Mozda se dobije koji frejm vise u igrama, ali ne znacajno.
 
Poslednja izmena:
Scythe Big Shuriken 3 je odlican hladnjak ali kosta kao pola procesora.

Mozda da pogledas Arctic Alpine 12 CO ili LC-CC-94?
 
Tebi bi odgovaralo nesto sto ja prodajem :D

Imam temu u oglasima za prodaju.
Al ne znam dal bih skidao sa ploce, a ne znam ni koja je realna vrednost tog kulera.
Mada bih prodao ispod te cifre.

SilverStone NT06-E kuler je u pitanju, mislim da je slican onom gore predlozenom Shurikenu.

http://www.imagebam.com/image/2b14311317768182

Mada mislim da ti je to overkill ako nema overklokovanja...
 
Poslednja izmena:
teško to može da stane u položeno kućište,sa tim ventom skoro sigurno ne,i sa nekim slim pitanje je (koliko se sećam to je min 155mm visina).

meni stock debeli sa bakrenim dnom hladi 4440 u htpc-u godinama,isto položeno sff kućište sa jednim exaust ventom ubačeno na policu u komodi i nema bukvalno vazduha tu (sve drvene ploče na najviše santimetar dva sa svake sem prednje strane) i još ga nisam čuo,a nije da landara u prazno,sem dosta jakih ripova vrlo često je mljeo i gtaV,fuzbale,košarke...naravno,temperature nisu sjajne,ali koga boli briga,tjmax je 105 koliko se sećam,neće ništa da mu bude...trik je ne koristiti krš od paste i imati neki izduv.
 
Mislim da se i7 3770/2600 ipak vise greje od i5-4440.

Ali ipak mislim da je dovoljan neki malo veci kuler slican fabrickom i jedan ili dva ventilatora u kucistu.
 
Ha ha vrlo ste zanimljivi, jedva sam cekao da se resim standardnog kucista koje mi je blejalo kao siroče pored komode gde je TV.

HTPC je u velikoj komodi na kojoj je TV, nema ekrana nema nista. Wireless tastatur i gamepad. Nisam pravio exhaust nego sam prepravio svojevremeno komodu i dao prostora kucistu. Nisu bile neke velike temp do sada.

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk
 
Mislim da se i7 3770/2600 ipak vise greje od i5-4440.

Ali ipak mislim da je dovoljan neki malo veci kuler slican fabrickom i jedan ili dva ventilatora u kucistu.

u istom ovom mom koje je skoro minijaturno bio i uduv i izduv,uduv prozujao i samo ga izbacio,nema razlika u temperaturi a najgori mogući scenarij je,sem da ga zamotavam u ćebe...

ne bih rekao rj znam da se ne greje,ista je to voltaža plus haswell je tu negde najgori po pitanju žvake ispod ihs-a a sendišu bukvalno naslagane kovanice mogu da ohlade...to što ste videli/čuli da se stock intel kuler dere i/ili ne može da održi ispod tjmax-a je ili tanacki kuler sa celerona/pentiuma na i5/i7 ili je neki krš od paste...druga stvar ako vas seksualno privlači da vam piše u hwinfou dok panjite prajm 50-60 stepeni. ;) takođe,vrlo verovatno da može da se andervoltuje kome ali baš svaki stepen znači,naročito ajvi.
 
Probacu sa stock coolerom pa ako temp ne luduju i bude tih necu ni da ga diram.

Koliko je ok temp pod opterecenjm za 3770 - 70? 80? Ako se dobro secam 3470 mi je bio tu negde na tim temperaturama.

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk
 
Imas srece sto je leto izgleda konacno gotovo.

Meni je u prethodna 2-3 meseca i sa LC CC 95 isao do 70 stepeni (gaming, Premiere, nikakve gluposti tipa Prime) u neklimatizovanoj prostoriji. Ne smem ni da pomislim na sta bi to licilo sa box coolerom. ;)
 
Poslednja izmena:
možeš,imao bi tu oko 80-85c maksimalno na dugom jakom loadu.moj je godinama na tim temperaturama,retko se gasi,napajanje je to neko levo koje je došlo uz to kućište,a uzeo sam na kp-u za smešne pare i ko zna kako gde i koliko je radilo (izvadio sam jedno pola kila svega i svačega iz njega) pre mene i evo radi kao prvog dana.

tjmax je na 100 ili 105 stepeni,sve ispod njega je naročito na zaključanim procevima na relativno maloj voltaži faktički optimum,pa i tih 85c.
 
Cime da ga stresiram i merim temp i ostale bitne parametre? Hocu da prvo istresiram trenutnu konf. i zabeleIm rezultate pa posle prepakivanja da istestiram i vidim gde sam i sta sam.

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk
 
Ili odradi delid, stavi mu tecni metal, ili undervolt, ima tu dosta prostora.
 
Nazad
Vrh Dno