Šta je novo?

Mi 9 vs. Mi 9T

Dzonny

Cenjen
Učlanjen(a)
25.05.2012
Poruke
81
Poena
159
Pozdrav ljudi, planiram da zamenim Galaxy S7 i dvoumim se između 2 telefona u naslovu, oba u svojim osnovnim varijantama 6/64.

Prva i možda najznačajnija razlika je u ceni, Mi 9 je skuplji nekih 60-70€.
Zatim, Mi 9 mi je dosta lepši. Kod 9T mi se ne dopada ni jedna boja niti pozicija kamera. Znam da će telefon da bude dobar deo vremena u maski, ali eto, 9 mi je lepši u svakom pogledu.

Nisam siguran, ali mislim da Mi 9 ima bolju kameru, tako da mu je i to veliki plus.

Na kraju, Mi 9 ima jači procesor koji mi realno nije mnogo bitan, a 9T ima veću bateriju (i 3.5mm), što mi je bitno.


Eto, oba telefona prave neke kompromise, ali nisam siguran kako da napravim najbolji izbor. Kada bi Mi 9 imao veću bateriju, uzeo bih ga bez razmišljanja.
Naravno, ako imate predlog za neki treći telefon u ovom cenovnom rangu (nekih 350€), slobodno predložite.
 
imam mi 9 , mogu da ti kažem da je zvijer, baterija je baš dobra, na kraju dana mi uvijeknostane 30-40%ialko sam dosta na you tube, fb, dva naloga imam na mail., jedan svoj , drugi poslovni.Kamera je top još kad instaliraš gcam i noćne fotke su extra.a tel prosto leti.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Ekipa, slicna dilema:
Mi9 vs Mi 9T Pro ili Mi 8 Pro ?

Nisam heavy user, point&click fotkanje, tako da ne znam oko kamere samo, citam za Mi8 da je trenutno u prednosti u odnosu na druga 2.
Trenutno imam iP8+ sa kojim sam zadovoljan sa fotkama.
 
Na svakom od ta tri bi bilo poželjno ubaciti Gcam, svakako. To je prosta instalacija aplikacije u 3 klika.

Nema potrebe da ideš na Mi 8 Pro. Običan Mi 8 je oko 260-70e nov, polovan imaš malo preko 200e. Ako ti je kamera najbitnija idi na njega. Najbolju podršku ima, najviše izvlači sa Gcam, pa nema potrebe da daješ novce za ove skuplje.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Na svakom od ta tri bi bilo poželjno ubaciti Gcam, svakako. To je prosta instalacija aplikacije u 3 klika.

Nema potrebe da ideš na Mi 8 Pro. Običan Mi 8 je oko 260-70e nov, polovan imaš malo preko 200e. Ako ti je kamera najbitnija idi na njega. Najbolju podršku ima, najviše izvlači sa Gcam, pa nema potrebe da daješ novce za ove skuplje.

Sent from my MI 9 using Tapatalk

U sustini bi uzeo na ugovor ovde u Nemackoj, gde ne bih platio telefon nista, samo pretplatu. Od ponude sto gledam, Mi8 Pro ima vise RAM (8/128 verzija) dok su Mi9 i Mi 9T Pro 6/128.
 
U sustini bi uzeo na ugovor ovde u Nemackoj, gde ne bih platio telefon nista, samo pretplatu. Od ponude sto gledam, Mi8 Pro ima vise RAM (8/128 verzija) dok su Mi9 i Mi 9T Pro 6/128.
Aha.. Pa opet ako ti je kamera glavna, mislim da Mi 8 Pro ima najrazrađeniju gcam, kao i OIS. Jesu ovi noviji, imaju dodatne dve kamere pozadi ali stock nije to neki kvalitet a gcam za sada slabo koristi ta dva dodatna senzora. Glavni senzor jeste 48mp ali nema OIS tako da sem u idealnim uslovima, Mi 8 izlazi kao pobednik.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Aha.. Pa opet ako ti je kamera glavna, mislim da Mi 8 Pro ima najrazrađeniju gcam, kao i OIS. Jesu ovi noviji, imaju dodatne dve kamere pozadi ali stock nije to neki kvalitet a gcam za sada slabo koristi ta dva dodatna senzora. Glavni senzor jeste 48mp ali nema OIS tako da sem u idealnim uslovima, Mi 8 izlazi kao pobednik.

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Izgleda da ce biti on. Mada mi u igru za istu sumu (mesecnu) plus mala cifra za telefon ulazi i OnePlus 7 (ne T/Pro). Tu su negde, mada OIS na OP me vuce opasno.
 
Onda je izbor PO MENI Mi 8 ili Oneplus 7. Jeste da OP7 ima OIS ali opet ne znam koliko ce gcam srediti to sve i izvuci iz tog senzora, jer Mi 8 ima senzor kao Pixel 3 i gcam je gotovo usavrsen. Ali sa druge strane OP7 ima jaci hardver, Oxygen kao najbolju verziju android-a, stereo zvucnike (??) i manji notch, jacu bateriju verovatno... ALI ima FP ispod ekrana koji jeste dosta brz na OP zbog animacija, ali FP kao opticki zna opasno da zeza kada su prst i/ili ekran vlazni, musavi, prljavi... Mislim da sve u svemu se isplati ici na OP7, ali sve zavisi koliko su ti vazne neke od ovih razlika i kako se uklapaju u cenovnu razliku izmedju ta dva modela.
 
Nazad
Vrh Dno