Šta je novo?

Mobilni telefon za oko 250e

Rusi

Slavan
Učlanjen(a)
06.01.2006
Poruke
2,031
Poena
390
Interesuje me nov, ne planiram da ga rutujem ni da igram igre, eventualno probam vise da vidim sta se nudi od igara na mobilnim tel., imacu ga sigurno oko 2god, mozda i duze. Bitna mi je da pravi kvalitetne slike, da su mu dobre performanse kao i baterija, po mogucstvo da nije prevelik (oko 6") ali nije presudno, ako ima u dve verzije sa razlicitim velicinama ekrana zamolio bi za napomenu, otkljucavanje na otisak (bolje mi je sa zadnje strane),.... Cena od oko 250e nije konacna (preko KP cu kupiti), ne volim da dajem prevelike pare za mobilni ali ako cu osetiti drasticnu razliku za oko 30tak eura onda sto da ne.
Citao sam malo sta se trazi i nudi. Vidim da se Xiomi poprilicno preporucuje i to ovi Mi9 i slicni. Ali nije mi pod obavezno Xiomi. Trenutno imam p9 lite, tako da moze i Huawei, a od Samsunga eventualno A serija posto S mislim sem starijih modela nemam izbora i nisu jeftini.
 
Zbrka :), otpada taj mi9T. Vidim da je on velik i u poredjenju sa Mi9 SE, sto mi je i preporucio Mixer93, ima odlicnu specifikaciju. Sa cime bi jos mogao da upredim? Mi9 SE vs Mi8? Mislim da je bolji izbor Mi9SE kako sada vidim guglajuci. Tako da bi odbacio mi8.
Vidim da mi9 SE nema ulaz za 3.5 slusalice kao ni slot za sd karticu.
 
S obzirom da si naveo to da ti treba dobra kamera,mi 9 se nema OiS za razliku od Mi 8. U dnevnim uslovima je to manje vise neprimetno,dok u noćnim se vidi razlika. Kako mogu da vidim baterija na Mi 8 je takodje veća.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
S obzirom da si naveo to da ti treba dobra kamera,mi 9 se nema OiS za razliku od Mi 8. U dnevnim uslovima je to manje vise neprimetno,dok u noćnim se vidi razlika. Kako mogu da vidim baterija na Mi 8 je takodje veća.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Razmislicu jos malo o Mi8, veceras cu neka poredjenja da odgledam i procitam.
Ucinilo mi se da ima OIS. Kako kod njega odradi posao EIS?
Od Samsunga u ovom rangu imam A50. Kakva je po vama komparacija ova dva modela (Mi9 SE)? Jel ima jos neki mob. koji bi mogao da se prikljuci odabiru?
 
Ne znam za Eis kod Mi 9 se,nisam ispratio. Ako ćeš iskreno Mi 9 cela serija me ne zanima. Pre par meseci sam se ja dvoumio takodje koji telefon da uzmem. Budzet mi je bio do 300€. Takodje mi je bila bitna kamera za fotografije,za snimke manje više,microsd support,3.5mm i led not. U uži izbor su ušli Mi 8 i Pocophone F1. Mi 8 mi se svidjao samo zbog Amoled ekrana i OISa. Dok su na stranu Pocophonea bile baterija,led not. , 3.5mm jack , microsd support. Ja sam tip osobe koji telefon menja na min. 2 godine. Plašio sam se malo za burn in kod Mi 8 ali su me kolege tešile kako se baš retko retko javlja burn in. Naravno tu su i cene delova. Ekran za Poco f1 je ~30€ dok je za Mi 8 preko 90€ (izvinite ako grešim). I tako uzeh ja na kraju Poco. Tip ekrana je LCD što automatski smanjuje i potrošnju baterije na ovih moćnih 4000mAh. Za ovih par meseci stvarno dobar telefon. Ovo ti ne pišem kako bih te naterao da uzimas Poco,vec da ti pomognem jer su specifikacije Mi 8 i Poco identične. Da ja biram izmedju Mi 9 se i Mi 8,bez pardona bih uzeo Mi 8. Možda ti se ne svidja notch kod njega,veruj mi zaboraviš da postoji nakon sat vremena. Eto toliko od mene

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
kod mene ista stvar,nije lova bila problem već što znam da pored svih maski i stakala pitanje je vremena kad ću da ga slomijem...ja sam pokušavao neko vreme da nađem pixel 3 za normalne pare,i kad nisam našao ponovo malo razmislio i skontao da je poco idealan za mene.isto ne pokušavam da te ubedim da uzmeš,ako ti je kamera toliko bitna logično je da za te pare uzmeš fon sa stabilizacijom.
 
Mi A3 i ostatak para u džep.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
A3

A ako si spreman za malo rizika onda možda i meizu 16th sa Alija za 230e :) stereo zvučnici, ois , kompaktan bez notceva :)
Ali tu je mali rizik naša lopov carina .
https://www.gsmarena.com/meizu_16-9280.php

US $240.97 19%OFF | Meizu 16th 16TH 6GB 64GB Global Version Mobile Phone Snapdragon 845 Octa Core 16 th Smart Phone Front 20MP In-Screen Fingerprint
https://s.click.aliexpress.com/e/r4kNU3VQ

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nije ni on baš kompaktan kao A3, S8, S9 ili S10, koristio sam ga jedno pola sata. Ali je dosta kvalitetno uradjen.

Послато са SM-G973F уз помоћ Тапатока
 
Eto vidiš...pričaš, a nisi ih držao. Ne može se tako u EU...paušalno ;)
Znam ja njihove dimenzije napamet, ali jedno je papir, a sasvim drugo iskustvo iz prve ruke.

Послато са SM-G973F уз помоћ Тапатока
 
Ako mu je dosta bitna kamera, i zeli dobre slike i u losijim uslovima, onda ne gledati nista vise od Mi8 sa Gcam. Cak ni noviji modeli nemaju bolju kameru.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Mi8 odlican izbor. Samo traziti model 128GB interne memorije, a ne 64 GB. Mala razlika u ceni.
Mozda jos mix2s prelep telefon.

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno