Šta je novo?

Sklapanje konfiguracije I5 2320

Alekzzz

Cenjen
Učlanjen(a)
19.09.2014
Poruke
466
Poena
115
Pozdrav, trebao bih savet za sledece

Treutno imam:

I5 2320,

Intel® H61 Express Chipset

I kuciste Ms Griffin 2

Zanimaju me vase preporuke sta i gde kupiti :

Ram (min 4 gb ili 2x2 do 2000) ,
Kuler za procesor (do 1500 rsd),
Napajanje ( do 3400 rsd)
i
kasnije Graficku..

Hvala svima na preslozima/savetima !
 
Poslednja izmena:
prvi najjeftiniji štap 1x8gb,ako nemaš para možeš komotno na oglasima uz probu,ram ili radi ili ne radi,ako će da skvikne skvikne odmah ili jako brzo,kamoli ddr3 koji je već radio godinama...

lc cc 120,opet polovno,kuler neće da se pokvari,vent hoće,ali njega samo zameniš.taj i3 će da ohladi i biće nečujan i stock deblji sa bakarnim dnom,to pitaj na 'za džabe' temi ovde da ti neko da,po oglasima većinom traže tu do 300 din ali svakako cc 120 polovan vredi,jer posle njega šetaš po konfama i ne misliš o kuleru.

nema dobro napajanje za te pare,a to je stvar koju ne trebs da kupuješ polovnu.fakat,tu konfu može digitron da napaja kolicno troši ali generalno nema poente bacati pare čak ni na standardni lc power 500 ofis koji je tu negde kad za cca 5000 i sitan kusur imaš Gigabyte sa domaćom garancijom novo u šopu.

grafička na roj konfi je malo posebnija priča i nisi napisao budžet...zavisno koje igre bi igrao i koliko bi para dao išla bi preporuka ali ja da sam na rvom mestu ne bi išao dalje od polovne 1030 gt iz mnogo razloga...mnogo pre bi zamenio prvo taj i3 sa i5 (oko 3000 te to zadovoljstvo izađe) a na i5 možeš da ideš solidno gore...i opet bi neka maksimala bila radeon 580 sa nešto domaće garancije.

da rekapituliram: prvo uzmi štap od 8gb ddr3 i to gigabyte napajanje,pa zameni cpu (u tom procesu bi trebalo da dobiješ i taj deblji kuler) pa smisli budžet za grafiku i razmeri koji su ti afiniteti i želje...tek na kraju ako te baš bude žuljala buka od cpu kulera (a neće) kupi cc120 polovan.
 
prvi najjeftiniji štap 1x8gb,ako nemaš para možeš komotno na oglasima uz probu,ram ili radi ili ne radi,ako će da skvikne skvikne odmah ili jako brzo,kamoli ddr3 koji je već radio godinama...

lc cc 120,opet polovno,kuler neće da se pokvari,vent hoće,ali njega samo zameniš.taj i3 će da ohladi i biće nečujan i stock deblji sa bakarnim dnom,to pitaj na 'za džabe' temi ovde da ti neko da,po oglasima većinom traže tu do 300 din ali svakako cc 120 polovan vredi,jer posle njega šetaš po konfama i ne misliš o kuleru.

nema dobro napajanje za te pare,a to je stvar koju ne trebs da kupuješ polovnu.fakat,tu konfu može digitron da napaja kolicno troši ali generalno nema poente bacati pare čak ni na standardni lc power 500 ofis koji je tu negde kad za cca 5000 i sitan kusur imaš Gigabyte sa domaćom garancijom novo u šopu.

grafička na roj konfi je malo posebnija priča i nisi napisao budžet...zavisno koje igre bi igrao i koliko bi para dao išla bi preporuka ali ja da sam na rvom mestu ne bi išao dalje od polovne 1030 gt iz mnogo razloga...mnogo pre bi zamenio prvo taj i3 sa i5 (oko 3000 te to zadovoljstvo izađe) a na i5 možeš da ideš solidno gore...i opet bi neka maksimala bila radeon 580 sa nešto domaće garancije.

da rekapituliram: prvo uzmi štap od 8gb ddr3 i to gigabyte napajanje,pa zameni cpu (u tom procesu bi trebalo da dobiješ i taj deblji kuler) pa smisli budžet za grafiku i razmeri koji su ti afiniteti i želje...tek na kraju ako te baš bude žuljala buka od cpu kulera (a neće) kupi cc120 polovan.

I-5 imam 2320, 8gm cu da trazim onda

Hvala svakako

Kuler je 2000 + rsd na KP

Ali bih napajanje novo sa garancijom npr. http://rs.ms-start.com/proizvodi/napajanja/napajanje-ms-platinum-pro-80-400w 2500+- ili tako nesto

Ne treba mi neku ultra napajanje vec da moze da gura sve ovo (cpu,ram,hdd,ssd)+ grafiku kad dodje

Meni ce ovaj pc da sluzi za malo igranja,mnogo programiranja
 
Poslednja izmena:
kao što rekoh,sve je to bačen novac.5 hiljada na onaj gigabyte je toliki best baj trenutno da nema ali nikakve poente uzimati bilo šta drugo.kuler ti ne treba,sa 4gb bi se već nekako snašao,grafika takođe,a pogledaj servisnu temu i vidi koliki je broj ljudi sa problemima sa tim i zbog tih jeftinih napajanja.
 
kao što rekoh,sve je to bačen novac.5 hiljada na onaj gigabyte je toliki best baj trenutno da nema ali nikakve poente uzimati bilo šta drugo.kuler ti ne treba,sa 4gb bi se već nekako snašao,grafika takođe,a pogledaj servisnu temu i vidi koliki je broj ljudi sa problemima sa tim i zbog tih jeftinih napajanja.

Gledan da utedim(na necemu na sta se ne stedi,verovatno)
Koji gigabyte? Ovo? https://www.gigabyte.com/Power-Supply/Power-Supply#kf
ili https://www.gigabyte.com/rs/Power-Supply/PB500#kf

I gde?

Moracu za pocetak 4gb memorije,jer i nema 8 bas u ponudi(skupo 3)
Grafika nece skoro..

Za napajanje icpu kuler vredi da se potrosim ,jer mogu da prenosim sa kompa na komp...

Ostalo gledam da prodjem koliko mogu jeftinije
 
Poslednja izmena:
nemam pojma šta i gde gledaš,na kp u tvom lokalu 8gb štap mora biti 10-15e,odeš probaš i kupiš.

http://www.itsvet.com/cenovnik-pda1-57.i?i701=16&option=

nema neke razlike između regularne i b verzije,mislim da je b samo nova verzija.

ali da,napajanje je najbitnija stvar trenutno,a kuler najmanja jer nema teorije da bakreni stock i čuješ na tom i5.

Hvala

bakreni stock je,dno za fabricki kuler i5-ice ili nesto aftermarket?
Jel imas sliku toga?

Slican ovom imam trenutno (samo ima neki gril na kileru) https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/41NOKI%2B%2BYmL._SX466_.jpg
 
Poslednja izmena:
ro što imaš je dno dna,nije ni čudo što imaš traume...mislim na stock kuler koji dolazi uz i5tice i pasuje ti sa svakog soketa od 1155 pa nadalje,iste su rupe i dimenzije.

intel ima dve verzije stock kulera - tanji skroz mislim aluminijumski (ili je neka bofl legura) koji ide uz celerone i i3 (jer su ultra hladni,služi taj kuler eto reda radi,veća kovanica bi ohladila procesore) a na i5 i i7 ide deblji sa bakarnim dnom koji je nečujan na svim zaključanim procevima pa i na većim ambijentalnim temperaturama.lično imam jedan na nekom htpc-u koji faktički nema vazduha (kućište je položeno u vitrini između dve drvene ploče) i još ga nisam čuo u neke 3-4 godine ma šta da sam mu radio.

u prevodu,uzmi prvo napajanje,onda na kp-u potraži taj kuler ili pitaj da ti ga neko da ovde na forumu na 'za džabe' temi (časti sok,kafu ili čokoladu) i lokalno na kp-u uzmi prvi najjeftiniji štap od 8gb ddr3 koji možeš da probaš pre kupovine ili je prodavac pouzdan (ima veći broj pozitivnih bez negativnih i nalog je star 2+ godine).
 
ro što imaš je dno dna,nije ni čudo što imaš traume...mislim na stock kuler koji dolazi uz i5tice i pasuje ti sa svakog soketa od 1155 pa nadalje,iste su rupe i dimenzije.

intel ima dve verzije stock kulera - tanji skroz mislim aluminijumski (ili je neka bofl legura) koji ide uz celerone i i3 (jer su ultra hladni,služi taj kuler eto reda radi,veća kovanica bi ohladila procesore) a na i5 i i7 ide deblji sa bakarnim dnom koji je nečujan na svim zaključanim procevima pa i na većim ambijentalnim temperaturama.lično imam jedan na nekom htpc-u koji faktički nema vazduha (kućište je položeno u vitrini između dve drvene ploče) i još ga nisam čuo u neke 3-4 godine ma šta da sam mu radio.

u prevodu,uzmi prvo napajanje,onda na kp-u potraži taj kuler ili pitaj da ti ga neko da ovde na forumu na 'za džabe' temi (časti sok,kafu ili čokoladu) i lokalno na kp-u uzmi prvi najjeftiniji štap od 8gb ddr3 koji možeš da probaš pre kupovine ili je prodavac pouzdan (ima veći broj pozitivnih bez negativnih i nalog je star 2+ godine).

Ploca: ne znam pase li ista sem na sraf

http://www.sp-it.net/index.php/produkte/257-mainboards/fujitsu-mainboards-eol/1237-fujitsu-d3120a#/features


Jurim ram,trenutno pre 4 nego 8 ali videcu.
Napajanje cu videti (trenutno dosta kosta za mene)
A za kuler cu postaviti na dzabe temi
I termalnu cu uzeti neku dobru(artic ili noctua)..

Hvala u svakom slucaju.
 
Poslednja izmena:
uh,ti ćeš grdnu muku da imaš sa tom pločom i zamenom hlađenja...ja da sam na tvom mestu bih prvo zamenio pastu nekom pristojnom a onda razmerio i gledao da skarabudžim neki vent na postojeći hladnjak pošto je ležeći i u suštini ti samo treba da je vent koliko toliko fiksan i duva na hladnjak...takođe,proveri pre kupovine napajanja dal ta ploča uopšte koristi standardan desktop format napajanja ili neki svoj...mada moje iskustvo je da većinom jači brendovi furaju svoje standarde,ovi manji koriste standardne atx formate.

isto važi i za kućište i grafičke karte - ako je položeno u 99 posto slučajeva podržava samo karte manje visine tj LP (low profile).
 
Nemam kuciste,tek treba da pazarim MS griffin ili kiklopa
Pastu artic mx4 sam mislio,i da vidim pase li neki kuler na ovaj hladnjak(ako je ovaj los,nisam jos video)
Da duva u hladnjak?
Ima 24 pin koliko vidi

Evo dve slike sta sam nasao

 
Pasta dovoljna: Cooler Master Termalna pasta IC Essential E1, umesto ARCTIC MX-4, i uštediš za napajanje

Za kuler ti verovatno treba: "INTEL CLASS F 1156" kuler, teško naći povoljno i kvalitetno. Tako da je najbolja varijanta zamena venta, ako je bučan i ako može.
 
Poslednja izmena:
Pasta dovoljna: Cooler Master Termalna pasta IC Essential E1, umesto ARCTIC MX-4, i uštediš za napajanje

Za kuler ti verovatno treba: "INTEL CLASS F 1156" kuler, teško naći povoljno i kvalitetno. Tako da je najbolja varijanta zamena venta, ako bučan i ako može.

Ventilator je 9cm, sta da stavim? Preporuka za neki jeftiniji
 
ARCTIC COOLING F9 PWM Rev2(ili drugi model: F9 PWM, PST, CO), znači gledaj da bude PWM, ako se može naći. Kontaktiraj likove sa KP za cenu (na KP izlistani su oglasi sa nabudženim cenama 16€, ne vredi toliko, za te pare bolje Noctua), u Mađarskoj je ~2000 Forinti(7€).
 
Poslednja izmena:
Ne znam, moraš izmeriti i probati (nacrtaj na papir 92mm, rupe su 82.5mm).

Slikaj taj kuler od gore, koji je razmak imeđu rupa na ventu(82,5mm treba)?

Šarafi za ploču mogu smetati. Možda da se malo isturpija, ne znam da li se može naći baš takav ventilator da štima, ništa to nije standardno.

LwRQ6.gif
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
vezice tj zip ties,samo malo jače,ja sam budžio i cele hladnjake tako...negde sam na nekom buvljaku uzeo fazon hiljadu komada ili tako suludu cifru za kusur iz džepa,mislim da nisam ni načeo tu kesu...
 
Jel ti mozes da skines taj backplate/ drzac za kuler procesora ?

A trebalo bi da mozes, jer koliko vidim sa slike, od cetiri nosaca, nijedan ne ide kroz socket, kao na nekim brendiranim plocama.

Pa onda lepo stavis standardni box kuler.
 
Jel ti mozes da skines taj backplate/ drzac za kuler procesora ?

A trebalo bi da mozes, jer koliko vidim sa slike, od cetiri nosaca, nijedan ne ide kroz socket, kao na nekim brendiranim plocama.

Pa onda lepo stavis standardni box kuler.
Nisam siguran


Moze,samo se izvuce :D
Samo je zalepljen za skoet pozadi,pa cu lagano odlepiti..

Ako uspem da skinem ne znam koliki je promer rupa za pinove od standardnog kulera
 
Poslednja izmena:
Isti je promer 100%.
Prodju mi kroz ruke takve ploce.

A uostalom mozes da izmeris razmak i nadjes informaciju koliki je razmak izmedu pinova na fabrickom box 1155/1150 kuleru.

A to tvoje je zalepljeno lepkom, malo ces se namuciti, ali mozes skinuti.

EDIT:
75 mm je razmak izmedju pinova fabrickog kulera, upravo izmerio.
 
Poslednja izmena:
Da 75 mm, sto znaci da trazim fabricki sa bakrom dole kuler? Sto mi je Orchard preporucio?

Gde da trazim sem na KP? Ovde ima li neko?
 
Nazad
Vrh Dno