Šta je novo?

Honor Band 5

X4K3P

Cenjen
Učlanjen(a)
25.09.2015
Poruke
1,215
Poena
110
Nevjerovatno da skoro niko ne koristi ovu fitnes narukvicu i ne priča o njoj.

Prešao sam sa Mi Band 3 na Honor Band 5 i mogu reći da je mnogo udobnija i ljepša od Mi Band 3/4.
Global verzija još nema podršku za mjerenje nivoa kiseonika u krvi ali koliko sam mogao da vidim uskoro dobija i tu opciju.
Osvjetljenje ekrana se može mjenjati i na suncu je dobra vidljivost.
Vibracija je jača nego na Mi Band 3.
Može da pamti do 10 obavještenja i normalno prikazuje slova sa kvačicama. Može se pročitati čitav sadržaj poruke na narukvici ali ne prikazuje smajlije.
Mjerenje pulsa radi tako što u intervalima od po par sekundi ispisuje nova mjerenja.
Da bi se Band napunio nije potrebno skidati gumenu narukvicu..
Najveća mana je što mali broj ljudi koristi narukvicu i bukvalno nema nijedna 3rd party aplikacija za nju. Sve se radi preko Huawei Health aplikacije koja nije baš bogata podešavanjima. Najviše mi nedostaje opcija da ne prikazuje obavještenja ako koristim telefon i opcija da mutujem poziv (moguće je samo odbaciti poziv).
Neće prikazivati poziv na narukvici ukoliko nije na ruci (vjerovatno senzor za otkucaje srca koristi kao i proximity senzor) što je po meni mnogo dobra opcija.
Global verzija sa zaštitnim folijama i dodatnom narukvicom me koštala 31$

Ako se još nečeg sjetim napisaću. Ukoliko vas nešto posebno zanima pišite. Nadam se da će biti diskusije u temi.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam razmišljao o toj narukvici i na kraju sam kupio Mi Band 4. Čim nema podrške ništa mi ne znači. MI Fit ne koristim, već Notify & Fitness i ima milijardu opcija. Mislim da bi mi podrška jako falila kod ove Honor band narukvice. Mada ja narukvicu ne koristim kao fitness tracker, tako da me taj segment i ne zanima.
Ko zna, ako bude iskočila dobra cena možda je i prodam pa da probam i ovu.
 
Ako nekog slučajno zanima.. :)
Dodali su SpO2 (mjerenje kiseonika u krvi) opciju i na global verziji kao i opciju kontrole muzike i jačine zvuka. Poslije već dužeg nošenja narukvice 24/7 mogu da kažem da je neuporedivo udobnija od Mi Band 3 (samim tim i 4 jer su narukvice fizički identične) koju sam nosio 7-8 mjeseci. Ne "kliza" po ruci kao Mi Band i ne zateže ruku, ne osjetim da je na ruci. Opcija koja mi se najviše svidila je što kada dođe notifikacija na telefonu, narukvica zavibrira i ne prikazuje notifikaciju dok ne podignem ruku i upali se ekran. Kada nije na ruci uopšte neće dolaziti obavještenja o pozivima, što je zanimljiv feature.
Jedina stvar koja me nervira je što stižu notifikacije kada je ekran uključen i još nisu dodali opciju da se to isključi.
Baterija MENI traje kao na Band 3, 7 dana.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ja sam nedavno u Kini uzeo Honor 5 za suprugu i ona je za sada zadovoljna... Jedino u poredjenju sa Mi Band 4 (koji sam uzek sebi) zaostaje po pitanju baterije... I eto mozda ta podrska moze biti prednost za Mi...
 
Koristim oko dva meseca.
radi odlicno, brzo se puni do 50%.
drzi do 4 dana kada je sve ukljuceno.
Drug koristi mi band 4 i kaze da baterija drzi dve nedelje kada je sve ukljuceno,
Kakva su vasa iskustva sa honor band 5 narukvicom.
Ovde imate tutorijal za nova lica za narukvicu
 
Meni drži tačno 7 dana, ugašeno automatsko mjerenje pulsa. Ne znam za MB4, MB3 mi je držao 7-10 dana sa isključenim mjerenjem pulsa.

Edit: ja se ponadao ovo video za custom watch faces, valjda svako zna kako primjeniti watch face iz aplikacije..

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Meni drži tačno 7 dana, ugašeno automatsko mjerenje pulsa. Ne znam za MB4, MB3 mi je držao 7-10 dana sa isključenim mjerenjem pulsa.

Edit: ja se ponadao ovo video za custom watch faces, valjda svako zna kako primjeniti watch face iz aplikacije..

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока

aki si registrovan pod srbija ne daje ih kao opciju.
Radi pod veliku britaniju i jos par zemalja.
evo linka gde ljudi u komentarima pisu da nemaju opciju, nisam imao ni ja dok nisam postavio na velika britanija.
https://mondo.rs/MobIT/Tech-Vesti/a1241742/HONOR-Band-5-cena-u-Srbiji-HONOR-Band-5-cena-prodaja-kupovina-HONOR-Band-5-utisci-kako-radi.html
 
stigla je nova nadogradnja 1.1.0.104
7.36mb
Iskljucivanjem samo jedne opcije produzio sam trajanje baterije za duplo, sa 3-4 dana na 8-9 dana.
Sve je ukljuceno samo opcija budjenja kada se pomera ruka je iskljucena.
 
Poslednja izmena:
"Samo" jedne najvažnije opcije. [emoji1787]

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Pa ti si ugasio njenu naj bitniju funkciju, napreciznija narukvica pored iwatcha sto se tice pracenja rada srca. Mozesh da je uporedish sa bilo kojim medicinskim aparatom i videces da ima identicna merenja. Tehnologija radjena na kembridzu. A ti si joj to ugasio. A meni je ta opcija najvaznija pored merenja kiseonika jer imam problem sa srcem i diabetes, a od ranije i ostecenje pluca pa mi manjka kiseonik u krvi. Sto se tice testiranja koje sam radio sa medicinskim aparatima i puls i oximetar je perfektno precizan.
 
"Samo" jedne najvažnije opcije. [emoji1787]

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока

Meni je ta opcija nevazna, cak mi i smeta kada se ukljucuje na svakom pokretu, pogotovo kad sam na poslovnom sastanku. Kad god mi treba neka informacija kliknem na dugme.
 
Mozes da odredis vreme kad da se pali a kad ne preko aplikacije, na Band 3 to radi super.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
jel ima ova narukvica GPS ? i ako nema na koji način prikuplja informacije kada trčimo ili vozimo bicikl?
 
Mozes da odredis vreme kad da se pali a kad ne preko aplikacije, na Band 3 to radi super.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

Mislis na opciju neometaj od do?
Ne ova narukvica nema GPS, aplikacija koristi gps telefona kako bi na mapi pratila vasu rutu kada trenirate.
 
Da, to je to, do not disturb

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Stigla nova nadogradnja oko 6mb, i oko 18 novih watch faces.
Verzija 1.1.0.120
 
Imam honor band 5 oko dvadesetak dana i jedina stvar koja mi se ne svidja je sto spavanje meri i dok je ne nosim. Ne znam iz kog razloga, ali cak i kad je iskljucen trusleep na njoj se racunaju sati kao da spavam, a ako je ukljucen trusleep i ne nosim narukvicu racuna kao da spavam i pise da sam u rem ili light sleepu haha. I budjenje registruje samo kada ustanes, ako se probudis i ne spavas a lezis racuna kao da spavas, ne racuna awake. Al ovo sto mi meri spavanje i dok ne spavam i ne nosim je to me bas nervira.
 
Ja nisam imao tih problema. Meni prilično tačno mjeri, čak i "drijemanje" popodne bilježi precizno.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
E da funkcija "Raise wrist to wake screen" mi je radila samo prvi dan, vise ne radi uopste tako da ni "Rotate to switch screen" ne radi. Nemam pojma sto je odjednom prestalo da radi.
 
Meni od prvog januara ne meri san, tj narukvica pokazuje na svom monitoru tacne informacije. Medjutim na aplikaciji tu informaciju nikako da sinhronizuje, samo izbacuje po jednu dremku dnevno koja je kraca od 3 sata. Sve ostalo radi veoma precizno.
 
Hvala za info ali ni taj update nije pomogao. Morao sam da obrisem aplikaciju i resetujem narukvicu na fabricka podesavanja da bi proradilo merenje sna.
 
Do pre nedelju dana sam u "health" aplikaciji imao opciju da se ulogujem na huawei-ev nalog. Posto su notifikacije od jednom prestale da rade, obrisao sam je i nakon ponovnog instaliranja nigde nemam opciju za login. Takodje su mi nestali "watch faces". Sad mi se podaci sa narkuvice cuvaju samo lokalno na telefonu, umesto da se syncuju na huawei-ev nalog.

Jel ima neko slican problem i kako ga resiti?
 
Ne znam da li ja nešto radim pogrešno, ali kad pokrenem trening sa band-a, ne koristi mi GPS telefona iako su uredno povezani. Vidim da preracunava razdaljinu po koracima (i to pogrešno) i nema mapa sa putanjom. Kad pokrenem iz health aplikacije onda koristi GPS.

Je li i vama tako?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
moze li mi ko reci kako na mobilnom Honor 20 da nadjem opciju za menjanje skinova narukvice
 
Ne znam da li ja nešto radim pogrešno, ali kad pokrenem trening sa band-a, ne koristi mi GPS telefona iako su uredno povezani. Vidim da preracunava razdaljinu po koracima (i to pogrešno) i nema mapa sa putanjom. Kad pokrenem iz health aplikacije onda koristi GPS.

Je li i vama tako?

Meni nije tako. Ja ukljucim gps blutut i net na telefonu i pokrenem setanje napolju i kasnije kad zavrsim bude na aplikaciji mapa sa putanjom itd. Ne pokrecem iz aplikacije.
 
Može naravno, pročitaš temu unazad i nađeš da 5-ti post sadrži link ka objašnjenju, ili odeš na temu gde si već postavio slično pitanje i dobio odgovor na isto...
Rodjeni ja sam uradio kako je objasnjeno i mogu da promenim temu ali ta opcija radi samo jedan minut i posle zabaguje i ne mozes nista... Cak mi se pojavio sledeci problem, kad mi stigne obavestenje na narukvicu od neke poruke umesto jedno obavestenje stigne mi 3 komada za istu poruku... Zna li neko o cemuse radi?

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Gwynbleidd, koji telefon koristiš? I da li ti pokazuje GPS ikonicu u status liniji, kao da health koristi GPS?
Ja koristim sa Samsungom. Ne znam šta bih mogao da probam da to sredim. Instalirao sam i health aplikaciju, i huawei mobile services nekoliko puta, resetovao band par puta na fabrička, ali opet isto.
 
Poslednja izmena:
Gwynbleidd, koji telefon koristiš? I da li ti pokazuje GPS ikonicu u status liniji, kao da health koristi GPS?
Ja koristim sa Samsungom. Ne znam šta bih mogao da probam da to sredim. Instalirao sam i health aplikaciju, i huawei mobile services nekoliko puta, resetovao band par puta na fabrička, ali opet isto.

Honor 8, da pokazuje. Mozda ti gps ne radi bas najbolje, pa podesi ovako https://i.imgur.com/9rPrbYr.png
 
Nazad
Vrh Dno