Šta je novo?

Desktop do 25.000din za drugara

Učlanjen(a)
04.12.2010
Poruke
2,038
Poena
255
Treba nam pomoc.
Drugar planira kupovinu racunara.
Gledali smo neke gotove konfiguracije u gigatron...

Drugaru je potreban racunar do 25.000din.
Monitor mu je LCD TV na 1080p.
Racunar ce se koristiti za youtube i HD filmove.
ako mozemo da zamolimo za neki konkretan predlog,po mogucstvu sve da bude u jednoj radnji,madjari nisu u opticaju.

Hvala.
 
Takodje glas za taj, neka doplati da ubace dodatni hdd ili zamene veći ssd (u slučaju da će mu biti tesan 120 gb ssd). I to je to, više nego adekvatan računar za malo iznad 200 evra.
Imaće prilično loše napajanje u njemu ali to je problem prodavca prve tri godine.
 
Ja sam drugu organizovao bas taj model iz te firme pre nedelju dana. Moze i cs go da igra. Win 10 sam mu digo. Korektna masina. Za filmove i net bomba.
Video sam na netu da su ljudi klokovali procesor, pa su igrali sve i svasta. Medjutim mativna koja ide uz pomenutu konfiguraciju ne dozvoljava klokovanje.
I nemoj da te zbuni sto ti pise u winu da je prisutno 6 giga rama, jer integrisana graficka na procesoru rezervise za sebe do 2 giga rama. Mozes u biosu da podesis koliko ce rama da koristi graficka.

Jedina mana je sto moras da iscupas jedan hard prilikom instalacije wina a da bi to uradio moras da zeznes garancionu nalepnicu na stranici kompa...
 
Poslednja izmena:
Koliko vidim u opisu (SSD 120GB/HDD 500GB) Hunter ima sasvim dovoljno prostora za sistem na SSD-u i 500GB za storage, u ovom slucaju najvise filmova.
U danasnje vreme vise nego dovoljno s obzirom da se najvise koristi streaming (YT, Netflix, Popcorn Time itd.).

@Kurttrasel
Zasto bi morao da otkacis hard disk, ne razumem? Instaliras sistem na SSD, hard disk mozes odmah da napravis jednu celu particiju i to je to. Cepanjem nalepnice se gubi garancija, znam jer sam ovlascen serviser za Altos racunare (imam potpisan ugovor).

@sasa022
Naravno, ali nece imati 3 godine garancije i znatno losije GPU performanse.
 
Koliko vidim u opisu (SSD 120GB/HDD 500GB) Hunter ima sasvim dovoljno prostora za sistem na SSD-u i 500GB za storage, u ovom slucaju najvise filmova.
U danasnje vreme vise nego dovoljno s obzirom da se najvise koristi streaming (YT, Netflix, Popcorn Time itd.).
Napomenuto je informativno, u smislu da je prilikom kupovine najzgodnije proširiti kapacitete. Iz istog razloga sam mu i naglasio da je 120 gb ssd konfiguracija 24.990 din, ako im ta radi posao nema nikakve potrebe da daje 2000 dinara više za 240gb ssd.
 
Узеће другар овај ок 27.000 са већим ССД-ом.
Горе је писано колико меморије троши графика и да се то може подесити у Биосу...
Колико да се то намести да се извуче максимум?
 
@djalf zar prilikom instalacije wina na odredjeni hard ne treba da se iskljuce ostali hardovi u sistemu da se delovi instalacije ne bi razbacili na ostale hardove?

@aleksandar ja koliko sam istrazio mozes da spustis na minimalnu cifru slobodno. Jer grafika svakako automtski pozajmljuje od rama onoliko memorije koliko joj zatreba. A rezervisanjem 2 giga u biosu iskljucivo za grafiku ce ti zakljucati 2 giga rama koje bi ti inace mozda koristili u radu van igara.
 
@ Kurttrasel

Nema potrebe.U BIOSU podesis da SSD bude primarni disk ( drive 0 ) , na kom se tokom instalacije kreira SystemReserved particija i jedna primarna particija ( C: ) , mada moze i vise.
Pozeljno je cak izmestiti MyDocuments ili cak ceo User folder - kada "padne" sistem slobodno brises C: , bez potrebe da "iskopavas" podatke koje neiskusni korisnici uglavnom smestaju na C: particiju.
 
Upravo tako. Mada neke ploce umeju da brljaju i guraju aktivnu particiju na hard disk ili SSD koji je povezan kao SATA 0 na grani. U tom slucaju koristiti neki alat tipa Mini Tool Partition Wizard (Sergei Strelec) i napraviti jednu particiju na celom hard disku tako da priliko instalacije Win nece moci da pravi nista na hard disku. Ovo samo u slucaju ako je hard disk povezan na SATA 0 grani.
 
Upravo tako. Mada neke ploce umeju da brljaju i guraju aktivnu particiju na hard disk ili SSD koji je povezan kao SATA 0 na grani. U tom slucaju koristiti neki alat tipa Mini Tool Partition Wizard (Sergei Strelec) i napraviti jednu particiju na celom hard disku tako da priliko instalacije Win nece moci da pravi nista na hard disku. Ovo samo u slucaju ako je hard disk povezan na SATA 0 grani.
Koliko sam razumeo trebalo bi prvo da instaloram windows pa da uradim tu foru sa wizardom pa ponovo da instaliram win? Ako je tako onda je to malo previse zezanja u odnosu na prosto iskljucivanje kabla.
 
Ma jok, ako su potpuno prazni diskovi, nema problema, jedino ako je na sekundarnom disku bio neki OS pa ostao boot sector ili neka systemska particija. Ovako samo butuješ sa USB-a i izabereš SSD da na njemu instalira windows. U BIOS-u samo namestiš AHCI mode i UEFI.
Kada se zacrši instalacija, samo formatiraš HDD.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno