Šta je novo?

Kingston HyperX Predator RGB - kontrola osvetljenja

Algol

Slavan
Učlanjen(a)
24.01.2005
Poruke
372
Poena
319
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 9 5950X + DeepCool LT720 360
Matična ploča
Asus ROG Strix X570-E Gaming
RAM
Kingston Fury Beast 128 GB, 3600 MHz
GPU
Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 6600 XT
Storage
Samsung SSD 970 Pro 512GB + SSD 970 EVO Plus 1TB + WD HDD Red 4TB + HDD Red Pro 6TB
Zvuk
ROG SupremeFX 8-Channel High Definition Audio
PSU
Seasonic Focus GX-750
Kućište
be quiet! Pure Base 600
Monitor
Dell P2714H
Ostale periferije
Asus Blu-ray rezač
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Ne znam da li ste znali, ali RGB osvetljenje na ovoj memoriji se može kontrolisati programom HyperX NGENUITY. Postoje razni preset-i kao što su blink, breathing, cycle, heartbeat i drugi. Može se podešavati i brzina svetlosnog efekta, a i svaki efekat se može povezati za određenu aplikaciju ili igricu. Takođe su podržani i drugi HyperX RGB proizvodi ove firme.
Eto, toliko. Nije loše da se zna. ;)
 
Sad probah i Gigabyte RGB Fusion i vidim da uspešno radi sličnu stvar. Malo je drugačiji, možda malo napredniji, ali kad se program isključi, efekat se gubi i to mu je mana. Možda ima još programčića drugih proizvođača, ako neko naiđe na neki od njih, neka ovde postavi link.
 
Heh :) nađoh još jedan, do sad najbolji, program - Asus AURA Sync. Ima najviše efekata, od kojih su neki stvarno cool (naročito ko ima sva 4 memorijska slota popunjena). Efekti ostaju i kad se program zatvori (verovatno zaostane neki proces koji održava odabrani efekat). Probajte, ko ima memorijske module sa LED svetlom. :)
 
Evo još jedan program za kontrolu RGB osvetljenja - G.SKILL Trident Z Lighting Control. Ima dosta opcija, a radi i sa Kingston memorijskim modulima (koji, naravno, imaju RGB). :)
 
Uobičajeno je da se upotrebi program koji dolazi uz ploču.
 
Ja bas juce namestao, ploca MSI i Mystic light kontrolisu ventove i Wraith Prism ali nece bas Corsair Vengence RGB module, mora softver od Corsair-a pa i tako nekad nece uvek da slusa. Dobra fora kad sam pokrenuo Far Cry 5 a sva cetiri modula napravila boje logo iz igre. Nisam stigao vise da se igram jer sam sklapao racunar za klijenta.
 
Evo kako to izgleda u praksi, za one koji to još nisu videli. Za neke je RGB besmislen feature, ali meni se dopada. :d

 
na mojoj as rock phantom ima isto sync može da se upravlja bojama na više uređaja sa rgb
 
Sad i Kingston HyperX Fury ima RGB. Bar ova koju sad imam. Izgleda još bolje nego Predator. Više svetla... Ne znam... mnogima je to glupost, ali ja volim da vidim kako se prelivaju sve te boje. Možda jeste malo kič, ali, ... šta znam... za sad mi se sviđa. :d
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno