Šta je novo?

Printscreen/Screenshot ali sa vecom rezolucijom od mog ekrana - da li je moguce ?

nenad89

Cenjen
Učlanjen(a)
19.09.2012
Poruke
64
Poena
160
Imam laptop sa 11.6 inca, za rad je super. Ali, trebaju mi nekad skrinsotovi iz online streamova, tv prenosa, jutjuba, i sad... Kako god da uzmem ovako, rezolucija slike je uvek maksimalna prema rezoluciji 1366 x 768.

Nekad sam u mogucnosti da koristim monitor sa 1920x1080 rezolucijom, pa prenesem preko usba, ali problem je nekad kada to ne mogu.

Pa me zanima da li postoji neki program ili neka fora, tako da na svom laptopu, iako imam rezoluciju 1366 x 768, da uzimam skrinsot sa vecom rezolucijom (voleo bih cak ako moze i npr 4000 x nesto kvalitetom).
 
Nije moguće. Čak i ako ima neki program koji (tvrdi da) to radi u stvari ne čini to već uzima skrinšot u nativnoj rezoluciji pa sliku naknadno povećava. Što možeš i sam obaviti ali rezultatima nećeš biti zadovoljan jer želiš mnogo veću rezoluciju od postojeće...
Osim eksternog monitora koji već povremeno koristiš nema nekog drugog smislenog rešenja (osim drugog laptopa naravno).
 
Možda može da se upotrebi dummy HDMI adapter, pa da se na taj nepostojeći monitor na slepo prevuče prozor, maksimizira i napravi skrinšot.
 
Nazad
Vrh Dno