Šta je novo?

Nadjen Iphone kako vratiti

Ne znam zasto odmah nisi dao tel. organima reda. Ovako kad ga upalis, moze se desiti da ga vlasnik sa njima locira, pa da imas problema dok im objasnis da nisi ukrao nego nasao i da trazis vlasnika... Ja sam se jednom malo opekao zbog vracanja stvari (ne telefona), iako sam odmah nasao i kontaktirao vlasnika. Ne bih se vise z.... s tim, jedino da je tel. otkljucan pa da odmah mogu pozvati nekoga u imeniku vlasnika. A s obzirom na iskustvo iz proslosti, najveca verovatnoca je da bih samo prosao pored telefona na trotoaru. :d

Isti slučaj.
Našao novčanik i pozvao čoveka da se nađemo da mu ga dam, a on poveo ortaka da me bije?????
Od tada kad vidim nešto samo prođem dalje.
 
Boze svasta danas se izgleda ne isplati biti posten.
 
Ne danas nego ovde kod nas
 
Zato sto je biti posten postalo loše iskustvo zato i propadamo kao narod. Kada voziš auto od 2000€ i imas telefon od 100€, odma za druge nisi uspeo u zivotu. Po njima bi trebalo da kradeš da bi imao dovoljno... Strašno vreme doslo. Ne kapiraju ljudi da za srecu nije neophodno brdo novca, skupa auta i bezbroj nebitnih materijalnih stvari. Mogucnosti su razlicite, i to kazem kao neko ko ima sasvim dovoljno novca za skupe stvari, ali ipak nemam skupe stvari. Paradoks je u tome da su kod nas normalni ljudi ustvari proglaseni nenormalnim, dok nenormalni haraju zemljom praveci se da su normalni. Odoh daleko od teme ali tako je.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Još kada bi se policija bavila glupostima tipa izgubljeno-nađeno...

Bavi se, bavi... mom drugu uvalili tel ukraden. Pozvao ga inspektor, po imenu i prezimenu (kartica bila registrovana) kaze ukraden tel, donesi ga u policiju. Ne znam sta su uradili ali policajac se zauzeo da ide do kraja jer je shvatio da je decko prevaren... i to bez fmi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako je telefonu upaljen bt, a i ti imas iPhone, mozes da probas da airdropujes svoj kontakt na taj telefon, i ako mu je upaljen bt, trebalo bi da vidis kontakt te osobe kojoj radis airdrop.
Ako to ne uspe. Uvek mozes sa lock screena da udjes na kameru, napisi na parcetu papira da si nasao telefon i na koji broj da te pozovu da ga preuzmu i uslikaj to. Ako je icloud ulogovan, telefon ce sinhronizovati slike i vlasnik ce videti tu sliku na svom icloudu preko racunara. Odnesi ga na neki public wifi u nadi da ce se povezati na internet i sinhronizovati slike.

Nazalost, ne vidim dobro na slici da li mu pise serijski broj ili imei pozadi. Ako pise, proveri na internetu da li ima aktiviran find my phone. Ako nema, nema sile da pravi vlasnik zna gde je telefon. To znaci da samo passcode stoji izmedju tebe(ili nekog ko se pojavi) i koriscenja telefona, a to se resava restorovanjem preko itunes. Savetujem ti da i posto proveris, sacekas mozda desetak dana, uradis restore preko itunes i odneses ga u servis gde otkupljuju polovnjake. Jeste da ces dobiti nizu cenu nego da ga prodas na kp, ali ces bar izaci iz te price i jos uzeti do 100e. To je bolje nego da ga das nekom ko ce se praviti da je vlasnik, a onda uraditi isto to.

edit: sad tek vidim da si ti restartovao telefon, onda sigurno nemas prstup kameri sa lock screena i nije upaljen bt u tom trenutku :/
 
Poslednja izmena:
Pričao danas s pandurom, drugim povodom, pa se sJetio:

Pozoveš 192 (trebalo bi da se mogu zvati ti "emergency" brojevi i sa zaključanog telefona).

Kažeš: našao sam telefon, zaključan je, ne znam broj ni vlasnika, možete li očitati broj i reći mi koji je broj telefona sa kojeg Vas sad zovem?

Onda vidiš koja je mreža - pa pitaš kod provajdera mogu li se obratiti vlasniku broja, da si našao telefon.
Ili odeš u policiju, ponseš telefon, kažeš koji je broj kartice, pa da oni probaju naći vlasnika.
 
Nema kartice


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ti ga još nisi odneo u muriju ili bacio s mosta u reku? :p

Edit: sad vidim da ga nisi ti ni pronašao :D
 
Nazad
Vrh Dno