Šta je novo?

Upgrejdovanje starog kompa

igiboy

Cenjen
Učlanjen(a)
15.10.2013
Poruke
7
Poena
151
Imam kući stari komp od 10 i kusur godina, konfiguracije:

Amd Athlon 64 3000+
Nvidia 7300gt,
matična MSI K9N Neo V2 (MS-7369)
1 GB Kingston DDR2 (2 x 512 stick)
i Chieftec 450w napajanje

Naime hteo sam da ga upgrejdujem bez da menjam napajanje i matičnu. Skontao sam da može ram 4gb (8 gb u jednom ekstremnom slučaju) i procesor X2 6000+, jedino nisam siguran za grafičku što zbog procesora što zbog napajanja. Na netu sam naišao na opcije otprilike ati 5670 i 5770, jel ima neko još neki predlog ili je to to otprilike za ovu matoru mašinu?
 
Poslednja izmena:
Ne isplati se. Nadji bar polovan brand racunar sa i5 druge gen ili noviji, sa 4GB DDR3 ili vise...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da ne otvaram novu temu,

Imam neku starudiju intel e5200 procesor i 2 gb memorije ddr2,razmisljam da uzmem jos 2 gb (ima valjda da se kupi negde) i SSD?

Hoce biti razlike u radu (generalno netbins ,laravel itd web programiranje)?
 
Ma kome da prodam zesci krs :)
Ima nvidiju 9500gt 512 sa zeznutim kulerom svojim


Gde ima za 6000 din takav komp?
 
Poslednja izmena:
Na kupujem prodajem odeš u sekciju polovni kompjuteri pa u pretraži detaljno gore desno namestiš max cenu od 60e. Biraš mašinu sa i5 2200 - 2400 procesorom.

HTbCpMX.png
 
Na kupujem prodajem odeš u sekciju polovni kompjuteri pa u pretraži detaljno gore desno namestiš max cenu od 60e. Biraš mašinu sa i5 2200 - 2400 procesorom.

HTbCpMX.png

Hvala


Hp Compaq
intel core i5 2400
4gb ram ddr3

59e

ili..

Lenovo thincentre
Intel core i5-2400
4gb ram
Na ploci 4 slota za ram
A 2x beli slot (grafika?)

ili
Dell optiplex 390
intel core i5 2400
4gb ram ddr3

Manje vise sve je slicno? Samo bih ja da ima slot za grafu
 
Poslednja izmena:
u towere kakve god mogu sigurno redovne,a LP nije toliko redak niti na tu mašinu ima poente stavljati ništa jače što nema u LP varijanti (čitaj- 1030 LP je maks koji ima poente staviti).
 
Poslednja izmena:
Za oko 5-6 hiljada imaš da kupiš r9 270x, novija i mnogo bolja od 5670. Nemoj r9 280x jer mnogo troši struje, mada je i za toliko bolja, ali ti treba jače napajanje. Da se razumemo ova grafila je overkill, ali za te pare je po meni najbolja.

Ovog sam ti naveo samo kao predlog za kućište, ne kao sigurnog prodavca :)
 
Poslednja izmena:
Za oko 5-6 hiljada imaš da kupiš r9 270x, novija i mnogo bolja od 5670. Nemoj r9 280x jer mnogo troši struje, mada je i za toliko bolja, ali ti treba jače napajanje. Da se razumemo ova grafila je overkill, ali za te pare je po meni najbolja.

Ovog sam ti naveo samo kao predlog za kućište, ne kao sigurnog prodavca :)

Naravno,niko nije siguran i jedini ima ovo kuciste sve ostalo su ona mala kucista..

Videcu, grafa kasnije bitniji mi je ssd i 4gb rama ako onaj pc pazarim

Mozda ovde na forumu bude neka slicna konfa u 60e rangu......
 
Poslednja izmena:
Ima sigurno, postavi oglas. Ja sam kupio jednu takvu odvde na forumu.
 
Nazad
Vrh Dno