Šta je novo?

Instalacija Win10 na kompjuter koji se prodaje

rubiroza76

Slavan
Učlanjen(a)
19.03.2006
Poruke
201
Poena
320
Prodajem stari HP8200 računar i pre toga hoću da pregazim Windows i instaliram novi. Ali bih želeo to da bude lepo urađeno i da se novom vlasniku svidi. A želeo bih da instalacija bude kao kod novog kompjutera koji na sebi ima operativni sistem, tj. da prilikom prvog pokretanja sistema novi vlasnik sam treba da ukuca svoj username i eventualno password, da upiše ime računara itd. Puno puta sam do sada instalirao Win operativni sistem i to nije problem. Bez problema ga ja dovedem do desktopa, ali ovog puta želim da se instalacija završi kada se uključi kompjuter. Da li to može da se nekako uradi ili se to radi samo kod novih mašina? Nadam se da se razumemo :)
 
Nema potrebe čupati kabl iz zida, kad je tu WinNTSetup, recimo.

https://msfn.org/board/topic/149612-winntsetup-v394-40-beta-5/

WinNTSetup_1.png
 
Hvala puno svima na pomoci. Idem na ovu opciju gasenja kompa kada prekopira fajlove sa USB-a.
 
Aj da iskoristim priliku i ja pitam, mada kontam unapred da nema ništa od toga...

Kupio laptop mislim da beše kraj 2014, asusov rog, tenk i dan danas...došao windows 8 na njemu (ima pozadi sticker, ali nema sr broj). Posle sam ja menjao diskove, instalirao svoj licencirani win 10 pro koji se vezao za moj hotmail itd. Da li je moguće da eventualno prilikom prodaje laptopa, nekako vratim fabrički win 8 na isti (formatiram diskove, skinem iso fajl...). Ne znam jel se iz biosa isčitava taj serijal ili kako to već ide?

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Windows audit mode

ukratko kad završi instalaciju i počne da te pita za korisnika, mrežu i sl. stisneš alt+f3. Kad se resetuje, u Audit modu si. Tu sredi drajvere i aplikacije i to je to.
 
@Proday, koliko se secam moze Win 8 aktivacija i kada nemas product key, samo moras da instalias identicnu verziju osmice koja je dosla aktivirana sa laptopom (Windows 8 ili Windows 8 Pro), i aktivirace se nakon instalacije bez da kucas product key. Moras naci negde ISO setup za tu verziju.

Sto se tice te W10 Pro licence koja ti je vezana na hotmail, to i nije mnogo bitno sto je vezana, jer neces moci preneti tu licencu na drugi laptop, osim ako je u pitanju Retail verzija Windows 10 Pro, koja kosta oko $200. Sve ostale varijante licenci (OEM, MSDN, i ostale jeftine varijante) su vezane za taj vec aktivirani laptop, i ne prenose se na novi.
 
Aj da iskoristim priliku i ja pitam, mada kontam unapred da nema ništa od toga...

Kupio laptop mislim da beše kraj 2014, asusov rog, tenk i dan danas...došao windows 8 na njemu (ima pozadi sticker, ali nema sr broj). Posle sam ja menjao diskove, instalirao svoj licencirani win 10 pro koji se vezao za moj hotmail itd. Da li je moguće da eventualno prilikom prodaje laptopa, nekako vratim fabrički win 8 na isti (formatiram diskove, skinem iso fajl...). Ne znam jel se iz biosa isčitava taj serijal ili kako to već ide?

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

Najprostije rečeno: serijski je "injectovan" u BIOS, ali ti treba njegova Win8 instalacija.
 
možeš i da napraviš malu recovery particiju na kraju diska (da bi kupac mogao da je bezbedno izbriše i ekstenduje sistemsku alo želi) i ubaciš sve drajvere tu i objasniš kupcu,ja sam tako par puta radio...možeš i dalje od toga,da pukneš kompletan bekap imidž cele instalacije do start up screen-a i staviš je tu.

ja idem do tu i stavljam laptop u sleep i maksimalno napunim bateriju,kupac otvara,unosi svoj nalog i koristi,baš kao da ga je uzeo u radnji u celofanu.
 
@marantz kad kažeš njegova, misliš na verziju wina koja je došla uz njega (kao što kolega post pre reče ili)?

Inače hvala svima na savetima i pomoći

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno