Šta je novo?

Lenovo L24i-10 - PROBLEM

Alchemist

Poštovan
Učlanjen(a)
04.10.2018
Poruke
136
Poena
80
Pozdravo društvo,

LINK

Kupio sam monitor Lenovo L24i-10 pre mesec dana i uglavnom sam zadovoljan, ali od nedavno sam počeo da primećujem određene distorzije
u vidu pikselacije određenih boja, npr. prisutne su crnkaste linije kod nijansi plave i narandžaste boje u vidu crnkaste mreže, odnosno kao da su
ivice piksela uokvirene crnom bojom. Šta bi tu mogao da bude problem i da li je to dovoljan razlog za reklamaciju?

Hvala unapred:)
 
Nesto slicno se desavalo na jednom popularnom lg ips monitoru kad se postavi na 75Hz,na 60Hz nije bilo problema,mozda je ponovo nesta oko osvezavanja ili jednostavno panel zreo za reklamaciju.
 
Nesto slicno se desavalo na jednom popularnom lg ips monitoru kad se postavi na 75Hz,na 60Hz nije bilo problema,mozda je ponovo nesta oko osvezavanja ili jednostavno panel zreo za reklamaciju.

To mi je bitno da znam. Pošto nema ni mesec i po dana otkako sam ga kupio.
Bolje na vreme da reklamiram. Ima li još neko komentar u vezi ovog problema?
 
Da li bi još neko mogao da dâ svoje mišljenje u vezi ovog problema?

Hvala.:)
 
Da li bi još neko mogao da dâ svoje mišljenje u vezi ovog problema?

Hvala.:)
Jesi li probao da prikjucis monitor na neki drugi uredjaj, drugim kablom?

Čisto da eliminiše source i kabl kao izvor problema.

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
Probao sam drugi kompjuter, ali istim kablom. Međutim, kada sve povežem HDMI kablom umesto standardnog VGA, distorzije su još izraženije...
 
Poslednja izmena:
Probao sam drugi kompjuter, ali istim kablom. Međutim, kada sve povežem HDMI kablom umesto standardnog VGA, distorzije su još izraženije...
Vidi da komp na koji je to nakaceno nema nikakvu vezu sa signalom kablovske npr. Imao sa treperenje slike i čudnu sliku dok iz sbb-a nisu doneli neki razdelnik koji je rešio problem. Provalio sam šta je kada sam monitor nakacio na laptop koji je "izolovan". A komp je bio povezan sa HDMI kablom na TV, 3.5 audio na tuber/DVD i koaksijalnim na TV karticu. Sa bilo kojim od tih kablova je bilo smetnji.

Ako ni to nije onda reklamacija. Ali detaljno opisi šta je kvar i kada se dešava da bi serviseri mogli da reprodukuju. I navedi to da se jače manifestuje kada je HDMI umesto VGA, rezoluciju i osvežavanje, itd.

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
I šta si na kraju uradio, šta se desilo sa reklamacijom.
Mrzim ovako nedovršene priče ...
 
Nazad
Vrh Dno