Šta je novo?

Headset sa minimalnim hvatanjem pozadinske buke

Infundibulum

Poznat
Učlanjen(a)
12.09.2019
Poruke
1
Poena
31
Pozdrav svima,

Situacija je sledeća... Profesionalno se bavim onlajn nastavom jezika i do sada sam koristio kombinaciju slušalice Audio-Technica ATH M50x + Zoom H1 ili Audio-Technica AT2020. U pitanju su kondenzatorski mikrofoni, pošto mi je bitno da me učenici što jasnije čuju s druge strane. Njihova 'mana' je, naravno, to što hvataju mnogo više od mog glasa, pa ako je buka u susednoj prostoriji, to će se naravno čuti. Za mesec dana gospođa i ja dobijamo podmladak, tako da očekujem mnogo pozadinske buke iz susednih prostorija (i spavaća i dnevna soba su pored radne sobe, tako da nemam gde da se pomerim). Vrata radne sobe sam već zvučno izolovao, ali to ne pomaže previše, pošto su zidovi tanki i buka probija kroz zidove. Probao sam sa raznim slušalicama za telefon, ali i one prilično dobro hvataju pozadinsku buku.

Da li neko ima preporuku za headset koji provereno slabo hvata background noise, a pritom ima solidan kvalitet mikrofona. Budžet do stotinak evra. Ili da idem na varijantu lavalier mikrofona odvojeno od sluški?

Hvala unapred!
 
Nazad
Vrh Dno