Šta je novo?

iPad 7th (10.2inch)

igor88

Slavan
Učlanjen(a)
25.07.2009
Poruke
7,490
Poena
425
Apple je izbacio novi ipad sa istim procesorom kao i 6th gen sa vecim ekranom i dockom za tastaturu... voleo bih da cujem vase mialjenje, i zasto se odabrao soc star 3 godine sad ce uci u cetvrtu. Da li je illuminated display? Nemam neke informacije pouzdane ali mi ovo nije jasno uopste.... koliko vidim
Ipad os ga postavlja kao novi uredjaj sto vazi i za modele pre ovog (citanje usb memorija itd) cena 329dolara bez taksi za 32gb model.

https://www.apple.com/ipad-10.2/
 
Poslednja izmena:
Mozda da bi mogao da prodaje vise dodataka, i za one kojima je najjefitniji IPad dovoljan, a i takav je ispred Android konkurencije.
 
Poslednja izmena:
A10 je odlican soc ali koliko ce biti podrske za njega? Znaci iphone 7 ce bar jos 13-14-15 ios verzije podrzavati...
 
13 i 14 sigurno mozda 15.

Ja imam ipad 2018 9.7 najbolji tablet uredjaj koj sam kupio za lepe pare i jako sam zadovoljan. Generalno ako izdrzi tri software updates bice super.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
I ja imam taj, meni je zamenio Air2, ali sledeci koji uzimam bi bio Pro, mislim da ce najduze biti podrzan , sto je lepo za ljude koji ne menjanju hardrver cesto.
 
Baš gledam uzeti neki tablet pa mi je ovaj zapao za oko. Hteo bih uzeti sa tastaturom, a ovaj ima Apple smart keyboard ali ne bi čovek mogao naći ispod cene od 159 dolara pa to ti je. Kako ste generalno zadovoljni uređajem pošto u sebi ima stariji chipset?

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Mislim da nema tu greske pogotovo jer ima cipset iz 7 plus sa 3GB rama miran si sigurno neko vreme :) u sustini i a9 ipad iz 2017 radi odlicno nosi ios 13 kao od sale, ja imam pro 9,7 radi fantazija :-D menjao bih ga samo zbog okvira sada iskreno za pro 11 sve ostalo zavrsavam sa njim bez poteskoca :) pa cak odigram po neku igru :)
 
Da, to me generalno privlači jer će uredjaj uprkos starijem chipsetu imati i nadalje ažuriranja. A znaš li gde i kako bi se mogla povoljnije nabaviti Smart keyboard za 10.2?

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Apple tastatura mi je dobra jer se povezuje sa ipad preko onog malog konektora, ne mora se paliti Bluetooth. Ali jako je teško naći neku makar polovnu, a nove su preskupe kod nas. Kontam možda bolje da kupim iPad i onu zaštitnu foliju, a tastaturu naknadno ako nadjem.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Ja ti kazem vrlo lose je resen taj kejs :) prvo sto je kabasto drugo ne stiti ledja :) a
Kosta boga i oca i cetvrto flet vremenom pocne da prekida ...
 
A ima li varijanta sa tom Logitech tastaturom case pa da se tablet nosi zajedno sa tastaturom, jedno uz drugo?

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Imas logitech tastaturu sa kejsom ali je takodje kabasto... i bt je po mom misljenju bt je bolji jer sutra promenis ipad imas tastaturu :)
 
To si u pravu:) Kada se kupi ipad u vakuum pakovanju npr preko KP da li automatski po aktiviranju ima internacionalnu garanciju od godinu dana? Konkretno me zanima da li se može eventualno reklamirati u iStyle ako se nešto eventualno pokvari.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Da da sve top... ovo je i nov model te nemas brige oko toga da li je mozda aktiviran pa resealovan (sto se desava masovno) ili prodaja magle ceo kp “novo” iz izloga (aliexpress) ploce kucista i displeji :-D
 
Još nisam čuo da na kp muljaju sa falš ajpedima ali za sve postoji prvi put.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ma ne ipadi ali iphone-i... zlo ipadi se slabo prodaju kod nas da bi se zezali sa njima...
 
A šta znače ove SKU oznake kod Apple proizvoda, u ovom slučaju kod ipad... Npr. MW762HC/A?

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Mislim da je to part/order number kod Apple-a ako ne grešim. U njemu je sadržana valjda količina prostora, procesor, godina i još nešto.
 
Poslednja izmena:
A kako funkcionišu Word i Excel na iOS? Redovno sve kao na Androidu?

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
S tim sto je besplatan za verzije ipada ispod 10inca :)
 
igor88, kako to misliš? Prvi put to čujem.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Nazdravlje:) Dobro pa sam pitao, taman krenuo da poručim 10.2 verziju. Ipak ću se prebaciti na 9.7 u tom slučaju, šta ću.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Najbolje sam da probas i vidis :-D ako imas neki uredjaj :) ja korisitm ms
 
Pa moraću svakako jer sam uzeo na kraju 10.2. Nego me prosto zanimaju iskustva drugih korisnika, ako je neko već koristio na iPad-u. Gledajući na YouTube review, Google's office suite lepo radi posao.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno