Šta je novo?

Laptop za AutoCAD, 3D modeli... do 1000e

Espada

Slavan
Učlanjen(a)
16.05.2011
Poruke
1,068
Poena
225
Pozdrav društvo, potrebana mi je pomoć oko izbora laptopa za AutoCAD, Navisworsk, Tekla znači crtanje i otvaranje 3d modela i ponekad za neku igru (nisam neki intenzivni gejmer) čisto onako u slobodno vreme nešto da odigram.

Pošto već dugo ne pratim šta se sve izbacuje ja sam ovako laicki za početak izabrao par modela pa vi recite sta valjda sta ne.

Ovaj laptop mi se dosta dopada zbog izgleda ima malo bolju kompaktnost u odnosu na ostale od 15,6 inca , što se tiče konfiguracije vidim da ima dosta varijacija ne znam koju bih izabrao da se uklapa u budžet,
https://market.yandex.ru/product--n...wi-fi-bluetooth-dos/498673030?hid=91013&pp=37

Drugi izbor bi bio ovaj,
https://market.yandex.ru/product--n...wi-fi-bluetooth-dos/278967165?hid=91013&pp=37

Koliko vidim razlika je u ramu i ssd-u ali to mogu dodati i na prvi.

Kakva su vasa mišljenja, naravno nisam strogo vezan za ova dva modela, laptop bih kupio u Rusiji, i najverovatnije ga ne bih menjao par godina
 
Hmm...je l' mozes mozda da nadjes Lenovo y540-15?
Isti je kao y530, ali ima noviji procesor, graficku, i cini mi se, malo bolji ekran...cena ne bi trebalo da bude mnogo veca... :)
 
Nalazim modele sa i5 9300h u kombunaciji sa GTX 1650 I 1660ti pretpostavljam da je 1660ti jača ima i više rama. Što se tiče ovog i5 9300h kakav je u poređenju sa i7 8750h?
 
Evo šta kaže Notebookcheck za taj i5:

"The Intel Core i5-9300H should perform similar as the older Core i7-7920HQ (3.1 - 4.1 GHz). The faster Coffee Lake CPUs, like the Core i7-8750H/9750H offers two additional cores and is therefore up to 50% faster in multithreaded benchmarks. Still, the performance of the i5-9300H should be sufficient for even demanding applications and games."
 
Za ove pare izbor je jači procesor ali malo lošija grafika ili obrnuto. Pretpostavljam I da taj i5 može da mi gura bar 3 godine ako ne i malo više u kombinacija sa novijom grafikom kao 1660ti, značice njenih 6gb.
 
aj ja sa glupim komentarom ... ali ako ti nije bitno toliko da ga kupis u Rusiji, eno decko je postovao na oglasima masinu sa RTX 2060 koja je po meni daleko bolji izbor od obe pomenute

takodje, obrati paznju da vecina danasnjih laptopova koji su tanki jednostavno ne mogu da ohlade procesore pri jacem radu i onda imas obaranje kloka usled povecane temperature, to mozes da sredis sa obaranjam voltaze ali ne pali uvek...
 
Poslednja izmena:
Nije mi bitno da kupim u Rusiji ali sam trenutno tu I biću narednih par meseci. Pogledacu još malo ali za sad me najviše vuče na neki od legion modela.
 
A ovako nesto ti je veliko?

https://newmart.ru/catalog/noutbuki/noutbuki/1296334/

imas najnoviji i7 procesor, skroz okej 1650 grafiku, 512 ssd-a, ekran koji je veci i bolji od legiona i ostalih, posto je svetliji i preciznost boja je veca... :)

PS, ja planiram da uzmem ovaj model za sredjivanje fotki i video editovanje i pazi, kada jednom probas 17" laptop, bice ti mnogo bolje da na njemu igras igrice, mnogo ce ti biti lakse da radis 3d itd...a opet, ima vrlo tanke ivice oko ekrana, pa je velicine kao stariji 15.6" modeli sa vecim ivicama oko ekrana. :)
 
Poslednja izmena:
Pazi, svakako je 15.6" manje, e sad, ja sam skontao da proizvodjaci u vecini slucajeva stave bolje ekrane u 17.3" modele, tj, svetlije i kvalitetnije ekrane.
Sto se dimenzija tice, debljina je ista, asus je siri i duzi od legiona za 3 cm...i tezi je za 500g...ako bas dosta prenosis laptop, onda je mozda bolja opcija legion, ali ja sam cuo da ako uzmes onaj 60hz model, on ima bas nekako bled ekran. :)
 
Nazad
Vrh Dno