Šta je novo?

lokalni ticet sistem

Mx2qi7

Poštovan
Učlanjen(a)
07.08.2016
Poruke
32
Poena
59
Postovane kolege,
Do sada sam ovde dobio dosta korisnik saveta pa mi je potreban jos jedan.
Treba mi softversko resenje za ticet sistem od nekih maks 100 korisnika.
Znaci samo standardne opcije, naslov, poruka, prikacen fajl, status, prioritet i ko ga je preuze da radi tj kome je dodeljen
imam mesta na virtuelnom serveru, ili neka online varijanta, sta preporucujete?
 
Otrs je lokalni free ticketing system. Nisam siguran da za 100 korisnika imaš džabe... Mada je pitanje kako ti definišeš korisnika. Da li je tih 100 ljudi koji će raditi na tiketima ili će 95 da generiše tiket (korisnici) a 5 da rešava (IT sektor)?

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
Pa 97 ce da generise tikete a 3 max da resavaju. Stim sto mi je jos vazno da glavni admin prihvata resavanje tiketa ili ga prosledjuje drugoj dvojici!
i opet i ovih 97 je puno. Jer pojedine sluzbe od kojih se ne ocekuje veliki broj tiketa sa 4-5 zasposlenih u istoj kancelariji mogu da koriste jedan nalog za prijavu.
 
Pa 97 ce da generise tikete a 3 max da resavaju. Stim sto mi je jos vazno da glavni admin prihvata resavanje tiketa ili ga prosledjuje drugoj dvojici!
i opet i ovih 97 je puno. Jer pojedine sluzbe od kojih se ne ocekuje veliki broj tiketa sa 4-5 zasposlenih u istoj kancelariji mogu da koriste jedan nalog za prijavu.
Korisnici ne moraju da imaju user na sistemu (koju god bude). Napraviš mail adresu tipa [email protected] i oni pošalju zahtev. Taj mail povežeš sa tiketing sistemom i onda mail generiše tiket. Ti odgovoriš iz tiketa i to se pošalje korisniku. Po subject-u ticketing system zna da korisnikove mailove nadovezuje na osnovni tiket.

Tako da ti realno trebaju samo nekoliko korisnika za resolver team. Isto tako možeš da napraviš nekoliko mail adresa pa iste da smeštaju tikete u različite queue-ve, u zavisnosti od zahteva (break-fix, new install, etc.).

OTRS ces morati da konfigurises, što ne znam koliko želiš... Tako da vidiš ima li neko od ovih free sistema za tvoja 3 tehničara.



Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
Mozda nisam detaljno precizirao stvar. Kod nas su IT-jevci devojke za sve, tkd obavljamo sirok spektar poslova. Neke poslove zavrsimo gotovo odmah, a ponekad primer reviziju budzeta se radi par dana u nepregledoj Excel tabeli...
Poenta sitema je da obezbedi
1. Da me korisnice ne zivkaju na telefon svaki cas vec da upute zahtev preko sistema (naravno tu moze biti vise vrsta zahteva (od tehnickih, objave za sajt, otvaranje mail naloga, help desk, a nazalos i poravnavanje pasusa u Wordu i sabiranje brojeva u Excelu)
2. Da korisnik u svakom trenutku moze da vidi koji je tehnicar preuzeo posao, i status, tj dal je na cekanju, u radu, ili je obavljeno
3. Da tehnicari mogu imati uvid u dodenjene zadatke ili kojim slucajem prihvate se sami posla :)
 
OTRS može to da odradi. Ja lično ga nikad nisam podešavao "From the scratch" tako da ne mogu da ti kažem koliko je teško.

Vidim da je FreshDesk džaba za unlimited broj agenata. A Jira Service Desk je 10$ mesečno za cloud za 3 agenta ili 10$ one time za 3 agenta kada radiš onprem deployment. Ima i connectwise i ZohoDesk neku free ponudu za do 3 agenta.

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
instalirao sam upravo https://www.webhelpdesk.com/free-ticketing-system
al mi je nekako ne odgovara u potpunosti. Daje mi bas mogucnosti koji meni nisu presudne, msm ok mi je sto mogu o svakom tiketu da unesem sve promene, vremena, bla, bla... al bi mi to oduzimalo previse vremena, dok npr korisnik ne moze da mi posalje fajl koji treba da obradim ili objavim sto mi je neophodno.
 
Probaj OS ticket, ja sam ga koristio u prethodnoj firmi. Bespaltan je ako ga ti hostujes i pokriven je sa dosta opcija.
https://osticket.com/editions/
 
  • OTRS
  • ZenDesk
  • Jira
  • BMC Helix ITSM


Nebitno za koji ticketing sistem da se odlučiš, poenta ticketing sistema je prikaz/dokumentovanje zaposlenosti/opterećenja tvog IT/Call centra (ljudi koji taj posao rade 8 sati dnevno) na dnevnom/mjesečnom/godišnjem nivou.
Takođe od samog starta forsirati ljude da svaki poziv, email ili utrčavanje kolega za njihov sto i obavljanje jučerašnjeg posla, evidentiraju kroz svaki tiket pojedinačno.
Da možeš izvući određene parametre, te na osnovnu njih prikazati menadžmentu (ljudima u firmi koji donose strateške odluke) na performanse centra i tih radnika. Koji obavljaju najgore poslove.
Tj da kroz te grafikone i izvještaje, skontaš da li je potrebno zaposliti još radnika ili će menadžment reći da ima i viška, ako se tiketi ne dokumentuju pa se na osnovu grafikona, malog broja sedmičnih poziva/emailova, izvještaj prikaže "krivo" stanje (obim posla) radnika. Ljudi se ubijaju od posla a malo se dokumentuje. Pa tako dođe do pogrešne slike.

Poenta ticketing sistema jeste, ako se sve evidentira, da prikaže realno stanje tih radnika koji "hendlaju" pozive klijenata, kreitaju tickete, rade na njima određen vremenski period ili prosleđuju dalje zbog kompleksnosti problema.
Da se taj rad, dnevna/sedmična količina zahtjeva, prikaže realno, menadžment neće sigurno da obilazi radnike i nadgleda njihov rad.
 
Nazad
Vrh Dno