Šta je novo?

Koje napajanje?

tebreks

Poštovan
Učlanjen(a)
18.04.2017
Poruke
114
Poena
70
Zbog ograničenog budžeta izbor napajanja mi se svodi na ovih nekoliko modela:
Gigabyte PB500 500w - 40e
Evga W1 500w - 50e
Corsair VS450 450w - 43e
Coolermaster Elite V3 600w - 47e

Uzimam ga uz konfiguraciju Ryzen 5 2600 + 1060 6gb Gigabyte
Kućište će verovatno biti Thermaltake Versa H17
Koje od navedenih da uzmem, ili ako ima jos neki predlog koji nisam naveo
Cene su sa KP
 
Ja imam Corsair CX450m i zadovoljan sam njime, VS serija je slaba.
 
Zna li se sta je unutra?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
sh*taći no nejm kinez,ali kršteno urađen.nema više kršteno urađenih cwt i endisona za male pare,ovo je svakako bolje od njihovog dna ponude (onaj famozni tt semimodular,mislim da nijedno nije preživelo duže od par godina).
 
Ja merkam nesto od ovako:

1. Fsp Hydro ge 650w
2. Antec hcg 650w
3. Seasonic Core 650w

Svi su 80g+.

Cene su priblizne. Fsp 5, Ss 7 a Antec 10 godina garancije.

Ako ima jos neki predlog za manje love slicnih performansi, predlozite.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
koliko vidim to se ne isplati tj mala je razlika u ceni vs usual suspects sad jedino ako baš baš mora domaća maloprodaja...svelo se na onaj gigabajt ili cimanje i 100nak evra od mađara na ss,evga ili corsair.
 
Problem je sto madjari uopste nisu nesto povoljniji sto se tice napajanja + krajcuju garanciju sa 5 ili 7 na 1 godinu. Na to ne pristajem.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
:dPa ne bas ali za manje od 10 tisuca deluje ok obzirom da je 1kW, 80+ gold i krsten brend.

Nema veze, porucen Antec HCG650 pa sta mu bog da.
 
Poslednja izmena:
Šta kupiti za oko 5000 din? Novo, naravno.

Vidim da se preporučuje onaj Gigabyte p650b u toj klasi ali mislim da je dostupnost problematična. Bar u radnjama gde je po OK ceni.
Kakav je u odnosu na njega FSP HP700S? Na oglasima nekorišćen za ravno pet hiljada.
Nešto treće?
Ok, znam za Seasonic i slične renomirane, ali ide cena dosta naviše sa njima.
 
Piše da ima garanciju. Ne precizira koliku i kakvu. Nisam kontaktirao prodavca. Ima veliki broj pozitivnih ocena.

Mada... kad su generalno oglasi u pitanju, ja računam po onoj narodnoj da i na tarabi piše...
 
imam ga pa znam, doduse kupljen u prodavnici.
 
Onog Gigabyte P650B nema nigde, gde god pitam kažu nemaju na stanju. (Možda ga ima za 7000, ali neću toliko da platim ako je bio uglavnom svuda do 5500.)
Takođe, otišao i onaj FSP Hyper S sa oglasa.
Koliko sam gledao, nema nekog izbora napajanja za oko 5 hiljada. Zato (teška srca) dižem budžet na oko 7 hiljada. Šta uzeti u tom rangu? Radije bih u domaćim prodavnicama nego preko oglasa. Polovno ni slučajno neću.
Treba da napaja Ryzen 5 2600, a u perspektivi i jaču grafičku (recimo trenutno razmišljam o RX 590 kad joj je cena pala na malo preko 200 evra u nekim domaćim radnjama). Trajnost i stabilnost kao glavni kriterijum. Modularnost mi nije bitna.

Antec Antec VP700P Plus za 7.400? Ili isti model ali malo slabije snage?
Seasonic SS-520GB za 7000?
Valja li nešto u ovom cenovnom rangu od Themaltake, LC Power, Chieftec, Cooler Master, FSP? Ispod toga neću da idem. Znam da ovi brendovi imaju i teške krševe i solidne modele, ali ima li nešto da je dobro i da se isplati više od drugih u ovoj klasi?
 
GIGABYTE GP-P650B ima za 6400 u firmi sa imenom sto pocinje na novic.

I to isto u Gigatronu za 7000 je opet najbolji izbor, nikakve veze nema sto je skuplje nego sto je bilo ranije, kad su ostalo solidna jos uvek skuplja isto.

Thermaltake ima solidno u tom rangu isto Thermaltake Smart RGB 600W za 7500.
 
Poslednja izmena:
Hvala na dobrim savetima, ali video sam da je ipak aktivan oglas za FSP Hyper S 700W (HP700S) pa sam kontaktirao čoveka i dogovorili smo se. Sutra mi ga šalje, cena 5000 din. Razlika u ceni će biti preusmerena na grafičku, za šta štedim.
Garancija nije domaća i nije u punom trajanju nego prodavac daje godinu dana.
 
Nazad
Vrh Dno