Šta je novo?

Alcatel 3 2019 GPS

Strale_123

Cenjen
Učlanjen(a)
04.06.2019
Poruke
814
Poena
105
Pozdrav,

Da li neko poseduje Alcatel 3 2019? Zanima me offline navigacija tj. GPS.

U specifikacijama piše da ima GPS/A-GPS/GPS Galileo.

Da li je neko do sada testirao kako navigacija radi kada je telefon offline putem aplikacija kao što su Google Maps, Here we Go, Sygic itd.?

Imam dva starija Alcatel Pixi telefona koji NE RADE kada je u pitanju offline navigacija, iako u specifikacijama piše da imaju GPS i A-GPS. Alcatel je jedno đu**e od kompanije, siguran sam da ova dva telefona koje imam ni nemaju GPS čip.

Ovaj novi model mi je zapao za oko jer se vrti na dosta recenzija, nije skup a koristiću ga pretežno kao offline navigaciju. Na motociklu, u automobilu itd.
 
Mislim da neces naci nikoga ko posecuje ovaj forum a da je kupio alcatel :)
Svi telefoni imaju ugradjen GPS modul, pa tako i ta dva Pixi koja imas, a i ovaj koji planiras da kupis.
Da bi ti radila offline navigacija, moras da imas sacuvane mape u samom telefonu. Bez mapa i interneta ti nece raditi navigacija bez obzira na gps.
Ne pratim bas ponudu Alcatela, ali cini mi se da oni uglavnom ugrafjuju MediaTek cipsete, a oni su makar ranije bili poznati da nemaju bas najpreciznije i najpouzdanije GPS module.
Moj savet ti je da probas prvo da sacuvas na stare telefone Google mape za oblasti koje ti trebaju, a ako ni tad ne radi onda gledaj da kupis nesto sa Snapdragon cipsetom.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
"Imam dva starija Alcatel Pixi telefona koji NE RADE kada je u pitanju offline navigacija, iako u specifikacijama piše da imaju GPS i A-GPS. Alcatel je jedno đu**e od kompanije, siguran sam da ova dva telefona koje imam ni nemaju GPS čip."

I ti i dalje tražiš Alcatel da kupiš?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Mislim da neces naci nikoga ko posecuje ovaj forum a da je kupio alcatel :)
Svi telefoni imaju ugradjen GPS modul, pa tako i ta dva Pixi koja imas, a i ovaj koji planiras da kupis.
Da bi ti radila offline navigacija, moras da imas sacuvane mape u samom telefonu. Bez mapa i interneta ti nece raditi navigacija bez obzira na gps.
Ne pratim bas ponudu Alcatela, ali cini mi se da oni uglavnom ugrafjuju MediaTek cipsete, a oni su makar ranije bili poznati da nemaju bas najpreciznije i najpouzdanije GPS module.
Moj savet ti je da probas prvo da sacuvas na stare telefone Google mape za oblasti koje ti trebaju, a ako ni tad ne radi onda gledaj da kupis nesto sa Snapdragon cipsetom.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Ima Qualcomm SDM439 Snapdragon 439 chipset. To je ok?
 
Za gps bi trebalo da bude ok

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno