Šta je novo?

Huawei Nova 5T

Gledam video i ne shvatam sta se desava. A takodje ne razumem sta ovaj priča. Koliko sam primetio, prilikom razgovora, kod mene bez tog problema a niko nije rekao da ga ti nemaš.
Problem se javlja u vodoravnom polozaju telefona, slucajno sam primetio kada sam imao klijenta na razgovoru i da bih pronasao neka dokumenta tom prilikom, spustio sam telefon na sto gde sam vodio paznju da spustim tako da senzor telefona bude pokriven tj da bude uperen u nesto sto bi ga pokrilo i sto bi izazvalo gasenje ekrana. Dugo godina sam se bavio prodajom a pogotovo servisiranjem telefona, i bio poprilicno na dobrom glasu (nisam nikada prodao telefon a da nisam stao iza ispravnosti istog ili uvazio reklamaciju istog) odmah sam primetio da nesto ne stima kako treba jer kada sam zeleo da uzmem telefon u ruke i nastavim razgovor primetio sam da je ekran upaljen sto nije kako bi trebalo da bude jer senzor blizine je bio uperen u fasciklu sa predmetima na udaljenosti manjoj od 5cm. Kako je telefon bio nov prvo sam pomislio da je bag u verziji 10.1 koja je stigla par dana ranije od primecivanja baga. Bolelo me uvce i nastavio sam da koristim fon najnormalnije i mrzelo me da vracam na 10.0 ili 9.1! Kada sam primetio da i pod nekim uglovima senzor ne gasi ekran vratio sam na 9.1 i stanje je bilo isto. Obratio se prodavcu i dobio nov telefon smatrajuci da senzor nije ispravan. Medjutim kada sam otpakovao telefon, novi primerak, nisam dozvolio update ni na 10.0! Ptoverio gunkcionisanje telefona i zakljucio apsolutno isto ponasanje. Kao sto se vidi u videu, u vodoravnom i malo podignutom telefonu senzor baguje tj ne gasi ekran. Desava se i pod nekim uglovima. Ali video za koji sam postavio link nisam na vreme pronasao. Da jesam ne bih trazio prodavcu zamenu jer je maksimalno korektan. Izgleda da i on nije znao za ovaj bag. Telefon normalno funkcionise u horizontalnom polozaju tako da ljudi i ne primecuju ovaj bag a izgleda i Huawei. Svi u porodici, i supruga i deca i ja smo presli na Huawei od septembra prosle godine i zadovoljni smo. Mada imaju bagove. P30/Pro ima bag sa ukljucivanjem automatskog podesavanja ambijetalnog svetla bar jednom dnevno i to se pojavilo na 10.0 i nisu ispravili ni sa 10.1, P30 Lite ima problem sa povremenim ukljucivanjem prenosa podataka iako je wifi stabilan i operativan a evo moj 5T ima ovaj bag sa senzorom blizine. Iako je bag sa ukljucivanjem automatskog podesavanja svetla i podnosljiv supruga planira da se vrati IPhone-u. Vrlo cesto ume da joj zasmeta to. A i razumem je u potpunosti jer smo iskesirali poprilicnu svotu novca za telefon i to u momentu kada se ne zna sta ce biti sa huawei telefonima po pitanju Google servisa. Kako svi volimo da ono sto kupimo radi perfektno, pod uslovom da kupimo novo, generalno razocarani smo huawei-om. Ali menjamo cesto telefone pa nije frka. Izdrzace se. Drago mi je da nemate ovaj prob i zelim da tako i ostane kod mene se eto javlja i na drugom primerku. Telefoni su potpuno novi, neotpakovani, mislim na 5T,mada i supruzin P30 pro, sinov p30 i cerkin p30 Lite. Uvek kupujemo nove uredjaje.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Kako se ne zna?Svi koji ih imaju(google servise) imace ih do kraja podrske za taj model.Za ostalo sta da ti kazem...

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Ne, nije tako. Zakon o "nacionalnoj bezbednosti" tj ugrozenosti iste, omogucava da se mogu uvesti sankcije prema svakom i prema bilo cemu. Tramp je i uveo vanredno stanje, ne mogu bas da se setim sada kako se taj zakon kod njih zove, kako bi omogucio sebi da uvede sankcije Huawei-u tj zabrani americkim firmama saradnju sa Huawei. Zato americke firme moraju da traze licence i posebne dozvole od americkom ministarstva trgovine kako bi poslovale sa Huawei. Microsoft je dobio izuzece i zato Huawei moze da isporucuje laptopove sa Windows OS. Najavljivalo se da ce i Google traziti tako nesto ali nije za sada ili je odbijen. U slucaju da se proglasi ugrozenost nacionalne bezbednosti sve licence izdate prestaju da vaze. Tako bi i svi uredjaji Huawei i sa sertifikatom izgubili licencu i bili ugrozeni. To je istakao i Google u izjavi za javnost krajem prosle godine ili pocetkom ove ne mogu tacno da se setim. U izjavi za javnost istakli su da im privremene opste licence koje izdaje americko ministarstvo trgovine omogucuje da saradjuju sa Huawei na milionima starijih uredjaja kako bi obezbedili sigurnost istih i redovno slali bezbedonosne zakrpe i druga azuriranja. Istakli su i da ce to ciniti i nastaviti saradnju sa Huawei sve dok im americki zakon to dopusta. Manji operatori mobilne telefonije su pocetkom aprila pokusali da dobiju odlaganje uklanjanje mrezne opreme koju je proizveo Huawei na vise od tri meseci, zbog korone, i ekonomske krize ali Trump nije dao. Ako prestanu sa izdavanjem opstih privremenih licenci americkim firmama za saradnju sa Huawei eto problema za Huawei telefone i sa setifikatom Googla.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Mislim da nisu u pravu. Da je tako kao što kažeš, provajderi tj prodavci širom sveta bi bili suočeni sa mogućom tužbom miliona korisnika jer su tada kupili telefon sa svim Google servisima. Ovi bi ovde prebacili odgovornost na sam Google i takva situacija nikome ne bi odgovarala. Pričam o ozbiljnim zemljama gde se poštuje zakon o zaštiti potrošača. Sankcije se odnose na sve nove uređaje koji su izašli nakon P30 serije osim za one koje su preimenovali u Huawei, a bili su na azijskom tržištu Honor kao što je u tvom slučaju (ima isti chipset kao P30 serija).

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Dakle, problem nastaje kad u toku razgovora ostaviš telefon, senzor odradi svoje i onda kasnije više ne gasi ekran iako ga ti primaknes sebi?

Jeste dosta specifičan slučaj, testiracu ako ništa drugo.

Uredjaji koji su sertifikovani ostaju sertifikovani, nema retroaktivnih akcija u ovom smislu pa se tu Tramp ništa ne pita.

Vidim da si besan zbog ovog baga - ali koji telefon ih nema? Za svaki model ovde na forumu možeš da čitaš 1000 gluposti koje im se dešavaju. Tvoj problem, iako iritantan, je veoma specifičan. Takodje, ekran ima i senzore na još jednom mestu, odmah pored slušalice sa leve strane, meni tu je jednom javio da je pokriva ekran.
 
Ne bih da spamujem temu vise ali to sto bi potrosaci ulozili zalbe zbog gubitka Google ameriku nimalo ne zanima jer oni i nebi bili odgovorni posredno. Neposredno da ali Huawei bi bio taj koji bi bio na udaru iako oni nisu nimalo krivi. Google bi morao da postuje odluku americke vlade a amerika bi se izvukla na foru nacionalne bezbednosti. Iako je Huawei, spijunirao ili ne svoje korisnike i koristio mreznu infrastrukturu ili ne za spijunazu, svi to rade. Google svake godine popije vise desetina hiljada tuzbi za spijunazu pa plati odredjeni iznos i kraj. Ovu pricu sa spijunazom Huawei preko mrezne infrastrukture pocela je jos 2009-te prvo Indija a eto tek 2019-te palo na pamet USA. Indija je prva koja je optuzila Huawei i Kinu za spijunazu. Ali da ne spamujem temu vise, videcemo sada 15.avgusta sta ce biti kada bi trebalo ili uvesti totalni ban Huawei ili produziti licencu. U ovoj situaciji prvenstveno zdravstvenoj a potom i ekomomskoj trebalo bi ocekivati ili potpuni ban, sto bi amerika opravdala nekim izvorom, naravno tajnim, da je kina izazvala pandemiju, ili pak ocekivati licencu na vise od tri meseca i googlu i manjim mobilnim operaterima u SAD kako bi mogli da opsluzuju svoje korisnike. Pokazace se brzo.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Dakle, problem nastaje kad u toku razgovora ostaviš telefon, senzor odradi svoje i onda kasnije više ne gasi ekran iako ga ti primaknes sebi?

Jeste dosta specifičan slučaj, testiracu ako ništa drugo.

Uredjaji koji su sertifikovani ostaju sertifikovani, nema retroaktivnih akcija u ovom smislu pa se tu Tramp ništa ne pita.

Vidim da si besan zbog ovog baga - ali koji telefon ih nema? Za svaki model ovde na forumu možeš da čitaš 1000 gluposti koje im se dešavaju. Tvoj problem, iako iritantan, je veoma specifičan. Takodje, ekran ima i senzore na još jednom mestu, odmah pored slušalice sa leve strane, meni tu je jednom javio da je pokriva ekran.
Ma kakvi besan. Boli me uvce. Vazno da kada razgovaram, na uvce, on radi svoje. Pogledaj video, pokusaj isto, pa ces videti da li se pojavljuje ili ne. Nadam se da ti nece pokqzati isto. Ili spusti telefon na sto u toku poziva, primakni ruku i ne mrdaj je, i trebalo bi na sekundu da iskljuci ekran a onda ga upali iako ti ne mrdas ruku. Ako ne diras telefon iz tog polozaja, vec samo odmaknes ruku i primaknes opet, nece iskljuciti ekran ni na tu 1-u sekundu, kao da ruku nisi ni primakao. Ma softverski bag. Nista strasno. Samo sam mucio prodavca da mi menja fon.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Po meni nije to neki ogroman prob. Evo ja naprimer imam drugi problem radi se o tome da kad duzi razgovor obavljam on uredno ugasi displej na telefonu al kad zavrsim razgovor i maknem tel sa uva i tel okrenem ka licu on nece da upali ekran zakljucao ga cec moram da ga otkljucam.
 
Kod mene se često desi da uvetom uključim BT i lampu tokom razgovora... Da li je problem do telefona ili da se obratim ORL specijalisti? :d

TT
 
Po meni nije to neki ogroman prob. Evo ja naprimer imam drugi problem radi se o tome da kad duzi razgovor obavljam on uredno ugasi displej na telefonu al kad zavrsim razgovor i maknem tel sa uva i tel okrenem ka licu on nece da upali ekran zakljucao ga cec moram da ga otkljucam.
Nije mi se desavalo tako nesto juce sam imao razgovor od preko 2h i nisam primetio tako nesto. Mozda je do 10.1, ja na ovom drugom primerku jos uvek nisam pustio da azurira na istu.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Kod mene se često desi da uvetom uključim BT i lampu tokom razgovora... Da li je problem do telefona ili da se obratim ORL specijalisti? :d

TT
Ma postavili su senzor na nezgodno mesto i to je to. Objasnjenje je da nisu zeleli da gube na odnosu ekrana i tela telefona.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Ma kakvi besan. Boli me uvce. Vazno da kada razgovaram, na uvce, on radi svoje. Pogledaj video, pokusaj isto, pa ces videti da li se pojavljuje ili ne. Nadam se da ti nece pokqzati isto. Ili spusti telefon na sto u toku poziva, primakni ruku i ne mrdaj je, i trebalo bi na sekundu da iskljuci ekran a onda ga upali iako ti ne mrdas ruku. Ako ne diras telefon iz tog polozaja, vec samo odmaknes ruku i primaknes opet, nece iskljuciti ekran ni na tu 1-u sekundu, kao da ruku nisi ni primakao. Ma softverski bag. Nista strasno. Samo sam mucio prodavca da mi menja fon.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
Probaću bas jednom pa ti javljam. Odličnog si prodavca našao, sve pohvale, s obzirom da je KP verovatno.

Apropo bana - Play services ostaju ovim modelima, dobili su i Android 10, možda ne dobiju 11, ali ja planiram da ostanem na 9 zapravo, koji radi fantastično i nemam nikakvu potrebu da menjam.

Ali nije dobro svakako po Huawei.
 
da li neko ima problem sa spikerfonom tokom poziva?

Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka
 
Probaću bas jednom pa ti javljam. Odličnog si prodavca našao, sve pohvale, s obzirom da je KP verovatno.

Apropo bana - Play services ostaju ovim modelima, dobili su i Android 10, možda ne dobiju 11, ali ja planiram da ostanem na 9 zapravo, koji radi fantastično i nemam nikakvu potrebu da menjam.

Ali nije dobro svakako po Huawei.
KP ali naisao na starog poznanika. Nisam ni znao da je to on skapirao tek kada mi je rekao gde drzi radnju i kako se zove radnja. Inace covek je za svako postovanje sto se tice posla. Ali, eto iscimao sam ga bespotrebno. [emoji6]

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
KP ali naisao na starog poznanika. Nisam ni znao da je to on skapirao tek kada mi je rekao gde drzi radnju i kako se zove radnja. Inace covek je za svako postovanje sto se tice posla. Ali, eto iscimao sam ga bespotrebno. [emoji6]

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
Svakako odlicno iskustvo, bolje si prosao nego ja sa garancijom kod operatera. Nije ni čudo što ljudi masovno tako i kupuju telefone.
 
Pa imao sam iskustvo i sa operaterom i malo moras da ih nagazis i da znas svoja prava. Po pitanju tih prava promenilo se dosta, to ti mogu reci kao pravnik. A sto se kupovine kod malih dilera tice, nije to vise to. Pre 15 godina to je bio posao iz snova. Bukvalno nisi mogao da stignes da usluzis musterije. Kupovina, zamena, otkup. Zaradjivao sam bar 3 puta vise u to vreme nego sada kao pravnik. Bio student a imao prihode vece od polovine onih koji su na bili nekom polozaju. E onda se polako sve menjalo. Nema tu love vise. Jaki igraci odavno izasli iz igre, oni koji su ostali u poslu od njih ne znaju nista drugo ni da rade, otvorio svako ko ima koju kintu prodaju i servis, a i operateri se umesali svojim ponudama itd. Nema tu neke love vise. [emoji6]

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Svakako odlicno iskustvo, bolje si prosao nego ja sa garancijom kod operatera. Nije ni čudo što ljudi masovno tako i kupuju telefone.

Nazalost danas moras da budes pametan a pritom i bezobrazan da bi ostvario svoja prava. Drugi nacin ne postoji.

Mada opet sve zavisi od slucaja do slucaja, od grada do grada, i od osobe do osobe sa kojom pricas.
 
Nazalost danas moras da budes pametan a pritom i bezobrazan da bi ostvario svoja prava. Drugi nacin ne postoji.

Mada opet sve zavisi od slucaja do slucaja, od grada do grada, i od osobe do osobe sa kojom pricas.
Ma sve sam probao - 3 puta menjali bateriju ( jer je problem nastao posle 6 meseci od kupovine pa zamena uredjaja nije moguća) ali ko zna sta je to u HTC softveru što ga muči, ali SOT ne prelazi 4 sata i to na WIFiu, iako je kao nov normalno bilo 5 sati na 4Gu.

Begram i HTC. Prijavio sam i VIPu, zvali me par dana, i eto, kupio novi telefon samo zbog internet roaminga koji je kod VIPa daleko povoljniji.
 
Ma sve sam probao - 3 puta menjali bateriju ( jer je problem nastao posle 6 meseci od kupovine pa zamena uredjaja nije moguća) ali ko zna sta je to u HTC softveru što ga muči, ali SOT ne prelazi 4 sata i to na WIFiu, iako je kao nov normalno bilo 5 sati na 4Gu.

Begram i HTC. Prijavio sam i VIPu, zvali me par dana, i eto, kupio novi telefon samo zbog internet roaminga koji je kod VIPa daleko povoljniji.
Begram je jedan od losijih servisa ako uopste i servisiraju telefone. Mahom se tamo salju telefoni pa se iz begrama salju u druge servise. HTC je oduvek mucio muku sa maticnim plocama i baterijama,punjenjem. Pogotovo su imali problem sa maticnim plocama.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Begram je jedan od losijih servisa ako uopste i servisiraju telefone. Mahom se tamo salju telefoni pa se iz begrama salju u druge servise. HTC je oduvek mucio muku sa maticnim plocama i baterijama,punjenjem. Pogotovo su imali problem sa maticnim plocama.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
Eh, sve sam to znao ali kao "neće valjda meni".

Nažalost, hoće. Ko nov je, bez ogrebotine, čuvao, mazio u pazio . Odličan mp3 plejer sa solidnom i kamerom (HTC U Ultra).

Ubilo me 2x punjenja dnevno, pogledao sam sa Novom, brinule su me notifikacije ali sve stiže odmah i drži 8-9 sati kombinovanog SOTa.
 
zatrpavamo temu al ultra je po meni bila vrhunski telefon.Bio prezadovoljan sa njom al me ubila baterija...steta za takvu masinu a onakvu baterijicu stavili :)Posle imao honor 8 pro bio dosta dobar fino radio.Crnjak je sto mi nova i nije bila neki upgrade koliko je bio na papiru.Mislim jeste upgrade sa kirin960 na 980 al ono...nije bio wau efekat :)

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Ja od prvog posta ovde govorim o Nova 5T optimizaciji, tako je u redu poređenje :)

Ultra 3000 mAh bateriju, nije ni toliko mala, ali nešto se dogodilo sa softverom prošle godine (Google konkretno) i više ne sarađuju nikako i ubi bateriju u pojam. Sad sa skroz novom ima 70% trajanja od onog iz 2018. Šta god da sam probao, nije pomoglo a onda čitam da se i drugi žale pa je problem verovatno i neresiv, eventualno neki custom rom, ali previše imam briga i ovako da razmišljam o telefonu. Tužno mi je bilo što me je nekoliko puta ostavio bez baterije dok sam u provodu bukvalno, isprazni se za 5-6 sati iako ne radi ništa.

Loše iskustvo i bio sam spreman da kupim novi i ovo je sad skroz druga priča. 50% može da izdrži ceo dan bez problema. Za 7 sati 4Ga I 1h SOTa pre neko dan potrošio je 13% baterije. Sinhronizuje 4 email naloga, sve stiže u sekund.

Prešao sam na punjač od 7W, neki stari Sonijev, pa ga ostavim noću, sa ovim brzim se i zagreje baterija na nekih 36 što bih da izbegnem.

Sad je 32 po GSamu, preko WiFia.
 
Ja od prvog posta ovde govorim o Nova 5T optimizaciji, tako je u redu poređenje :)

Ultra 3000 mAh bateriju, nije ni toliko mala, ali nešto se dogodilo sa softverom prošle godine (Google konkretno) i više ne sarađuju nikako i ubi bateriju u pojam. Sad sa skroz novom ima 70% trajanja od onog iz 2018. Šta god da sam probao, nije pomoglo a onda čitam da se i drugi žale pa je problem verovatno i neresiv, eventualno neki custom rom, ali previše imam briga i ovako da razmišljam o telefonu. Tužno mi je bilo što me je nekoliko puta ostavio bez baterije dok sam u provodu bukvalno, isprazni se za 5-6 sati iako ne radi ništa.

Loše iskustvo i bio sam spreman da kupim novi i ovo je sad skroz druga priča. 50% može da izdrži ceo dan bez problema. Za 7 sati 4Ga I 1h SOTa pre neko dan potrošio je 13% baterije. Sinhronizuje 4 email naloga, sve stiže u sekund.

Prešao sam na punjač od 7W, neki stari Sonijev, pa ga ostavim noću, sa ovim brzim se i zagreje baterija na nekih 36 što bih da izbegnem.

Sad je 32 po GSamu, preko WiFia.
Da, u pravu si. Sve zavisi od optimizacije. Baterija nije bitna optimizqcija radi svoje. Jedan savet dobronameran. Puni bateriju punjacem koji si dobio uz telefon. Slabijim punjacem unistices bateriju ma koliko ti to cudno zvucalo. Baterija se puni u dva tempa. Do 90% puni brzo a onda od 90% krece druga faza u kojoj punjac tj telefon usporava punjenje. Pogotovo nemoj ostavljati telefon na punjenje tokom noci, ni na brzom ni na sporom punjacu. Napuni bateriju kada dodje npr na 25% i kada se napuni zadrzi telefon nekih 10 min do pola sata i otkaci telefon sa punjaca.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Da, u pravu si. Sve zavisi od optimizacije. Baterija nije bitna optimizqcija radi svoje. Jedan savet dobronameran. Puni bateriju punjacem koji si dobio uz telefon. Slabijim punjacem unistices bateriju ma koliko ti to cudno zvucalo. Baterija se puni u dva tempa. Do 90% puni brzo a onda od 90% krece druga faza u kojoj punjac tj telefon usporava punjenje. Pogotovo nemoj ostavljati telefon na punjenje tokom noci, ni na brzom ni na sporom punjacu. Napuni bateriju kada dodje npr na 25% i kada se napuni zadrzi telefon nekih 10 min do pola sata i otkaci telefon sa punjaca.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
Tačno cu izludeti od strategija punjenja :) Čitao sam već ovakve savete, misliš da je to zapravo pravilan pristup a ne korišćenje sporih punjača?
 
Tačno cu izludeti od strategija punjenja :) Čitao sam već ovakve savete, misliš da je to zapravo pravilan pristup a ne korišćenje sporih punjača?
Potpisujem. Brzo punjenje mnogo brze unistava bateriju nego klasicno punjenje i to je neminovno ali nemamo izbora. Klasicno punjenje bi jos brze unistilo bateriju,jednostavno baterija nije predvidjena za sporo punjenje. Mogu to mnogo detaljnije da opisem ali i ovo je dovoljno. Samo originalnim punjacem i ne preko noci. I izbegavati idpod 25% prazniti bateriju.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Potpisujem. Brzo punjenje mnogo brze unistava bateriju nego klasicno punjenje i to je neminovno ali nemamo izbora. Klasicno punjenje bi jos brze unistilo bateriju,jednostavno baterija nije predvidjena za sporo punjenje. Mogu to mnogo detaljnije da opisem ali i ovo je dovoljno. Samo originalnim punjacem i ne preko noci. I izbegavati idpod 25% prazniti bateriju.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
Čitao sam i da se izbegava do 100%, nego do nekih 90%? Ili ga ipak, kao što to kažeš, napuniti do 100% i ostaviti do pola sata?
 
Čitao sam i da se izbegava do 100%, nego do nekih 90%? Ili ga ipak, kao što to kažeš, napuniti do 100% i ostaviti do pola sata?
Pa najbolje bi bilo ne ispod 25% i ne iznad 80% ali ja ne praktikujem to do 80% jer sam navikao na 100% i tako. Sve u svemu, baterija nece izgubiti toliko na kapacitetu za npr 2 god koriscenja. Pre se zameni telefon nego sto baterija strada drasticno. Ja npr menjam telefon u proseku za 1 godinuu tako da ne obracam paznju mnogo. Ali ovo sto sam ti napisao je preporucljjivo. Mada i znaju, sto i sam znas, da azuriranjima, nadogradnjama i ostalim da namerno uniste baterije tj optimizaciju. Skoro je apple kaznjen nekom smesnom cifrom, za njih, od mislim pola milijarde dolara jer su dokazali da su namerno azuriranjima bateriju unistavali.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Pa najbolje bi bilo ne ispod 25% i ne iznad 80% ali ja ne praktikujem to do 80% jer sam navikao na 100% i tako. Sve u svemu, baterija nece izgubiti toliko na kapacitetu za npr 2 god koriscenja. Pre se zameni telefon nego sto baterija strada drasticno. Ja npr menjam telefon u proseku za 1 godinuu tako da ne obracam paznju mnogo. Ali ovo sto sam ti napisao je preporucljjivo. Mada i znaju, sto i sam znas, da azuriranjima, nadogradnjama i ostalim da namerno uniste baterije tj optimizaciju. Skoro je apple kaznjen nekom smesnom cifrom, za njih, od mislim pola milijarde dolara jer su dokazali da su namerno azuriranjima bateriju unistavali.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

Ma sada najbolje da bateriju non stop drzimo na punjacu, ja to ne fermam 2%... ja to koristim ko i do sada napunim do 100% i dok ne dodje na 1% ne stavljam na punjac. Koristim punjac koji je dosao uz telefon, doduse nije nova 5t nego mi 9t ali baterija je baterija pa sada koji god da je telefon.

Uostalom ja se vodim politikom da sam ja kupio njega a ne on mene pa da mi odredjuje kako cu da ga koristim.
 
Pa najbolje bi bilo ne ispod 25% i ne iznad 80% ali ja ne praktikujem to do 80% jer sam navikao na 100% i tako. Sve u svemu, baterija nece izgubiti toliko na kapacitetu za npr 2 god koriscenja. Pre se zameni telefon nego sto baterija strada drasticno. Ja npr menjam telefon u proseku za 1 godinuu tako da ne obracam paznju mnogo. Ali ovo sto sam ti napisao je preporucljjivo. Mada i znaju, sto i sam znas, da azuriranjima, nadogradnjama i ostalim da namerno uniste baterije tj optimizaciju. Skoro je apple kaznjen nekom smesnom cifrom, za njih, od mislim pola milijarde dolara jer su dokazali da su namerno azuriranjima bateriju unistavali.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
Ja bas planiram da ovaj zadržim dugo, popularan je model pa kontam da će za dve godine biti i još baterija na tržištu (mada, kako Huaweiu ide..).

Ali sam čitao bas to, puni se originalni punjačem, čak i ako je brz jer je predviđena baterija za to, posle 500-600 punjenja počinje da se gubi na kapacitetu a to je taj period od 2 godine.

Ko je uopšte servis sa Huawei u Srbiji?
 
Ja isto nikakve taktike za punjenje ne koristim. Pro mobi je servis.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno