Šta je novo?

Huawei Nova 5T

Sve normalno.Kako vam se cini baterija?Po SOT-u je slicna kao i pre al mi se cini kao da stend baj brze ide.Ili se tripujem...

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Koliko mi se cini zeleo si da kazes da je normalno ovo sa senzorom blizine sto sam naveo ili? Ako se uopste odgovor odnosio na moj post. Betiji u mirovanju se i meni cini da trosi malo vise. Videcemo za koji dan. Izguera mi 2 dana bez problema.
 
Poslednja izmena:
Evo da se upišem u klub. Pošto nema više HTC-a, LG-a i Sony-a, morao sam da kupim Hawaii Nova 5T. Dvoumio sam se zapravo između njega i Xiaouomi Redmi Note 9 Pro, ali nakon previše prijavljenih problema već do starta a i povelikih dimenzija (ne prijaju mi fableti, što sam i na svom primeru naučio), odlučio sam se za ovaj. Maksimalno sam nezahtevan korisnik, pa će mi ova baterija valjda valjati, performansama sam bio prezadovoljan i sa HTC U Ultrom.

Zašto ne Samsung i Apple? Ne rade sa mojim slušalicama i adapterima, kojih imam za izvoz jer sam zaista zadovoljan HTC zvukom. E, ovde rade bez problema. Sestra ima Honor 20 i tamo se dobija adapter, ovde se dobijaju slušalice koje verovatno neću ni probati.

Ostaviću ga za sada na Pie verziji dok se ne reši ovaj problem sa pregrevanjem i potrošnjom baterije, mada mi se sviđa night mode, ali Bože moj. Evo, završio setup, 1h SOT-a, potrošio 5%.

SciFi za HTC koji za to isto troši 20-30% najmanje. I to sa novom baterijom.

Užasno je klizav i bez obzira na materijale, nije to HTC nivo, koji u ruci odmah ostavlja znatno bolji "premuim" utisak.
 
Poslednja izmena:
Evo da se upišem u klub. Pošto nema više HTC-a, LG-a i Sony-a, morao sam da kupim Hawaii Nova 5T. Dvoumio sam se zapravo između njega i Xiaouomi Redmi Note 9 Pro, ali nakon previše prijavljenih problema već do starta a i povelikih dimenzija (ne prijaju mi fableti, što sam i na svom primeru naučio), odlučio sam se za ovaj. Maksimalno sam nezahtevan korisnik, pa će mi ova baterija valjda valjati, performansama sam bio prezadovoljan i sa HTC U Ultrom.

Zašto ne Samsung i Apple? Ne rade sa mojim slušalicama i adapterima, kojih imam za izvoz jer sam zaista zadovoljan HTC zvukom. E, ovde rade bez problema. Sestra ima Honor 20 i tamo se dobija adapter, ovde se dobijaju slušalice koje verovatno neću ni probati.

Ostaviću ga za sada na Pie verziji dok se ne reši ovaj problem sa pregrevanjem i potrošnjom baterije, mada mi se sviđa night mode, ali Bože moj. Evo, završio setup, 1h SOT-a, potrošio 5%.

SciFi za HTC koji za to isto troši 20-30% najmanje. I to sa novom baterijom.

Užasno je klizav i bez obzira na materijale, nije to HTC nivo, koji u ruci odmah ostavlja znatno bolji "premuim" utisak.
U zdravlju da te sluzi! Ja sam na verziji 10.1.0.225 i nemam nikakve znake curenja baterije i pregrevanja. Gde citate takve komentare? Bogu hvala, nemam te navedene probleme.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Hvala, hvala! Verovao ili ne, ali i Google Feed mi je pokazao taj topic, da se neki korisnici žale, čim sam uključio telefon haha :)
 
Hvala, hvala! Verovao ili ne, ali i Google Feed mi je pokazao taj topic, da se neki korisnici žale, čim sam uključio telefon haha :)
Kod nene sve regularno. Nemam apsolutno nista od tih simptoma, Bogu hvala. [emoji6] Jedino sto me buni je sto kada je telefon u vodoravnom polozaju, bez obzira sto mu je prekriven senzor blizine u toku poziva, on ipak ukljuci ekran. Niko da odgovori da li je to bag ili je to tako i napravljeno?! Inace, nasli su mu mesto za senzor blizine da nema boljeg, glupost. Ali telefon je perfekcija generalno.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Ja dobio i neku masku koju Vip sada ima na promociji, nema tih problema, imao sam jedan razgovor od pola sata danas.

Evo nakon punjenja do 100, podešavanja itd baterija.

Zvuk, nažalost, nije ni blizu HTCu mada cu probati malo sa EQ da ga podesim.

Ja cu sa ovim da izvlacim 10 sati SOTa.
45cbb4b63515ba31f71802f1633d496d.jpg
 
Ja dobio i neku masku koju Vip sada ima na promociji, nema tih problema, imao sam jedan razgovor od pola sata danas.

Evo nakon punjenja do 100, podešavanja itd baterija.

Zvuk, nažalost, nije ni blizu HTCu mada cu probati malo sa EQ da ga podesim.

Ja cu sa ovim da izvlacim 10 sati SOTa.
45cbb4b63515ba31f71802f1633d496d.jpg
Nemam pojma zasto onda meni tako reaguje. Samo u vodoravnom polozaju, kao npr kada bi telefon stajao na stolu, kada je poziv u toku, bez obzira sto prekrijem senzor blizine prstom, telefon u tom polozaju upali ekran. Cim malo podignem telefon iz vodoravnog polozaja odmah telefon ugasi ekran. Samo u skroz vodoravnom polozaju telefon u toku poziva pali ekran bez obzira sto je senzor upaljen. Inace, kada razgovaram sve je regularno, dok mi je telefon na uhu ugasen je ekran. Telefon je nov, pre malo vise od nedelju dana kupljen. Nisam pametan sta je u pitanju.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Probaj i sa maskom i bez nje, skini i screen protector ako ni tako ne bude razlike, pa ako ništa ne pomaže - servis i garancija. Probaj i update softwarea ili ako si i to uradio rollback na Pie.
 
Da to je za servis sigurno... :) :)
Probaj ti prvo jedan hard reset ili posle rollback na 10.0 emui.Meni licno to cak i ne bi smetalo toliko da se njakam sa servisima i glupostima

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Da to je za servis sigurno... :) :)
Probaj ti prvo jedan hard reset ili posle rollback na 10.0 emui.Meni licno to cak i ne bi smetalo toliko da se njakam sa servisima i glupostima

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
Nisam imao priliku da vidim kako se ponasa na 9.1 ili 10.0 jer nisam tako nesto ni isprobavao naravno, sasvim slucajno otkrio. Posle update na 10.1 odradio sam hard reset. Od servisa nema nista jer uzeo sam na divlje, preko oglasa, mada je bio u vakum pakovanju. Nemam pojma sta se desava. Probao i bez maske i isto.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Uradi rollback na emui 10 preko hisuite pa proveri onda.
Emui 9.0 meni licno nije bio nista posebno cak mi je i baterija bila onako osrednja.Emui 10 je prava stvar za ovaj tel.A znajuci huawei trebace i njima 1-2 petcha da ispeglaju ovaj 10.1
Taman do Emui 11 pa opet u krug :) :)

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Uradi rollback na emui 10 preko hisuite pa proveri onda.
Emui 9.0 meni licno nije bio nista posebno cak mi je i baterija bila onako osrednja.Emui 10 je prava stvar za ovaj tel.A znajuci huawei trebace i njima 1-2 petcha da ispeglaju ovaj 10.1
Taman do Emui 11 pa opet u krug :) :)

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
Veruj mi, mrzi me. Videcu, mada ne smeta mi toliko jer kada razgovaram sve je ok, Bogu hvala. Normalno funkcionise tj ne pali ekran tako da nemam tih problema da npr mi se upali ekran pa prekinem vezu slucajno ili nesto slicno. Nadam se da je bag jer nekako mi krivo jer je nov telefon. I odlican. Pa da, izbacuju nove verzije a ni prethodne ne srede kako treba. Nije to boljka samo Huawei-a, svi proizvodjaci isto cine.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Pokusao da ubijem bateriju sinoć, nisam izdržao. Ovo je dakle sa sve inicijalnim podešavanjem, update-ovima, testiranje kamere itd.

Sta reci.

A tek prvi dan, valjda kada ovaj Pie nauci pattern radi još bolje.
9f26266d2c5cb7b5141fcebf7fd039e7.jpg
 
Da li je jos neko prilikom prelaska na 10.1 primetio da se zvuk nakon sto telefon zazvoni pojaca, odnosno da krene tisi nego sto je namesteno, pa se pojaca do kraja (increasing ringtone) .

Eh sad, mozda se i tripujem i bilo je tako, ili su nesto menjali.
 
Kakav šampion baterije, Android Pie iz kutije.

Prvih sat vremena WiFi, posle zbog VPNa nakacim se na 4G.

Ide ovo 10+.
db10797ad394239f86b017b6f2c53c70.jpg
 
Da dodam - notifikacije za Gmail i Hangouts, ono što mi je najbitnije stižu iste sekunde bez bilo kakvog podešavanja.

Ala vera Hawaii.
 
Kakav šampion baterije, Android Pie iz kutije.

Prvih sat vremena WiFi, posle zbog VPNa nakacim se na 4G.

Ide ovo 10+.
db10797ad394239f86b017b6f2c53c70.jpg
Sto se tice baterije Huawei je tu najbolji odavno. Npr, moj P30 Lite dostigne i 12h ukljucenog ekrana i oko 11 sati bez punjenja. Odlicna im je optimizacija.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
To sam i znao, ali na Netu sve neki gameri pa tako i testiraju uređaje. Ovo za office upotrebu i internet - zakon, skoro pa se duplira ono što oni kažu tamo.

Eto i ti, 12h SOTa, fantazija.

Samo to da ne moraš taj 1 dan da razmišljaš o bateriji znači bas mnogo, poslednjih godinu dana sam ludeo, nepotreban stres, lako cu ja njega uveče na punjač.

A ovo mislim da moze i 2 dana i to lagano.
 
To sam i znao, ali na Netu sve neki gameri pa tako i testiraju uređaje. Ovo za office upotrebu i internet - zakon, skoro pa se duplira ono što oni kažu tamo.

Eto i ti, 12h SOTa, fantazija.

Samo to da ne moraš taj 1 dan da razmišljaš o bateriji znači bas mnogo, poslednjih godinu dana sam ludeo, nepotreban stres, lako cu ja njega uveče na punjač.

A ovo mislim da moze i 2 dana i to lagano.
Da lagano tera 2 dana. Nova 5T mi izgura lagano 2 dana. Ali ja telefon koristim za komunikaciju prvenstveno i instagram i to je to. Ne igram igrice, malo neta i to je to. Ti gejmeri naravno ne mogu da izvucu toliko jer opterecuju tel igricama. P30 Lite je tada izgurao 12h sot, pre nekih manje od mesec dana, a ceo dan sam bio na njemu. Pozivi, poruke i insta ceo dan. Bio sam sam i nisam bio na poslu tog dana i proveo ceo dan na njemu. Svaka cast na optimizaciji baterije Huawei-u. Bolji su od svih u tom segmentu. Ali zati sa softverom tj nadogradnjama umeju da zabrljaju. Vrlo cesto.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
To sam video i podesio updates odmah na startu na "manual" i pronašao je ažuriranje za EMUI 10 ali me ne gnjavi, tako da za sada nemam nameru da radim update.

Out of box radi sve super zategnuto (par puta se nešto zaledi bio na par sekundi u task manageru) a bukvalno ga koristim to sto ti kažeš, za komunikaciju, sve ostalo je bonus koji radi OK (performanse Kirina 980 su takodje bonus, meni bi i onaj 710 bio puna kapa). Lepo su ga balansirali u smislu uloženo-dobijeno, ima tu mana poprilično ali meni je baterija bila briga broj jedan a sad je to rešeno.

Tako da, kao što je Peca rekao, kome treba dobar telefon srednje klase, ne mora uopšte da razmišlja, ovde nema greske.
 
To sam video i podesio updates odmah na startu na "manual" i pronašao je ažuriranje za EMUI 10 ali me ne gnjavi, tako da za sada nemam nameru da radim update.

Out of box radi sve super zategnuto (par puta se nešto zaledi bio na par sekundi u task manageru) a bukvalno ga koristim to sto ti kažeš, za komunikaciju, sve ostalo je bonus koji radi OK (performanse Kirina 980 su takodje bonus, meni bi i onaj 710 bio puna kapa). Lepo su ga balansirali u smislu uloženo-dobijeno, ima tu mana poprilično ali meni je baterija bila briga broj jedan a sad je to rešeno.

Tako da, kao što je Peca rekao, kome treba dobar telefon srednje klase, ne mora uopšte da razmišlja, ovde nema greske.
Ja jedino sto imam je problem koji sam vec opisao, sa senzorom blizine, u blizu vodoravnog polozaja. U toku razgovora, Bogu hvala, senzor reaguje. Ali ko mi je kriv kada umesto da dodam jos nekih 30-40€ i kupim u ovlascenoj prodavnici ja resio da kupim od ovih malih prodavaca. Mada nisam siguran i da nije do 10.1, videcu vec, jer mi i u aplikaciji podrska pokazuje da je sve u redu sa senzorom. A i nekom logikom ako idem, da nije ispravan, nebi radro i u uspravnom polozaju, bar tako razmisljam. Ostalo sve radi perfektno. Mozda je samo baterijq bila jaca na 10.0.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Probaj to softverom i resetom da rešiš kad već koristiš uređaj za komunikaciju za komunikaciju :) Šteta bi bila da ti takva glupost upropasti doživljaj.
 
Meni se dešava da kada pričam preko slušalica nakon određenog vremena sagovornik me slabo čuje (citiram: kao iz bunara). Privremeno rješenje je da izbodem pa ponovo ubodem slušalice ali nakon nekog vremena opet se desi isto.
Dešava se samo preko mobilnog poziva. Whatsap video radi recimo bez problema.

To se dešava od kako samo uzeo telefon tako da bih isključio neku aplikaciju.
Taj type C mi nepouzdano djeluje [emoji3]
Iritira malo.
Mreža je VIP

Nije kao iz bunara nego pištiš kao da prolaziš kroz neku ritam mašinu za obradu zvuka, tako je samo nekad zvučao poziv preko fiksnog telefona u inostranstvo. Sad kao da zovem drugu planetu!!
Iritira da [emoji3] MENE! [emoji1363]
A imam i rešenje [emoji221][emoji188][emoji375][emoji390][emoji28]
 
Poslednja izmena:
Nakon primedbe na rad senzora blizine dobio sam potpuno nov telefon od prodavca. Medjutim i on tj senzor potpuno isto funkcionise. E onda sam, tragajuci za odgovorom, nasao na YouTube video koji pokazuje to isto. U pitanju je bag senzora blizine koji je prisutan i na 9.1,10.0 i 10.1,nisu ispravili. Evo videa na kome je to opisano. https://m.youtube.com/watch?v=BAHxkI5DsCw Hvala onima koji su napisali da je sve ok a nije kada sam pitao da li imaju prob sa senzorom. Namucio sam coveka samo. Da napomenem da senzor ne reaguje i u odredjenim uglovima.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Gledam video i ne shvatam sta se desava. A takodje ne razumem sta ovaj priča. Koliko sam primetio, prilikom razgovora, kod mene bez tog problema a niko nije rekao da ga ti nemaš.
 
Niegov senzor blizine takodjer i na honor 20 se nalazi u vrhu gde smo u pocetku mislili da je to ir blaster senzor daljinskog upravljaca pa je mozda zato problem sto nece da radi dobro zbog loseg mesta gde je ugradjen.
 
Nazad
Vrh Dno