Šta je novo?

Huawei Nova 5T

Meni se ti stalno dešava, iskreno, nije mi mnogo bitno

Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka
 
Meni stigne možda i više al sam većinom u kanc za laptopom pa ih listam tu, možda zato mi nije bitno ako ih ne vidim na tel

Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka
 
Meni stigne možda i više al sam većinom u kanc za laptopom pa ih listam tu, možda zato mi nije bitno ako ih ne vidim na tel

Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka

Ja imam poslovni i privatni mail. Naravno, poslovni dok sam u kanc je u redu. Radim i dodatni nesto, imam mnogo kontakata van zemlje tako da zbog toga imam i privatni mail. Pa sam tako primetio.
 
Mene tel i dalje oduševljava sa baterijom. Znaci baterija i procesor tj fluidnost u radu su mu vrh

Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka
 
Mene tel i dalje oduševljava sa baterijom. Znaci baterija i procesor tj fluidnost u radu su mu vrh

Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka

Da, svakako, baterija je na fantasticnom nivou. Jedino zato i koristim telefon jos uvek. I fluidnost je dobra, ali android je i dalje smece. Da imam konkurenta u IOS svetu po pitanju baterije a da nije 1000€+ odavno bih presao u taj tabor opet.
 
Sta biste naveli kao manu, kakav je EMUI u odnosu na MIUI?
 
Sta biste naveli kao manu, kakav je EMUI u odnosu na MIUI?
EMUI je kilometrima ispred MIUI-a. Optimizovan, zategnut, jedini bolji su Pixeli i Oxygen na OnePlusu.

Ali je kopija iOS-a, što može da bude i velika mana ako dolaziš sa Samsunga npr.

Ja sam na iOS navikao pa mi je i ovo super.
 
EMUI je kilometrima ispred MIUI-a. Optimizovan, zategnut, jedini bolji su Pixeli i Oxygen na OnePlusu.

Ali je kopija iOS-a, što može da bude i velika mana ako dolaziš sa Samsunga npr.

Ja sam na iOS navikao pa mi je i ovo super.

Pa nece sada biti da je EMUI bas toliko napredan a da je MIUI bas kesa, to sto ovde pojedini u temama kukaju na MIUI to ne znaci da je on los ali znaci da pojedini ne znaju da ga koriste i da ga podese prema svojim potrebama.

Problem je sto sada svaka strana brani svoj skin androida.
 
Meni to sve isto sr.... :))
Koristio LG-ov ui,Htc-ov na htc ultri,klasican android na nexusima,pa na kraju emui i gvirnem povremeno kod zene na miui.
Doduse sve su bili flagship chipseti pa mozda i zato.Npr kod kolege na poslu kad vidim redmi note 9 pro ili tako nesto kako secka po scrollu sve mi jasno :)

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Pa nece sada biti da je EMUI bas toliko napredan a da je MIUI bas kesa, to sto ovde pojedini u temama kukaju na MIUI to ne znaci da je on los ali znaci da pojedini ne znaju da ga koriste i da ga podese prema svojim potrebama.

Problem je sto sada svaka strana brani svoj skin androida.
Izvini, šta to znači da ne znaju da ga podese za svoje potrebe? Jel mi to treba brošura na 200 strana da podesim telefon i kakvo je to kapitalno podešavanje koje treba uraditi da bi telefon optimalno radio?? Ja nisam možda kompetentan o tome pisati jer preferiram i korisrim Huawei i pokušao sam u dva navrata da predjem na IOS al mi ne odgovara i gotovo. Nekome je on bolji meni nije. EMUI ima svojih nedsotstaka al u globalu radi skoro pa savršeno

Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka
 
Izvini, šta to znači da ne znaju da ga podese za svoje potrebe? Jel mi to treba brošura na 200 strana da podesim telefon i kakvo je to kapitalno podešavanje koje treba uraditi da bi telefon optimalno radio?? Ja nisam možda kompetentan o tome pisati jer preferiram i korisrim Huawei i pokušao sam u dva navrata da predjem na IOS al mi ne odgovara i gotovo. Nekome je on bolji meni nije. EMUI ima svojih nedsotstaka al u globalu radi skoro pa savršeno

Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka

Pa ne treba ti upustvo ali treba da znas osnove da servise koje ne koristis da pogasis i da malo optimizujes telefon, naravno prema svojim potrebama. Mada mnogi su i razmazeni pa ocekuju da od telefona od 200-300 evra da sve mora da radi kao kod telefona od 1000 evra, e pa ne moze. Jer da sve radi bas glatko i savrseno u toj ceni pa nije moguce, svi danas ocekuju od telefona da ima 144hz ekran, da ima 4k rezoluciju da ima 12 gb rama, 512 gb skladistenog prostora,da ima najnoviji procesor, da imaju amoled ili oled ekrane, stereo zvucnike i da telefon ne plate vise od 400 evra.
 
Pa ne treba ti upustvo ali treba da znas osnove da servise koje ne koristis da pogasis i da malo optimizujes telefon, naravno prema svojim potrebama. Mada mnogi su i razmazeni pa ocekuju da od telefona od 200-300 evra da sve mora da radi kao kod telefona od 1000 evra, e pa ne moze. Jer da sve radi bas glatko i savrseno u toj ceni pa nije moguce, svi danas ocekuju od telefona da ima 144hz ekran, da ima 4k rezoluciju da ima 12 gb rama, 512 gb skladistenog prostora,da ima najnoviji procesor, da imaju amoled ili oled ekrane, stereo zvucnike i da telefon ne plate vise od 400 evra.

Masis temu samo tako. Meni se kod EMUI ne svidja jedino to sto je agresivniji. Sve ostalo je ok. I ne koristim tel od 1000+ € vec upravo nova 5t i sve radi kao i na telefonu od 1000 €. Ne trebaju mi kozmeticke stvari. Ekran od 120, 144Hz, Ram od 12GB itd. Koristim telefon kao komunikaciono sredstvo a ne kao TV, komp i telefon. On je i namenjen komunikaciji. MIUI je odvratan i bagovit.
 
Vidis bas naprotiv koristio sam i jedno i drugo i mogu reci da su isti. Niti je EMUI nesto bolji niti je MIUI losiji niti obratno. I jedan i drugi imaju svoje mane i vrline, samo treba gledati siru sliku.
 
Koje zaštitno staklo preporučujete? Svako koje sam do sad stavio se okrzalo po ivicama bez i jednog pada.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Ja koristim obicno od 300 din koje ima isecen deo kod kamere tj ne stiti taj cosak :) leglo lepo nigde se ne dize stoji tako vec pola godine...

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Šalju iz Njemačke, stiglo mi za 10- dana. Već 3 mjeseca stoji bez ikakvih naznaka odljepljivanja ili stvaranja vazdušnih džepova. Jedina mana je blagi odsjaj ako se slika prednjom kamerom uz pomoć blica.
https://www.ebay.co.uk/itm/362703601444
 
Ne utiče. Kao da nema stakla. Touch takođe bez problema. Imao sam neko koje nije imalo rupu kod kamere i nakon dve nedelje se pojavio mjehurić upravo tu.
Ovo ni u najavi.
 
Ne utiče. Kao da nema stakla. Touch takođe bez problema. Imao sam neko koje nije imalo rupu kod kamere i nakon dve nedelje se pojavio mjehurić upravo tu.
Ovo ni u najavi.

Hvala, svakako cu proveriti i tu opciju. Moram da otanjim malo sa troskovima ovaj mesec sam vec preterao a tek je 13-ti. Taman dok razmislim.
 
Nova 5t ima bolji procesor nego 80%svih novijih telefona. Kirin 980 je strasno dobar procesor, to svi znamo i za normalnu upotrebu manje vise nema razlike između nove 5t i Samsung 20 ultre naprimer, sve su to nijanse, e da li će se ovaj više grejat u igricama ili ne to ne znam a pošto je tamo exinos verovatno ne[emoji12]opet kažem ovo je ubedljivo najbolji tel za ulozene pare

Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka
 
Nova 5t ima bolji procesor nego 80%svih novijih telefona. Kirin 980 je strasno dobar procesor, to svi znamo i za normalnu upotrebu manje vise nema razlike između nove 5t i Samsung 20 ultre naprimer, sve su to nijanse, e da li će se ovaj više grejat u igricama ili ne to ne znam a pošto je tamo exinos verovatno ne[emoji12]opet kažem ovo je ubedljivo najbolji tel za ulozene pare

Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka

+1
 
Imam pozitivna iskustva sa MIUI. Sada bih kupio neki kompaktniji telefon srednje klase, a ovi noviji Xiaomi telefoni su nesto vecih dimenzija, pa je to jedini razlog zasto ne bih opet istog prozvodjaca. Ima i ovaj novi Realme 7 pro, sa Amoledom, ne znam ni ja, ne menjam telefone cesto, pa onda duze biram. Hvala u svakom slucaju, da ne idem u off. :)
 
Nisam bas igrao igrice na telefonu. Evo instalirao sam wot blic i kada je telefon u futrolu silikonskoj greje se i počne da laguje. Nije osetno pod rukom ali mu smeta, skinem futrolu ok bude.

Nova 5t
 
Вееелиикоооо ажурирање [emoji16]
1892b1bcde0798057e5634ae6e5500a4.jpg
58b7c060e54f222f1f7b53b2aa71f3be.jpg


Poslato sa Nova 5T pomoću Tapatoka
 
Meni je juče stiglo septembarsko sigurnosno ažuriranje. Oko 200 MB.
Kupljen u VIP-u.
 
Zna to i sati sot kod mene da bude u 2 dana.
Što se tiče update stigla zakrpa. Mogli bi da prorade malo na softveru kamere. Ušfrojena je za medalju

Nova 5t
 
Nazad
Vrh Dno