Šta je novo?

Huawei Nova 5T

Antutu i Geekbench rezultati su kod mene bolji na Android 10
Screenshot_20200117_180232_com.antutu.ABenchMark.jpgScreenshot_20200117_180700_com.primatelabs.geekbench5.jpg
 
Kako toliko izvlači Kirin 980?
Ja sam na Mate 20 izvlači ispod 300k
 
Ne mogu da se setim. Verovatno nije bio ukljucen
 
380k bez performance moda.
Na prvu loptu isto koriscenje ali mi deluje da je baterija sooolidno bolja u odnosu na Android 9.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Bolja je baterija definitivno na emui 10 i kod mene . Nema nikakvih problema trenutno ,sve zategnuto .

Sent from my Huawei Nova 5t using Tapatalk
 
Да се пријавим на тему.
Управо узео, па да се тема оживи. Закључке доносим после пар дана коришћења.
Углавном, по покретању стигла 2 ажурирања за андроид 9 и потом пала десетка [emoji847]

Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka
 
Узгред, резултати бенчмарка. Прва слика угашен мод перформанси, друга упаљен.
ec661fced5cf339a716a3ca460645c79.jpg
3f7dc63d43838a45067ea621a2d59cdd.jpg
a659756c1a42e0bd32653009119cef2b.jpg


Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka
 
Zet je kupio ovaj telefon, sve je super ali je brzo naisao na jednu zamerku zbog koje ludi, kada stigne poruka od bilo kog ooeratera "propusten poziv ***broj***", ne moze da klikne na taj broj, recimo da ga pozove, jer nije podvucen...radi se o guglovoj stock aplikaciji ako se ne varam... Kada stigne poruka "***broj*** je ponovo dostupan" onda je broj podvucen i funkcija radi kako treba...
Te funkcije savrseno rade na istoj toj aplikaciji na njegovom starom p10 lite, i na bilo kom uredjaju gde sam probao...ima li jos neko takav problem ili da li je neko obratio paznju na to?

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Broj je podvučen samo klikne na njega i ima izbor call,copy...

Sent from my Huawei Nova 5t using Tapatalk
 
Jel mi se cini samo ili preformance mod utice i na bateriju?Kanda brze curi kad je ukljucen.Mislim konkretno na stand by.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Наравно да утиче. Лепо ти пише колико времена телефон у ком моду може да ради.
2545a8224235ce2a2328cacfc4ea60c4.jpg


Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka
 
I ja da se prijavim. Odavno sam na forumu i pratim vise tema, jer imam vise tel. Za neki dan stize i Nova, sve do sada sto sam mogao videti i naci mi se svidja. Inace sam odavno korisnik H/H brenda, i trenutno sam na Honoru play, pa kao logicna stepenica gore /sa G app/ mi je ispala Nova. Vise mi se svidja nego Honor 20, iako su isti, mada je naziv ....ali bitno mi je da radi a i ide A-10, sto na play-u necu docekati. Ima ga kolega i samo reci hvale...Takodje sam gledao kod drugog kolege p30, dobro se otvorio za iste spec. Ja sam vise da nesto radi nego da ima zvucno ime i da se zove flagship.
 
Kakav je ips na ovom telefonu? Planiram da ga uzmem za zenu ali me odbija ips, vise bih voleo amoled.
 
Ekran je odlican, ali...mana ips naspram amoleda koju niko ne spominje je za moj ukus mnogo losiji odziv. Ako uzmes u ruku bilo koji tel sa amoledom i ips-om videces da ips ima daleko veci lag pri skrolovanju. E sad sta je tu caka, dal ips ili sam software za ips ne znam, ali meni to smeta. Sto se osvetljenja i kalibracije ekrana tice odlican je i neces pogresiti.
 
Kvalitet i intenzitet boja odlican, crna je odlicna za jedan ips-a, malo losiji od recimo ekrana u iphone xr ako si ga gledao. Naravno xr ima mnogo manju rez, ali je ekran neverovatno kvalitetan i eto Nova je tu jako blizu njega.
 
Daje ga vip za istu cenu kao i a51 sto je nobrainer. Pa me zanimalo kakav je ekran jer je na a51 jedino taj amoled prednost
 
Ok je ekran.Pre sam imao npr Honor 8 Pro i displej na Novi mi se cini bolji.Zena ima Mi 9t Pro tako da vidim neke razlike ali ne tolike da bih menjao :)
A uzevsi u obzir da je telefon u svemu bolji od A51 ne bih previse razmisljao.
Baterija je bila nekako slabasna meni na A9 ali se updateom na 10 sve radi full.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
На А51 у односу на овај телефон једина предност може бити амолед екран. Све остало је на страни овог телефона. Чипсет поготову.

Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka
 
Ja joste nemam ovaj tel u rukama /cekam isporuku/ ali imam dobro iskustva sa ips /huawei-honor/ekranima, i meni su dobri. Imao sam do skoro A50, deluje zivlje, ali nista toliko bitno, ali kad pomislim na mogucnost burnout-a /duhova/ nemili mi se amoled.
 
Poslednja izmena:
Da se javim u temi :D

Da li je svima stigao Android 10, jer meni ne javlja nikakav update nakon 9.1.0?

Dark mode ne postoji na Pie?

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Dark mode postoji na 10 :)
Meni je stigao za ostale ne znam.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Stigao tel sa prvim snegom ove zime, sad idemo uzivo u posao....Za 10 min dobio update na 9.1, pa jos jedan pa 10...
 
Nikako ne mogu da nadjem na 10-ci gde da sakrijem korake na zaklj.ekranu i upalim led notifikaciju...
 
Nikako ne mogu da nadjem na 10-ci gde da sakrijem korake na zaklj.ekranu i upalim led notifikaciju...
Settings>Notifications>More notification settings>Flash notification light.
Za ovo prvo ne znam zakljucan ekran nisam video od kad sam kupio tel[emoji23]

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Uzeo telefon juce u mts-u samo sam dobio 9.1 verziju i takodje nije bilo maske, ali telefon sasvim lepo lezi u ruci. Odlican u radu, kamere ne koristim puno ali mislim da su vrlo dobre.
 
Settings>Notifications>More notification settings>Flash notification light.
Za ovo prvo ne znam zakljucan ekran nisam video od kad sam kupio tel[emoji23]

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

Hvala. Sve je to popaljeno ali izgleda nece uvek da pali, nece mi sms notif....A kada sam ja kupio tel bio je na 9.0 pa za 10 min je apdejtovao na 9.1 pa jos jedan manji pa na 10. Sacekao sam sve to pa tek onda pakovao app i sve sto mi treba.
 
Nazad
Vrh Dno