Šta je novo?

Huawei Nova 5T

Ja bas planiram da ovaj zadržim dugo, popularan je model pa kontam da će za dve godine biti i još baterija na tržištu (mada, kako Huaweiu ide..).

Ali sam čitao bas to, puni se originalni punjačem, čak i ako je brz jer je predviđena baterija za to, posle 500-600 punjenja počinje da se gubi na kapacitetu a to je taj period od 2 godine.

Ko je uopšte servis sa Huawei u Srbiji?
Ovlasceni servis za Huawei je Promobi, i odlicni su. Ja sam bar zadovoljan. Imao sa njima iskustvo jedno jedino iskustvo i minimalan kvar i ofobrili zamenu. Naravno pokusali su prvo upisivanjem softvera da rese probkem ali kada su videli da nema boljitka odobrili zamenu za novi uredjaj. Inace, da znas razliku, u prvih sest meseci od kupovine imas prava da trazis zamenu ako se ispostavi da dodje do kvara bez obzira da li moze da se popravi ili ne. Nakon sest meseci opet imas prava na zamenu uredjaja za novi ako servis nije u mogucnosti da popravi telefon ili se popravka ne isplati ali sam servis donosi tu odluku. To je jedina razlika.

P. S. Kolega slazem se u potpunosti za bateriju. Ja imam samo obicaj da stavim na punjac pre nego padne ispod 25% i kada napuni bateriju sklonim i taman mi posluzi za alarm ujutru za posao. I da kupili smo mi fon a ne on nas. Ovim si me nasmejao slatko. U pozitivnom smislu mislim.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
E hvala za info, o njima znam iz Samsung tema i vidim da zamena baterija za npr. S7 nije problem a ja bih sa ovim te 4 godine da izvučem pa mi je to super onda.
 
Danas porucio u Mts preko Boxa Novu 5t,ako me bude sluzio kao P20 lite makar pola od toga biću zadovoljan.Posle 2.5 godine radi kao prvog dana kao i stanje baterije,sto se mene tice bravo za Huawei a to mi je 4 Huawei i svaki je radio dobro
 
nova 5t je za p20 lite babaroga :)

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Danas porucio u Mts preko Boxa Novu 5t,ako me bude sluzio kao P20 lite makar pola od toga biću zadovoljan.Posle 2.5 godine radi kao prvog dana kao i stanje baterije,sto se mene tice bravo za Huawei a to mi je 4 Huawei i svaki je radio dobro
Ima neka fora u tim lite verzijama P serije (mada i ne pripadaju P seriji, npr P30 Lite je rebrendirani Nova 4e). Evo ja sada pisem sa njega, ceo dan ga akam, sto drustvene mreze, sto youtube, forumi, razne aplikacije, i evo ga na 61%! Baterija ekstra, jednom je izvukla nesto preko 12h sot i 15h ukljucenosti. Fluidan do bola. Ume Chrome da zasteka ali to je verovatno do apk. Ali ti pravis ozbiljnu nadogradnju. Licno imam 5t i zmaj od telefona. Srecno ti bilo.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Iskreno,ne menjam tel cesto ,od godinu do 2 godine,ovaj p20 lite mi je najduze kod mene,iz prostog razloga jer je odlican i nikakve zamerke nemam ali sam rešio da ga poklonim pa sam izabrao novu 5 t jer msm da za te pare nema bolje.Kirin 980 mogu da zamislim kako radi kad sam ja sasvim bio zadovoljan sa 659 u p20 lite mada nisam zahrevan korisnik al za 2.5 godine nikad nije zabagovao,a Huawei preferiram,vec imam 5 u kuci i 1 tablet i ni sa jednim nisam imao problema
 
P10lite, evo ga treća godina, radi lepo, baterija posle tri godine odlična. P Smart 2019, odličan telefon, baterija odlična. P 20 lite, dve godine, radi extra, baterija odlična.
Svi do jednog od prvog dana stavljani uveče na punjač, ujutro na 100% skidani sa punjača.
Nova 5t, naravno za dva koplja iznad svih ovih, uveče na punjač, ujutro se skida sa istog.
Huawei definitivno nema problem sa degradiranjem baterije celonoćnim punjenjem. Mada piše da na 90% baterije, kad se pojavi zelena lampica, tj baterija, da se skine sa punjača.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Ne znam zasto komplikujete. Stavite telefon na punjac uvece pre spavanja, na 1 i po sat, baterija se napuni. Ja to tako radim i prija mi, uvek za svaki slucaj imam alarm ujutru i spreman telefon jer evo i 5t max pitrosi do 4% baterije tokom noci, doduse na wifi. Degradacija baterije je u velikoj meri prisutna na brzim punjacima i punjenju tokom cele noci i to svi upozoravaju. Doduse sada imate "pametno punjenje" sa 10.1 na Huawei telefonima, pojedini modeli i na 10.0, ali pitanje je da li to funkcionise kako treba.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Ne znam sta bi rekao za bat ali ja svaki svoj tel punim svake noci do ujutru kad krenem na posao.Znaci,uvece neka je i na 60 posto ide na punjač,ne razmisljam pino o tome i nikad nisam imao problem sa baterijom,ako sam ga imao 2 godine onda je punjen 700 puta
 
Ne znam sta bi rekao za bat ali ja svaki svoj tel punim svake noci do ujutru kad krenem na posao.Znaci,uvece neka je i na 60 posto ide na punjač,ne razmisljam pino o tome i nikad nisam imao problem sa baterijom,ako sam ga imao 2 godine onda je punjen 700 puta
Sto je najgore, tako sam i ja godinama dok nisam kupio HTC i onda problem sa baterijom postao prisutan. Imao sam pre toga Sony, nikakav problem. Baterija postala da popušta posle 4 godine ali i tada gurao.

Ali tada nije bilo ovako brzih punjača, u tome je fora.
 
Ne znam sta bi rekao za bat ali ja svaki svoj tel punim svake noci do ujutru kad krenem na posao.Znaci,uvece neka je i na 60 posto ide na punjač,ne razmisljam pino o tome i nikad nisam imao problem sa baterijom,ako sam ga imao 2 godine onda je punjen 700 puta
Sta ce ti na punjac ako ima 60%? Da, fora je u tome da su ovi brzi punjaci mnogo vise degradirajuci za bateriju. Veca je i temperatura prilikom punjenja sto bateriji ne orija bas.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Rekoh,radim to po automatizmu,ne razmišljam o tome, volim da ujutru ima 100 posto.Inace zadnja 4 tel su mi Huawei,znaci definitivno dq nemaju problem sa tim.P20 lite ima brzi punjač i ne vidim ni posle skoro 2.5 godine da je uopšte bat popustila
 
Stigao juce, prvi utisci odlicni, kamera odlicna, osetno brzi u radu od p20 lite, baterija isto super, jedino ne mogu da se naviknem na otisak sa strane al verovatno vremenom hoću
 
Stigao juce, prvi utisci odlicni, kamera odlicna, osetno brzi u radu od p20 lite, baterija isto super, jedino ne mogu da se naviknem na otisak sa strane al verovatno vremenom hoću
Čestitke, da te lepo služi.

Meni je, za sada, kamera, zapravo najslabiji deo jer nema tog uzbuđenja u napretku kvaliteta kao kada sam kupio HTC Ultru.

U nekim aspektima je zapravo i lošija ili samo ja nisam ljubitelj ovoga što radi Huawei sa post-procesingom. Na ekranu telefona to izgleda super ali kada se prebace slike na računar, nije to-to. Ili sam ja previše očekivao.


Ali zato baterija.. Nemam reci.

Kad mi dosadi ova brzina i vratim se u "normalu" ovo je telefon za 2 dana.

0a6ae39f144b35e1e33fba75f0d55a3e.jpg
 
Stigao juce, prvi utisci odlicni, kamera odlicna, osetno brzi u radu od p20 lite, baterija isto super, jedino ne mogu da se naviknem na otisak sa strane al verovatno vremenom hoću

U zdravlju te sluzio.Navicices se, i meni je bilo nezgodno u pocetku ali sada je vrh. Odlicno izbalansiran telefon. Citac otisaka bas gde treba, ni previse visoko ni nisko.
 
Hvala puno, sto se tice kamere nisam neki zahtevan korsinik i meni je sasvim ok, baterija i fluidnost u radu vrhnuski
 
Nikako da stigne taj update 10.1, kolegi u Vipu stiglo pre 10-tak dana. Ja sam u Mts-u, ni preko kabla :D
 
Ja sam u mtsu, dobio vec davno odlagao sam ga zbog tog novog split screena. Probudih se jutros ono instalirano:(

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Meni je iz MTSa i odmah sto sam upalio dva apdjeta od po preko 4.5 gb, prvi 10.0 pa na 10.1.A sta je problem sa split screenom?
 
Nije problem nikakav, sve radi samo je drugaciji sistem nego ranije.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Ja sam u mtsu, dobio vec davno odlagao sam ga zbog tog novog split screena. Probudih se jutros ono instalirano:(

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

To moraš da isključiš ili će ga on sam instalirati. Slično je, nažalost, i na iOS-u, koji je veliki uzor EMIU, pa sam duplo proverio sve i uspeo da isključim na vreme.
 
Ja ne znam te stvari, samo sam 10 dana stiskao later kad iskoci. Navikavam se nekako na novo stanje.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Meni je to ukljuceno, barem sad znam gde je.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
sad mi kolega prosledio sliku sa podesavanja kamere, ne moze da podesi rezoluciju samo odnos strana, na 10.1- ja jos nisam dobio update i sad bas razmisljam da li da ga pustim
 
kad odes na more imas 48mp i 48mp ultra clarity. default je 12mp.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Nikako da stigne taj update 10.1, kolegi u Vipu stiglo pre 10-tak dana. Ja sam u Mts-u, ni preko kabla :D

Pokusaj iz erikovery. Ugasi telefon. Pritisnes u isto vreme Vol+ i Power dugme, odes na erikovery, povezes telefon sa wifi i 99% bi trebalo da pronadje azuriranje. Samo napuni telefon pre nego krenes u proces jer ne skida brzo kao klasicno azuriranje. Ne gube se podaci i sve je regularno.
 
Nazad
Vrh Dno