Šta je novo?

Huawei Nova 5T

kako samo 5 sati, gejmujes?
1fe17d5fa8679199293c86064552cfa9.jpg


Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Ne, ni jedan mi aparat nije služio za igranje. I na Pocu sam imao uvek sot manji od drugih. Verovatno način korišćenja aparata. Kod mene je dosta aparat na maksimalnom osvetljenju jer sam napolju dosta.

Nova 5t
bafa0e1d8ad2893a7eead16dbaa129cf.jpg
 
Poslednja izmena:
ako koristis split screen puno onda nemoj. Ja se jos nisam navikao.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Ja ni drugi dan ne mogu da potrošim bateriju sada kada ga koristim malo normalnije, tj. kako ću ga i koristiti.

80% Wi-Fi, noću ugasim sve i stavim ga u battery save mod pred spavanje.

EMUI 9.1.

20581db53233a6b1bc87025e8903cf72.jpg
 
Zasto je meni antutu samo 281000 a u perfomans modu 412000,nisam slikao al je tako nekako
 
Ja ni drugi dan ne mogu da potrošim bateriju sada kada ga koristim malo normalnije, tj. kako ću ga i koristiti.

80% Wi-Fi, noću ugasim sve i stavim ga u battery save mod pred spavanje.

EMUI 9.1.

20581db53233a6b1bc87025e8903cf72.jpg

Sta mislis o tome da uopste ne koristis telefon? To sto je telefon dosao sa 9.1 ne znaci da je to i najbolja verzija. Ne znan sta postizes ne azuriranjem telefona i stavljanjem u save mod. Telefon treba da radi najnormalnije i samo tako normalno funkcionise i bolje i bolje. Uostalom necemo ga koristiti 20 godina.
 
^ Слажем се. А ако не долази ажурирање, онда се кука и пљује произвођач што не ради ажурирање.

Poslato sa NOVA 5T pomoću Tapatoka
 
Najbolje ga ugasit i palit po potrebi ono kad hoćeš telefonirat. *mjau**mjau**mjau* opterecenih ljudi, azurirao svaki tel kad god dodje aptejt, pa i ovaj, punio svako vece telefon, nisam gledao cni sotove i procente i nikad ni sa jednim Huawei tel nisam imao problem, ovo je peti po redu i mogu sa pravom reci da ne postoji pouzdanija marka telefona
 
^ Слажем се. А ако не долази ажурирање, онда се кука и пљује произвођач што не ради ажурирање.

Poslato sa NOVA 5T pomoću Tapatoka

Da, potuno si u pravu. Dodao bih samo ovo. Ovo mi je drugi Huawei, P30 Lite mi je bio prvi. Odusevljen sam bio izradom Lite kao i sada sa 5T. Sto si tice softvera malo je diskutabilan ali tako je koji god proizvodjac da je u pitanju. Ono sto svi pricaju za Huawei, koji su koristili njihove telefone, je da su telefoni vrh. Ono sto bi se reklo, traju bre. Ja oko punjenja nemam brigu, kada dodje na 25-30% ide na punjac, obicno uvece, napuni se, skinem i ujutru imam pun telefon. Kakav samsung, Huawei ih je pregazio odavno iako sam bio sumnjicav, uverio sam se u to. Po kvalitetu izrade i softveru mislim da je pregazen i Iphone ali aj' da kazemo da su rame uz rame. Inace, ne bih menjao brend nakon iskustva sa Huawei definitivno iako sam dugo bio na Iphone.
 
Sta mislis o tome da uopste ne koristis telefon? To sto je telefon dosao sa 9.1 ne znaci da je to i najbolja verzija. Ne znan sta postizes ne azuriranjem telefona i stavljanjem u save mod. Telefon treba da radi najnormalnije i samo tako normalno funkcionise i bolje i bolje. Uostalom necemo ga koristiti 20 godina.
Evo kako radi HTC U Ultra nakon 2 godine, sa trećom baterijom u airplane modu.

To koliko puta me je ostavio bez telefona uveče u gradu jer krene neki proces u pozadini i da ne pričam.

Pošto ima prijavljeni problema sa novim EMUI ažuriranjem, a i ovde se govori o kraćem trajanju baterije, dok se to ne reši, ne pada mi na pamet. Ja sam ovakve rezultate gledao godinu dana.

Da je unutra SIM kartica, rezultat bi bio mnogo gori.

bb24e50c0a9040d001255633eed4d815.jpg
 
Kakav bre proces u pozadini i slicne gluposti pa nismo u ajfon temi *mjau**mjau**mjau*.Te price su bile aktuelne pre x godina.Ne secam se da sam video ikad da mi je negde nesto zakucalo i isrkalo bateriju.Normalno koristim telefone bar 3 godine u nazad.A ta Ultra je bila brilijantan telefon sa les baterijom to bar znam iz licnog iskustva ;)

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
A da ga mi vratimo na Kitkat, kazu nema procesa u pozadini
Usout meni na 10.1 sot uvek preko 7 sati, osvetljenje automatsko
 
Kakav bre proces u pozadini i slicne gluposti pa nismo u ajfon temi *mjau**mjau**mjau*.Te price su bile aktuelne pre x godina.Ne secam se da sam video ikad da mi je negde nesto zakucalo i isrkalo bateriju.Normalno koristim telefone bar 3 godine u nazad.A ta Ultra je bila brilijantan telefon sa les baterijom to bar znam iz licnog iskustva ;)

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

E moja Ultra je zabadala na Google Play servisima - isključen i mobile data i Wi-Fi - telefon zagrejan i tako 5-6 sati a baterija samo curi. Hard reset, sve od nule i nije pomoglo. Tada su mi, doduše, zamenili bateriju jer je ona kao bila neispravna, ali telefon se od maja meseca prošle godine ponašao čudno i tako ostao.

iPhone 6S, battery health sa servis statusom, duže drži.

E, zato mi se sada dopada ovaj Huawei u ovakvom stanju. Radi perfektno.
 
E moja Ultra je zabadala na Google Play servisima - isključen i mobile data i Wi-Fi - telefon zagrejan i tako 5-6 sati a baterija samo curi. Hard reset, sve od nule i nije pomoglo. Tada su mi, doduše, zamenili bateriju jer je ona kao bila neispravna, ali telefon se od maja meseca prošle godine ponašao čudno i tako ostao.

iPhone 6S, battery health sa servis statusom, duže drži.

E, zato mi se sada dopada ovaj Huawei u ovakvom stanju. Radi perfektno.

Au ala ti pises gomilu glu... Htc je generalno imao problem sa maticnim plocama i baterijama. Nikada to nisu resili. A ti gasis sve potpuno nepotrebno. Ne azuriras telefone. A to sve iz tebi poznatih razloga. Ja sam na 10.1 i apsolutno ni jedan problem. Baterija odlicna. Sve fluidno. Pa nismo na Xperia X8 pa da pominjes pozadinske procese. Odavno su ta vremena prosla i ako nisam zeleo da sa ios-a prelazim na android mogu samo da priznam da je android daleko dogurao. A tebi oprastam, namerisao sam ko si, banovan si na onom drugom forumu iz istih razloga. I jedna stvar, android sve bolje i bolje radi ako ga pustis da radi kako on zeli i ne gasis mu procese, ne stavljas ga u slip mod, azuriras ga redovno itd itd.
 
Evo jedva nadjoh gde je taj sot [emoji23][emoji23][emoji23]

acb2a3f6a2d85d5e6c3d37693d9b2f1a.jpg


Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Instalirao sam 10.1. Ono što sam primetio je da nema više opciji kamere da se bira 48mpx ultra clarity, 48, 12 itd...

I naravno, više se greje...

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
48 pix imaš Ali je u pro modu i hi resolution, a moj se ne greje na 10.1

Nova 5t
 
Bilo je u podešavanjima osnovne kamere. Sad ima samo aspect ratio da se menja. Ne greje se značajno. Malo više nego pre.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Kako si se sad navikao na kameru i u kojoj rezoluciji stoji po defaultu
"Opalio" sam par slika. Ne vidim da ima neke razlike osim što su podešavanja izmenjena. Stoji mi zaključano ono slikanje kad pokažeš šaku (koje nisam ni koristio) i ne postoji mogućnost menjana rezolucije osim u Pro modu, mada i tu ima samo da se izabere 48mpx a ne kao pre 48 i 48 ultra clarity. Screenshot_20200811_194028_com.huawei.camera.jpg

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Instalirao sam 10.1. Ono što sam primetio je da nema više opciji kamere da se bira 48mpx ultra clarity, 48, 12 itd...

I naravno, više se greje...

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

Nema nikakvog veceg grejanja. Ne znam sta radite sa telefonima pa ih zagrejete. Optimizacija baterije je bolja, bat duze traje, tokom poziva nema grejanja veceg niti prilikom drugog normalnog koriscenja. Jedino ako igrate igrice...
 
Nazad
Vrh Dno