Šta je novo?

Huawei Nova 5T

Verovatno ti staklo nije full glue već ima lepak samo po ivicama, i posle par dana korišćenja je ušla prašina ispod stakla. Trebao bi da ga što pre zameniš i staviš neko full glue staklo, da te čestice prašine ne naprave mikro ogrebotine na displeju.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Da, upravo tako nije full glue vec ide po okviru telefona tj oko dispeja. Ne razumem se toliko u ta stakla, trazio sam skuplje ali nema to u mom gradu, sve teracell i slicno. Ovo i ne znam cija je proizvodnja znam da je kostalo samo 600din sto samo po sebi govori o kvalitetu.
 
Naravno, ima malo veću bateriju ali i puno jači hardware...to vam je isto da uspoređujete Golfa 7icu i BMWa 7icu...oba će doći od točke A do točke B i prvi će potrošiti 3 a drugi 6 litara goriva...a udobnost, sigurnost, mogućnosti se razlikuju kao nebo i zemlja i ta 3 litra više su opravdana [emoji41]
Budimo realni i ponašajmo se odgovorno.

P40Pro+ & Tapatalk
Kirin 980 može lako da se se poredi sa SD845. Ne može sa 855 i novijim.
 
Kirin 980 može lako da se se poredi sa SD845. Ne može sa 855 i novijim.
Tako je :) U rangu je 845 snapa.Ljudi i dalje zaboravljaju da je ovo ex flagship cpu u midrange segmentu.Tako da su mi simpaticni ti komentari tipa "ne treba mi nista bolje od ovog" a telefon sije 99% danasnjih midrange telefona po skoro svakom osnovu xD

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Kirin 980 može lako da se se poredi sa SD845. Ne može sa 855 i novijim.
Ja znam u čemu ne može...Kirin 980 ne može 4K60fps a SD845 može, čini mi se da čak i Kirin 990 nema nativni 4K60fps nego radi interpolaciju fram_a zato i sada na svom P40Pro+ snimam u 4K30fps jer 4K60fps izgleda...neću reći katastrofalno ali dosta loše i puno lošije od konkurencije.

P40Pro+ & Tapatalk
 
Ja znam u čemu ne može...Kirin 980 ne može 4K60fps a SD845 može, čini mi se da čak i Kirin 990 nema nativni 4K60fps nego radi interpolaciju fram_a zato i sada na svom P40Pro+ snimam u 4K30fps jer 4K60fps izgleda...neću reći katastrofalno ali dosta loše i puno lošije od konkurencije.

P40Pro+ & Tapatalk
OK ako ti je to bitno. Meni apsolutno nije. A ne rade ni svi SD845 video na isti način, posebno ne Xiaomi.

Ima i još razlika, GPU je sporiji i slično, ali 90% nas to ne zanima. U CPU delu je savršeno dobar, plus štedljivi.

Evo kako završavam dan, 12 sati je bio kao Hotspot share point, nešto mi je internet usporio danas a trebalo mi je zbog posla.

ee635d69a68c85562f8d50b9c5a97a89.jpg
 
Ne govorim o tome kome je što važno nego o tome da Nova5T ima takvu autonomiju zbog takvog hardware_a...to što tebi ne treba nekome treba ali to ne mijenja stvar da ako tom istom Nova5T uređaju staviš više Hz i Pixela, više RAMa i jači procesor, display sa jačom osvijetljenošću i ostaviš istu bateriju ode ta autonomija u debeli minus...to su činjenice...tj. tako funkcionira fizika, ili kemija...ili možda oboje u ovom slučaju [emoji848]

P40Pro+ & Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jednostavno rečeno...ti rezultati koje ti postižeš nisu ništa spektakularno uzimajući u obzir veličinu baterije i hardware (potrošače) tog uređaja...čisti prosjek koji će postići bilo koji uređaj sa takvim specifikacijama.

Kirin 980 može lako da se se poredi sa SD845. Ne može sa 855 i novijim.

A to što je tebi bitno ili ne, ne opravdava ovu tvoju tvrdnju. SD845 je jači od Kirina 980 u svakom pogledu i treba više struje.

P40Pro+ & Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jednostavno rečeno...ti rezultati koje ti postižeš nisu ništa spektakularno uzimajući u obzir veličinu baterije i hardware (potrošače) tog uređaja...čisti prosjek koji će postići bilo koji uređaj sa takvim specifikacijama.



A to što je tebi bitno ili ne, ne opravdava ovu tvoju tvrdnju. SD845 je jači od Kirina 980 u svakom pogledu i treba više struje.

P40Pro+ & Tapatalk

Brico, a koliko ti imas sot-a na P40Pro+ i da li si zadovoljan baterijom?
 
Zavisi kako ga koristim...na 4G od 6h do 23h između 5-8 sati, na WiFi otprilike u istom vremenskom razdoblju između 7 i 11h. Zadovoljan? Jesam, ali samo da ima 120Hz display i WQHD+ rezoluciju vjerojatno ne bi imao takav SoT.

P40Pro+ & Tapatalk
 
Zavisi kako ga koristim...na 4G od 6h do 23h između 5-8 sati, na WiFi otprilike u istom vremenskom razdoblju između 7 i 11h. Zadovoljan? Jesam, ali samo da ima 120Hz display i WQHD+ rezoluciju vjerojatno ne bi imao takav SoT.

P40Pro+ & Tapatalk

Ali bi tada, da ima sve to prilagodili i tome bateriju prilagodili sigurno. Ja mislim da nema sta Huawei zameriti po pitanju baterije.
 
Jednostavno rečeno...ti rezultati koje ti postižeš nisu ništa spektakularno uzimajući u obzir veličinu baterije i hardware (potrošače) tog uređaja...čisti prosjek koji će postići bilo koji uređaj sa takvim specifikacijama.



A to što je tebi bitno ili ne, ne opravdava ovu tvoju tvrdnju. SD845 je jači od Kirina 980 u svakom pogledu i treba više struje.

P40Pro+ & Tapatalk
Uz dužno poštovanje jednom od meni omiljenih clanova ovog foruma - ali Huawei ex-flagship SoC sa baterijom od "samo" 3750mAh I ovakvi rezultati nisu ništa posebno i čist prosek?

Pa ovo je Sci-Fi za sve osim Huawei telefone i to ne sve.

Evo na kraju drugog dana.

Znaci bilo je ovde svega, i 4G 12 sati teetheringa i fotkanja, slušanja muzike, Tapatalka, vesti...

I jos se napuni za manje od sat vremena.

Sve ostalo stoji - i da SD845 ima bolji GPU I ISP, ali Kirinu 980 i EMUI-u niko nije ni blizu po pitanju optimizacije.
7f65563401955b74ba079f6cf8871445.jpg
 
Daj stavi oba Screenshota istovremeno...i od GSam i nativni Huawei iz Settings - Battery da vidim nešto, čisto informativno...ja s ovim GSam nikako nisam mogao na zelenu granu.

P40Pro+ & Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Idući put, sad je već skinut sa punjača.

Inače se razlikuju, to je poznato. Evo i za koliko otprilike.

185b95e39b59228e4133fdbb347f1315.jpg
3da2388adcaae236133a881a0010498e.jpg
 
ali Kirinu 980 i EMUI-u niko nije ni blizu po pitanju optimizacije.

Dobar je to combo u smislu performansi i optimizacije (uz bateriju velikog kapaciteta, to se podrazumeva) ali ne treba baš toliko preterivati sa takvim izjavama, kao da se sve ostale kombinacije chipset-ova i UI-a raspadaju po pitanju optimizacije i potrošnje. To jednostavno nije istina.
 
Dobar je to combo u smislu performansi i optimizacije (uz bateriju velikog kapaciteta, to se podrazumeva) ali ne treba baš toliko preterivati sa takvim izjavama, kao da se sve ostale kombinacije chipset-ova i UI-a raspadaju po pitanju optimizacije i potrošnje. To jednostavno nije istina.
Koliko je meni poznato, samo Sony ima takvu optimizaciju.

3750mAh je ništa u odnosu na Xiaomi 5000+ modele a Huawei ga lagano prestižne u real-life scenariju (probleme prijavljuju i sami korisnici tih uređaja na ovom forumu).

Samsung Exynos i da ne spominjem, Motorola nije loša ali i ona ima problem sa standby drainom.

Tacno je da EMUI agresivno ubija pozadinske procese, ali ja koji koristim max 3 aplikacije istovremeno zaista to ne osećam a benefit su ogromni.
 
Svaka njima cast za ovo krpljenje ali ja to ne racunam u update ;).Bez EMUI 11 nista.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Da lepo sto su se setili mislio sam da ce iskulirati kirin 980 ali nisu.
Za Harmony OS vec nisam siguran...

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Bice i Harmony, mada licno bih voleo da se ispegla situacija sa Google i nastave sa Androidom, uopste mi nije jasno sta je taj Harmony, zasnovan je na Linux-u sigurno, ali kakve su razlike i da li cu moci da instaliram aplikacije koje su mi potrebne a koje su u android sistemu. Nije to tek tako izgraditi novi ekosistem, pokusali su mnogi. Videcemo.
 
Колико је познато, биће могуће инсталирати све андроид апликације.

Послато са Nova 5T
 
Osim Googlovih verovatno xD

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Bez Googla i mogu ali ne mogu bez Whatsapp, Insta, itd.
 
Može li neko da napiše ukratko iskustvo sa ovim telefonom? Treba da kupim telefon za suprugu pa se dvoumim između ovog i Poco x3.
Hvala!

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Može li neko da napiše ukratko iskustvo sa ovim telefonom? Treba da kupim telefon za suprugu pa se dvoumim između ovog i Poco x3.
Hvala!

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
Meni je posle Poco F1 i ovaj OK aparat. Mislim kada kažem OK znači nema neke razlike. Možda bi zamerio samo softveru kamere da može da bude bolji

Nova 5t
 
Napisi sta ti je bitno, tj supruzi, napisacu ti utiske o tome.
I ja bih volio da znam odgovor na to pitanje. U svakom slučaju hvala na odgovorima. Moraću da je odvedem da pogleda i da izabere.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Eo kad svi cepidlace nadjoh mu i ja manu xD.
Naime telefon ne moze da se poveze na 5Ghz wifi ako channel nije standardnih 36/40/44/48 Mhz.
Bar moj ne...sem ako neko nije raspolozen da to proveri xD

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno