Šta je novo?

Nokia 6.2 / 7.2

Pojavio se kod Madjara za 310 evropljana.
 
Videh. I 6.2 kod njih za 230. Buraz hocu svoju 6 da menja za neku od ove dve. Previse mu je 45k za Nokiu 7.2 kod zvanicnih, a ova 6.2 deluje ok, jedino ne znam jesu li sigurni ovi...
Mislim kazem mu da za te pare moze i bolje da prodje sa Mi A3 ili RN8, ali voli covek Nokiju pa to je.
 
6.2 kod nas u zvanicnoj pretprodaji uz cenu od 30k, sto je dosta korektnije u odnosu na 7.2.
 
Al opet nesto mislim da bi ljudi uzeli pre neki Xiaomi za te pare. Nema narod poverenja u "novu" Nokiu.

Послато са Nexus 5X помоћу Тапатока
 
Vala, imas ih kod nas jos kojima je Xiaomi "Kinez". Isitina, bolji Xiaomi moze da se nadje za te pare, ova 6.2 je u ceni RN8, nije bolja, ali ne deluje toliko losija. SD636 jeste slabiji i stariji od 665 recimo na RN8, ali je opet cipset koji je i na 7.1 i koji je sasvim dovoljan za Android One telefon u tom segmentu. Ono sto sam ja licno video na izlozenoj 7.2 jeste osetno kvalitetniji LCD, precizan i ostar bas, to je prednost, a isti je i na 6.2.
Zato mislim da ce 6.2 proci bolje od 7.2, jer je 7.2 u ceni konkurenije koja stvarno nudi vise.

Dobri su to telefoni, u mojoj familiji su 6 i 6.1, oba rade kao i prvog dana, baterije drze i dalje, oba ce na Android 10...
7 Plus su mnogi zavoleli i realno je jedan od boljih midrejndzera jos otkad se pojavio, na stranu debakl sa USB portom.

Jedino im je enigma taj segment do flagshipa, jer nikako tu nisu uspeli da potrefe kako treba, da ponude nesto vredno prevage, i po meni izbacuju dosta uredjaja koji su tu negde entry-level a opet dosta skupi kao sto su 4.2, 3.2 etc...
 
Mislio sam na 5.1, slucajno napisah 6. :d
 
Stigla burazeru 6.2, ipak je pazario. :D
Fin telefon sve u svemu, ništa spektakularno, ali deluje da je sve na mestu. Dobar LCD stvarno, vidi se da su na taj dojam ciljali pre svega.
A što se tiče SD 636 skroz to meni deluje na mestu za taj telefon. Poredili smo malo brzinu otvaranja aplikacija kod njega i na mom A3, bukvalno nema razlike, iako je na mom noviji 665.
Baterija mu je isto dobra, bez problema može da izgura dan makar ga forsirao, a dan i po do dva uz lakšu upotrebu.
Kamere ono malo što je slikao deluju ok, mada još nije fotografisao preterano nešto.
Sve u svemu dobar telefon, za tu cenu bolji nego 7.2 šta nudi za svoju sigurno.
 
Baterija bi trebalo da je adut ovih telefona, kao i vecine Nokia do sad. Trebalo bi da moze da mu drzi 2 dana umerene upotrebe.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Nije problem, ali je mogla da bude i 4k. Ipak je ovo velik ekran.
 
4000 ce verovatno da ostave za 9.1 flagship koji bi trebalo da izadje krajem sledece godine. [emoji3]

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
GSM Arena odradila recenziju 7.2, mislim skroz korektno, nazalost po Nokiu...

U principu nisu odusevljeni upotrebom cipseta iz serije 6xx, a jos manje onog starog dve godine, iako nemaju zamerke na performanse...
Autonomija je dobila prelaznu ocenu, sto ce reci da je baterija od 4k ipak potrebna telefonu od 6.3 inca...
Kamera, na koju svi imaju primedbu bar bez Gcam, neshvatljiva. Kao i mnogi korisnici primetili su nezadovoljavajuci kvalitet s obzirom da je istaknuta kao najveca vrlina, i ono sto je i meni uzasavajuce jeste potpuno drugacija softverska obrada kada su u pitanju fotografije ultrasirokougaone kamere...
Cak su naisli i na problem sa LCD kada je u pitanju automatski HDR prikaz...

Na kraju su zakljucili sto i mi jos sa papira prakticno, da ce za te pare 7.2 samo pazariti zagrizeni Nokia fan... Van toga telefon deluje kao blagi fail.
 
Da, jedino sto glavna kamera po danu daje lepe slike, ali to danas vise nije nikakav adut nijednom proizvidjacu.
 
Gcam bi trebalo da izvuce te nedostatke svakako, mada je opet neverovatno da su dozvolili tako losu softversku obradu. HMD nastavi li ovako ugasice Nokiu kao sto je i Microsoft. Ne mozes da precenjujes telefon samo na ime a da bezobrazno nudis kupcima ono sto mogu pronaci po skoro pa duplo manjoj ceni.

Od 7.2 bolji je izbor i 7.1 a narocito 7 Plus, iako su prethodnici.
 
Gcam bi trebalo da napravi dobar posao. Ja sam vrlo dobre fotke nocne izvlacio sa Osmicom i 7 plus.

Sent from my Huawei P30
 
Nazad
Vrh Dno