Šta je novo?

Motorola G7 Power

pajica123

Slavan
Učlanjen(a)
22.01.2011
Poruke
3,269
Poena
325
NETWORK
Technology
GSM / HSPA / LTE
2G bandsGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2 (dual-SIM model only)
3G bandsHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
4G bandsLTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 8(900), 19(800), 20(800), 28(700), 38(2600), 40(2300), 41(2500)

SpeedHSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE-A (2CA) Cat7 300/50 Mbps

LAUNCH
Announced2019, February
StatusAvailable.
Released 2019, February

BODY
Dimensions159.4 x 76 x 9.3 mm (6.28 x 2.99 x 0.37 in)
Weight193 g (6.81 oz)
BuildFront glass, plastic body
SIMSingle SIM (Nano-SIM) or Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by) -

DISPLAY
TypeLTPS IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors
Size6.2 inches, 94.0 cm2 (~77.6% screen-to-body ratio)
Resolution720 x 1570 pixels, 19.5:9 ratio (~279 ppi density)
ProtectionNo

PLATFORM
OSAndroid 9.0 (Pie)
ChipsetQualcomm SDM632 Snapdragon 632 (14 nm)
CPUOcta-core (4x1.8 GHz Kryo 250 Gold & 4x1.8 GHz Kryo 250 Silver)
GPUAdreno 506

MEMORY
Card slotmicroSD, up to 1 TB (dedicated slot)
Internal64 GB, 4 GB RAM

MAIN CAMERA
Single12 MP, f2.0, 1.25µm, PDAF
FeaturesLED flash, panorama, HDR
Video2160p@30fps, 1080p@30fps

SELFIE CAMERA
Single8 MP, f/2.2, 1.12µm
FeaturesHDR
Video1080p@30fps

SOUND
LoudspeakerYes
3.5mm jackYes Active noise cancellation with dedicated mic

COMMS
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot
Bluetooth4.2, A2DP, LE
GPSYes, with A-GPS, GLONASS
NFCYes
RadioFM radio
USB2.0, Type-C 1.0 reversible connector, USB On-The-Go

FEATURES
SensorsFingerprint (rear-mounted), accelerometer, gyro, proximity

BATTERY Non-removable Li-Po 5000 mAh battery
ChargingFast battery charging 15W (Global)/ 18W (Germany)MISC
ColorsCeramic Black, Marine Blue, Iced Violet
PriceAbout 210 EUR

TESTS
PerformanceBasemark OS II: 1929 / Basemark OS II 2.0: 1831
Basemark X: 11525
DisplayContrast ratio: 1674:1 (nominal), 3.176 (sunlight)CameraPhoto / VideoLoudspeakerVoice 75dB / Noise 75dB / Ring 82dBAudio qualityNoise -90.6dB / Crosstalk -89.9dB
Battery lifeEndurance rating 147h
d945e459a1947c2ef8e94682035a25d4.jpg


https://youtu.be/hM68t-7GwqY

Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Nisam video da postoji tema o ovom telefonu, pa evo da je otvorim.. juce sam ga kupio, a hteo bih da cujem i vase utiske ako ga neko ima.

prethodni samsung s8 mi je zavrsio sa polomljenim ekranom pa sam nasao jeftiniju zamenu :) ono sto mi se svidelo na ovom telefonu je dual sim opcija i jaka baterija.

mane koje sam za sada primetio je nedostatak wifi na 5ghz a koliko vidim ovaj moj iz mts nema NFC..

sto se tice baterije, videcemo kako ce se ponasati narednih dana, za sada nisam odusevljen. samo da mi izgura ceo dan (05h-23h) i bicu zadovoljan. kod mene u selu je problem sto mi obe kartice imaju relativno los signal (i mts i telenor) pa to dodatno crpi bateriju..

Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока
 
Vidim da niko nije odgovorio na ovu temu.
Meni je ovaj telefon privukao pažnju zbog hugeeee baterije i zbog niske cene.
Čula sam da mu je kamera krš, ali mene zanima sledeće...
Kakvi su zvučnici na ovom telefonu? Ili zvučnik ne znam šta ima... Kakav je na audio planu?
Pitam zato što mu je baterija dobra, a cena niska, te da li se isplati uzimati ovaj telefon za gledanje video-audio materijala, po mogućstvu bez slušalica, znači zvučnici su bitni, da ne trošim bateriju na mom telefonu zbog video-audio materijala, ako su na ovom telefonu zvučnici pristojni kao i ostali audio izlazi.
???

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
najiskrenije po meni nema poente uzimati dodatni fon samo zbog zvuka.uzmeš bt zvučnik veličine fona koji kakav god da je zvučaće 1000 puta bolje i od razer phone-a koji je jedini fon ikad sa pravim stereo front facing zvučnicima.sve ovo ostalo je i na flagšipima realno krš kamoli na jeftinozama.
 
Verovatno nisi pažljivo pročitao šta sam napisala. Nikako nisam mislila da ga uzmem zbog zvuka, čak sumnjam da uopšte ima dobar zvuk ali nadam se da ima pristojan. Upravo sam to pitala U prethodnom svom postu - kakav je zvuk.
Mislila sam da ga uzmem zbog baterije ako je zvuk dobar. Jer zašto bih trošila bateriju na mom telefonu koji ima odličan zvuk na višečasovno gledanje video audio fajlova? razer je preskup samo za gledanje video-audio fajlova, a koliko sam čula i taj frontalni zvuk iz zvučnika ima poveliku distorziju; ima snagu ali nema kvalitet.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
kamera je krs.. posluzi preko dana za nekoga ko nije zahtevan po tom piranju. ako budem imao prilike da nesto fotografisem narednih dana, okacicu slike.

zvucnik je ok za slusanje u kuci, u zatvorenom prostoru bez buke. napolju ili npr u autu, zbog buke, nije bas zgodno slusati npr podkaste, tesko moze da se razume sta neko prica.

baterija je dobra, i sada posle svih sinhronizacija i kada sam podesio sve sta treba, izdrzi i dva dana bez problema, sa dve kartice, dva vibera, dva WA, fb, insta, par mejlova koji se sinhronizuju, ukljucen bt, lokacija, wifi... ako ga baaas dosta koristim u toku dana, sa 2-3h slusanja podcasta, izdrzi ujutru od 6 uvece do ponoci i ostane 20-30% baterije.

Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока
 
@pajica123, meni to zvuči OK što si napisao.
Jer upravo sam i pitala da li su zvučnici OK da slušam video-audio priloge preko njih (ljudski glas, razgovor itd). Zašto da trošim bateriju na svom boljem fonu za takve stvari...
A kakav je zvuk preko slušalica? Spikerfon? Sagovornik?
Ok, postavi slike sa kamere da vidim kakve su, ali i da su loše, nije mi to prioritet na tom fonu. Mada čujem ima i neki Samsung A50 ili tako nešto... neki A... moram da vidim koji, koji takođe ima neku ultra-mega bateriju... pa da uporedim cene... mada verujem da je Moto jeftiniji...
 
nisam neki strucnjak za zvuk i muziku :) ali preko slusalica ne primetim razliku u odnosu na s8 (iste slusalice koje sam dobio uz s8, jer se uz ovaj ne dobijaju nikakve slusalice). sagovornik se cuje ok, pristojno, ali po nekad (svaki 10ti-15ti poziv) se desava neka distorzija, kao da probija zvucnik, iako ga ne drzim na max. sledeci poziv opet sve ok. mozda je nesto i do mreze jer ovde u selu imam ocajan signal. nisam jos stigao sve varijante da testiram. preko spikerfona ista varijanta kao i sa slusanjem muzike. dok nije u nekom bucnom okruzenju, ok je.

i jedan plus sa citac otiska prsta, odlicno radi, brz je i uvek prepozna otisak iz prvog pokusaja. na s8 mi se desavalo da nekad nece da prepozna otisak.

Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока
 
i dalje niko na forumu nema ovaj telefon, ili jednostavno nemate nikakvih problema sa telefonom pa nemate razloga da pisete :) ?
u medjuvremenu je nestao problem sa distorzijom zvuka pri pozivanju, verovatno kroz neki update sredjeno.
a tu je i gcam kamera koja radi dosta dobro, bez nekih bagova i popravlja situaciju sa fotografijama.
evo upravo je izasao i android 10

a3eccfd58ffed4251767c1e149808f6a.jpg


Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока
 
Sve što si napisao je tačno. Nemam nikakav problem sa ovim telefonom, a i sve ostalo...

Sent from my moto g(7) power using Tapatalk
 
Imam Motorola e7 power. Kad nekog nazovem, a i oni mene, ekran mi se zatemni, i nishta ne reaguje. Nitu power button, nitu sam ekran. Nemogu da spustim poziv, i namestio sam da gasim sa power dugmic. Ima neko ovakav problem, i neka ideja za resenje?
 
Nazad
Vrh Dno