Šta je novo?

Wifi adapter ne postize punu brzinu na 5GHZ

Na kom kanalu ti radi 5 GHz mreža? Za ovaj adapter piše 2.4/5.8. To verovatno znači da ne podržava 5.1, 5.2 GHz, odnosno kanale 36, 40, 44...
 
Na automatic.

Na koji da stavim?
 

Prilozi

  • wifi2.jpg
    wifi2.jpg
    119.9 KB · Pregleda: 83
Jedini 5ghz u zgradi.
53d0e97b7afe10baf59e8be589f53efd.jpg


Послато са Le X820 уз помоћ Тапатока
 
Prođi kroz sva ta podešavanja adapter koja su dostupna u properties tipa wireless mode da nije možda stavljen na n umesto ac ili tako nešto.
Očigledno je uspostavljena brzina po slici 54mbs što deluje kao n standard za 2.4ghz single antenu.
Takođe probaj da se igraš sa podešavanjima samog rutera, u smislu meni se dešavalo da zabaguje pa kad isključim enkripciju/password konektuje računar na pravu brzinu.
Uvek je to neka sitna glupost/vrednost koja pravi problem.
Probaj i običan restart rutera/obriši mrežu na kompu iz istorije, nekad je i to dovoljno.
 
Maksimalno nudi 128, i pritop izlazi upozorenje da se ostavi na automatic.
Kada sam postavio na 128, nisam mogao da se konektujem.
 

Prilozi

  • wifi3.jpg
    wifi3.jpg
    47.9 KB · Pregleda: 69
  • wifi4.jpg
    wifi4.jpg
    56.2 KB · Pregleda: 73
Ja mislim da je 5ghz na tim kinezima nemoguc,doduse ja imam onaj sa logom 360 sa 2.4Ghz i sasvim je ok.
 
U tom slučaju verovatno nećeš moći da koristiš taj kineski adapter.
Ovo su napisali kinezi:
Note:This product support 5.8GHz Wi-Fi Band,some can not use cause the connected device that not support send 5.8GHz Wi-Fi Band, please make sure your device support send 5.8GHz Wi-Fi Band before purchase,thanks.
 
Može da se koristi, konektuje se, ali brzina nije full.

Послато са Le X820 уз помоћ Тапатока
 
@ironmanbg
@amdpower


Adapter nisam licno porucio.

Provericu koju tacno verziju drajvera koristi.
Takodje i gde je porucen , mada to ne mora da znaci da ce stici identican uredjaj :( :( :(
 
Malo se popravilo

 

Prilozi

  • wifi5.jpg
    wifi5.jpg
    45.3 KB · Pregleda: 42
Poslednja izmena:
Zakacio sam adapter na komp ( Win7 x64 ) koji u tom trenutku nije imao konekciju i na koji do sad nije instaliran ovaj adapter.
Adapter u internoj memoriji sadrzi drajver , automatski se pojavi kao CD i moze da se izvrsi instalacija.
( imam kopiran instalacioni fajl )

Nisam saznao od kog prodavca je narucen :( :(

ac600.jpg
 
Nazad
Vrh Dno