Šta je novo?

Kompjuter nasumično krešuje

Nemkela

Poštovan
Učlanjen(a)
03.10.2016
Poruke
15
Poena
54
Pozdrav drugari!

Dakle kompjuter skroz random puca, gledao ja neki film na njemu ili je u pitanju intenzivan gejming.
Posle toga moram da ga restartujem i izlazi mi error 0000185(mada ne uvek, nekad samo ne pokrene) i mogu jedino u bios da uđem.
E sad, kada ga isključim i uključim posle jedno 5-6 sati on se sasvim normalno pokreće i radi sve do sledećeg kreša.
OS je apdejtovan btw.
U čemu može da bude problem?
 
Greška ukazuje na probleme sa hard diskom ili fajlovima na disku. Prekontroliši hard disk ispravnost pomoću na primer Hard Disk Sentinel Pro 5.40 ili HD Tune Pro i fajlove na njemu. Desni klik mišem na disk idi u Tools pa Check.
 
Zdrav je, health 100 %
Da se nije pomerio ssd?
 
Uvek možeš da zameniš SATA kablić.
 
Uh, izgleda da je grafička. Posle detaljnog pregleda sve ukazuje na to

Kada krešuje obično samo slika nestane ali je ton i dalje tu.
I da, da li postoji mogućnost da je do napajanja?
 
Poslednja izmena od urednika:
ima,pre nego što kupiš jednu od te dve komponente ponesi na provereno ispravan računar i testiraj obe.brzi fiks ako je modularno je ds zameniš kabal ili ako ima dva konektora za pci-e da ga prebaciš na drugi,ali to je bukvalno mizerna šansa da je do toga.
 
Stavio sam drugu grafičku, radi normalno, nema kreša.
Verujem da je do grafičke, 99%
 
Garancija nije uvažena. U servisu su odradili sve testove, normalno radi, ne prelazi temperatura 70.
Ne znam šta da radim sas.
 
ponesi napajanje kod nekog sa provereno jakom grafičkom,ako je grafa okej vrlo verovatno je napajanje oslabilo.
 
Ok, grafičku sam za svaki slučaj testirao i na drugom kompu. Radi.
Napajanje testirano.
CPU i ram testirani.
Novi OS instaliran.
Kompjuter radi normalno pod opterećenjem bez kreša. Izgleda da problem pravi stand by mod, ne znam iz kog razloga??? :(
Ne znam ni šta da radim više jer znam da ovi iz Emija neće to ni gledati ako ga vratim.
 
Nazad
Vrh Dno