Šta je novo?

Predlog za zamenu grafike

tebrovic

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
26.10.2007
Poruke
322
Poena
170
Poz ljudi

Hocu burazeru da malo osvezim komp pa sam mislio da mu zamenim vremesni r7 206x za nesto sto bi moglo da tera novi NBA i slicne igre u 1080p na 30ak fps ,sad posto nisam igrao pc igre godinama stvarno nemam pojma kako stvari stoje sa grafama tako da je svaka sugestija dobrodosla!

Konfiguracija mu je:

CPU AMD Athlon x4 860k
RAM 16GB
PSU 500w sa 2x 6pinn

Znaci nesto bez 8 pinn da ne bi morao da menjam sad i napajanje,
 
RX 470 4GB DDR5, nadji verziju sa 6 pina, jer ih ima i sa 8 pina.
Mada uvek mozes na KP da nadjes adapter koji prebacuje 2x 6 pin na 8 pin, to kosta tipa 200-300 din.

Mislim da jace od ove graficke ne bi imalo smisla, jer bi sve jace procesor gusio.
Polovnu na oglasima mozes naci za oko 80e.
 
Mnogo vise modela ima sa 8pin.

Tako da, ako ne budes mogao naci 6pin model, kupi adapter (2x 6pin na 8pin ili 1x 6pin na 8pin) na KP sajtu, moze se naci za 300 din, sad sam proverio.
 
taj procesor je usko grlo za tvoju grafičku karticu.

https://pc-builds.com/calculator/Athlon_X4_860K/Radeon_RX_470/0C60Vo28/16/

on ne može da isprati ništa jače od gtx 1050ti, a pomenuti nvidia gpu opet nije značajno brži od tvog radeona 260x.

rx 470 možeš da koristiš samo kao prelazno rešenje dok ne promeniš platformu (cpu+matičnu+ram , za neki 6core ryzen, ddr4 i odgovarajuću ploču)
 
U procesu sam sklapanja konfiguracije. Procesor će biti R5 2600 ili R7 2700. Imam AMD MSI R9 380 2gb. Pa me zanima da li se isplati prelazak na R9 590?

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Mislis RX 590 :) ?

Mislim da ne.
Bolje ustekaj malo vise para pa uzmes GTX 1070 ili za pare sto bi dao za RX 590 das za GTX 1060.
 
GTX 1070 je precenjena do džaja ovih dana. Polovne idu oko 250e, a za 50-60e više ima nova MSI GTX 1660Ti Gaming X koja je ista ili često jača u igrama (plus naša garancija 3 godine).
 
Poslednja izmena:
Ajd i ja da pitam. Sa gtx970 na? Šta bi bio prvi osetan upgrade?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
To mozda TI verzija.
Non TI se moze naci za oko 200e.

Đe? Turbo se ni ne razmišlja za kupovinu, a one sa jednim ventom takođe nisu opcija koju bi trebalo razmatrati. Ima na kp-u par za oko 220e, ali majnerke do kraja (ne smetaju meni one, ali samo verzije koje imaju dobre ventove, jer oni prvi stradaju). Prva 1070 da iole valja je 250e.

@ppredrag

Navedena GTX 1660Ti kao minimum (skoro duplo jača), kao optimum RTX 2060 (2.5x jača) i još bolje RTX 2070 (3x jača).

Ako ti nije i AMD tabor stran, RX 5700 (rang RTX 2060 Super).
 
Poslednja izmena:
Da li je u sadašnje vreme 6gb vrama dovoljno ? (Asociram na 1660 ti)

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Da ne otvaram novu temu, imam i ja identicno pitanje. Vozim ovu konfiguraciju već duže vreme, tj otkad je bila aktuelna generacija. Racunar koristim za multimediu, WOT, i ponekad probam još neku igru. U zadnje vreme je postao problem ovih 2gb rama na grafici. Ne mogu na primer Forzu Horizon da igram nikako. Mislio sam samo da promenim graficku, mislim da bi procesor mogao da gura jos neki period? Sta predlazete, hocu samo 1080p casual igranje. Nesto oko 150e max.
 
GTX 1060 6GB ima da se nadje polovna za oko 120e pa nagore.
Gledaj ako mozes da nadjes neku koja ima bar neki mesec pisane garancije.
 
Da li se nova GIGABYTE GeForce GTX 1660 Ti MINI ITX OC 6GB (GV-N166TIXOC-6GD) isplati za 260€ ?
ee233bc0481d097faf8e10112362b871.jpg


Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Ovakvo je. Ide grafika do 285mm.
7a76d2bf3efbe0dc36875df9f2764a2e.jpg


Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Najzad zamenih matorog FX-6300 novom mašinom, ali nisam odmah mogao i grafiku da rešim. Sada gledam neke opcije u narednih par meseci, pa bi mi dobro došao savet šta uzeti umesto XFX RX560 4GB što bi odlično išlo uz Ryzen 5 2600 i 16GB RAM na duže staze za 1080p gejming do 60FPS.

Limit bi bio tu do 250€, ako sve prođe po planu, a razmišljam da uključim kao opciju i KP "Mađare". [emoji846]

Napajanje sam isto zamenio tako da uz Chieftec od 700W sa 2 x 8pin (6+2) ne bi trebalo biti problema oko izbora. [emoji846]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 
U narednih par meseci se moze desiti da cene padnu, pa onda dodji za par meseci pa pitaj :D

Eno par postova iznad pise, sta bi mogao kupiti sad.
 
U narednih par meseci se moze desiti da cene padnu, pa onda dodji za par meseci pa pitaj :D

Eno par postova iznad pise, sta bi mogao kupiti sad.
Hahaha! Pa to mi je i neki plan. Bacio sam oko na RX590 (ASRock ili Sapphire) pa se nadam do "crnog petka" da ću skupiti pare da uzmem u radnji. [emoji16]
Nego čisto sam pitao da znam da li ima nešto interesantnije ili je to to pošto se ne razumem puno u Nvidie pa ne znam kakvo je tu stanje. [emoji846]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kakve su ASrock grafičke kartice? Imaju samo Radeone, a čitao sam neke prošlogodišnje tekstove kako ih neće biti u prodaji u Evropi, ali evo ih u domaćim radnjama. Jeftinije su od drugih.
Znam da su prilično nove na tržištu, ali ima li nekih iskustava? Mislim na trajnost, pre svega.
To što prave dobre ploče ne znači baš mnogo i u ovom segmentu.
 
Uzeh Asus Strix RX 470 za 9000din, prezadovoljan kako radi, super se uklopila sa FX 6300 u svim zahtevnijim igrama tipa ARK,Destiny 2 GPU usage je 99/100% a druga stvar koja mi se bas svidela je to sto se fanovi vrte tek kad se igra tako je cep komp daleko tisi i na kraju stvar koja me je zaprepastila je to TDP gledam u AMD watt man cak i posle 6 sati igranja ARK TDP nije presao 65-70w

Hvala svima na preporukama!
 
Nazad
Vrh Dno