Šta je novo?

ASUS VIVOBOOK X543UB softver

vylota

Čuven
Učlanjen(a)
29.06.2000
Poruke
1,076
Poena
660
Moja oprema  
CPU & Cooler
RYZEN 5 5600X, WRAITH
Matična ploča
GA B450 DS3H
RAM
2X8 GB DDR4 3200
GPU
ASUS GTX 1660
Storage
M2 SAMSUNG 980 EVO PRO 512, WD GREEN SATA II 1TB
Zvuk
INTEGRISAN
PSU
LC POWER 600W 2.31
Kućište
COOLER MASTER
Monitor
SAMSUNG TV/MONITOR T27D390EW
Skoro sam čerki kupio ovaj model, tačnije Asus X543UB-DM1459, Intel DC 4417U/8GB/256SSD/MX110 2GB.

Na ASUS sajtu reklamiraju softver za laptopove, tipa asus splendid, neki softver za zvuk, razne "utility" programe itd... ali kad ukucam model, ne da mi ništa od toga da download-ujem.

Jel neko ima ideju gde taj softver mogu da nađem, i da li će sigurno da radi na ovom modelu?
Takođe me interesuje, kako funkcioniše ovaj model sa dve grafićke kartice, da li neku moram da isključim (integrisanu), i gde (bios?), ili da pustim da rade zajedno?
Ako neko ima još bilo kakvu informaciju koja je korisna za ovaj model, nek mi odgovori ako nije problem...

Inače jako lepo radi, slika je full hd, boje su dobre, kao i zvuk. Sistem diže za 15tak sekundi... čerka jako zadovoljna :).
hvala na odgovorima...
 
Ja ne bih previše brinuo za taj Asusov softver. Obično nema prevelike koristi od takvog softvera, a troši resurse.
Uglavnom u BIOSu postoji opcija da se isključi diskretna grafika. Ako nije ugašena, sistem je koristi za 3D. Za ostalo se koristi integrisana.
 
Ispod laptopa imate nalepnicu na kojoj bi trebalo da pise model maticne ploce (MB), na kutiji vam pise X543UB-DM1459 sto je samo serija tog modela. Drajvere za Asus trazite po modelu maticn ploce. Kucajte u Asus pretragu model maticne ploce i mora vam naci model laptopa kao i drajvere za isti. Opcija 2 je da instalirate program CPU Z gde cete videti model MB (Motherboard). Ako se nesnadjete postavite sliku sa nalepnice ili CPU Z programa pa cemo resiti
 
vylota@
Evo driveri za Asus sve na jednom mestu, uglavnom su najnoviji, isčitaj sa ovim sve komponente iz laptopa, zapiši ih i uvek ćeš znati koji su najnoviji driveri.
 
Poslednja izmena:
Hvala svima, sad ću za vikend da otmem asusa od ćerke, pa ću malo da se igram sa softverom...
 
@vylota Kako si zadovoljan posle nekog vremena? Kakav je taj procesor?
 
ASUS se izgleda odlično pokazao. Pitao sam ćerku više puta, nema zamerki, ama ni jednu. Ne igra igrice, ali gleda filmove i serije, sluša muziku preko BT... Par puta sam i ja seo pored da vidim sliku, i stvarno je ok. Definitivno se nisam zeznuo... meni je bilo bitno da ima ssd, a kupio sam joj i 64gb sandisk sdmicro kao dodatak, ali joj još uvek ne treba, Sve OK...
 
prvo i najbitnije atk package i softver za tačped,sa generičkim je skoro pa neupotrebljiv.splendid obavezno,poželjno sa baš stranice laptopa jer tu ima profil za panel.preseti istog nisu tolliko bitni.takođe,audio rešenje je skoro pa obavezno,jer je i dizajnirano po tim krivama softvera (psihoakustika).ostalo nije toliko korisno,možda samo ono punjenje za epl uređaje,ako laptop podržava.

u stvari,korisni su intelovi power features-i,ali to pa čak i svežije i bolje može da se nađe dobrim drajver programom (ponavljam,dobrim,poput driverindentifier portable).
 
Nazad
Vrh Dno