Šta je novo?

PC blokira sam od sebe u toku koristenja

limontus

Cenjen
Učlanjen(a)
05.05.2018
Poruke
727
Poena
115
Dok koristim PC sve zakoci, ugasi se tastatura, mis i ne moze se nista raditi na PC-u i mora da se restartuje.

Pocelo je prvo sa BSOD-om nakon sto sam pokrenuo ETS2, to se ponovilo nekoliko puta i danas mi se desilo da samo zablokira bez BSOD-a ili icega, probao sam da igram GTA V jer sam mislio da je do ETS2 i modova kojih sam ubacio ali se isto desilo i tu, onda sam dosao da postavim ovu temu i zablokirao je opet PC.

Specifikacije:

AMD Ryzen 5 2600X

2x8GB DDR4 Kingston Predator RAM

1TB HDD

250GB SSD na kome je i Windows.

Nvidia Zotec GeForce RTX 2060 6GB

Napajanje je Chiftec 750W

Maticna ploca je ASUS ROG STRIKE B350F Gaming

Windows 10 Pro x64

Najnoviji je BIOS i drajveri.

Takodje mi je izaslo bilo juce da ne moze da se pokrene Windows zato sto nema Kernel, ni BIOS tada nije hteo da se pokrene.

Greska na BSOD mi je bila: irql_not_less_or_equal
 
Dok koristim PC sve zakoci, ugasi se tastatura, mis i ne moze se nista raditi na PC-u i mora da se restartuje.
-------------------------------
Takodje mi je izaslo bilo juce da ne moze da se pokrene Windows zato sto nema Kernel, ni BIOS tada nije hteo da se pokrene.

Greska na BSOD mi je bila: irql_not_less_or_equal
Imaš probleme i van windowsa, prvo testiraj ram memoriju (prekontroliši i obriši i kontakte za svaki slučaj). Ako nije do rama pozajmi i probaj kako se ponaša sa drugim napajanjem.
 
Hvala ti, skidam 3DMark da testiram i grafiku i ovo cu skinuti i javim
 
Odradio MemTest86 tesz trajao skoro 4h i nema gresaka
 
Instalirao novi windows i sada mi vidi ram 15,9gb a ne vidi 16gb zasto imam dva modula kinkston predator po 8gb
 
MIslim da sam naso problem da je napajanje, jel kad mrdnem kabli 24 pin koj napaja plocu racunar se restartije ili ugasi ili izadje plavi ekran smrti
i dalje ne kontam zasto mi win pokazuje mesto 16gb pokazuje mi 15,9gb da li zbog napajanja ili je i ploca riknula mislim ostecena ili pocela da crkava
ili je to sve zbog napajanja pa se tako desava
 
Onda ti nije dobro utaknut 24pin u plocu. Izvadi ga i ponovo stavi, da zabica fino zakaci konektor.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Proverio ram nije ubacio drugi ram 2x4gb kinstonke i win mi vidi 7,49gb ne vidi 8gb, ubacen je lepo 24pin u plocu sve proveravao ali neki problem ima ili je ploca ili napajanje, a kako da proverim ne znam nemam gde naci drugo napajanje ili drugu plocu, a sve mi je u garanciji staro je 6 meseci tada je skopljen racunar i pusten u rad
nisam pametan ne znam sta da radim da li da saljem plocu i napajanje na reklamaciju
 
Nazad
Vrh Dno