Šta je novo?

Koje napajanje od ova dva?

alokiN

Čuven
Učlanjen(a)
14.12.2002
Poruke
886
Poena
630
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 9 7950X & Deep Cool AK620 Zero Black
Matična ploča
ASUS ROG Strix B650E-F GAMING WiFi
RAM
Trident Z5 Neo RGB DDR5-6000 CL30-40-40-96 1.40V 64GB
GPU
Gigabyte RTX 4090 Gaming OC
Storage
Samsung 990 Pro 2TB, Kingston KC3000 1TB
Zvuk
HyperX Cloud II, Sennheiser HD350BT
PSU
Seasonic Vertex GX1000
Kućište
Lian Li LANCOOL 216 Black RGB
Monitor
Samsung Odyssey G9 49", Samsung CHG70 32", LGC1 55"
Miš & tastatura
Logi MX Master 3s & MX Keys
Laptop
Lenovo Legion 5 pro 32GB RAM, RTX 3070 8GB, SSD 1TB
Mobilni telefon
Xaomi Mi11i
Pametni uređaji
Xaomi watch
Pristup internetu
  1. Optički internet
Poslednja izmena:
Koje god od tih seasonic ili antec kupi, samo nemoj nikako Cooler Master taj da kupujes.

Od ostalog koliko kinte ti se daje za fiksne kablove, polu modularne, i lako savitljive.

To su jedine razlike izmedju core-gc modela i antec-a, antec ima starija kablove sa kondenzatorima koji se teze savijaju, i to je to.
 
Da. Definitivno sam izbor sveo na Anteca i SS core. Antec je modularan, SS nije. Ako su u sustini ista napajanja nekako naginjem vise ka Antecu. Mada ne znam da li SS core ima nekih prednosti s obzirom da je novi model? Sutra pazarim neko od ta dva pa ako ima neko nesto da doda, pravi je trenutak [emoji16]

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Gde kupuješ?

Imaš na KP Seasonic Focus plus 650/750W za 100-110€, ili ANTEC HCG 650/750 Gold, slična cena (možda ima i u našim prodavnicama, proveri). Oba su potpuno modularna o bolja od tih gore.
 
Poslednja izmena:
Najradje bi kupio kod nas zbog dugogodisnjih garancija koje idu na bolja napajanja.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ja sam pre neki dan poručio ANTEC napajanje na kp, imaš garanciju ne vidim problem što nije iz prodavnice, jedino moram da sačekam nekoliko dana, ali se isplati :)

Poslato uz pomoć Tapatoka
 
Vidim sad na KP ima Antec HCG 750w za 80e ali samo godinu dana garancije.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Hmm. Hvala za info. S obzirom da je core serija tek izasla jel moguce da su sredili te probleme od kojih je patio focus? Focus gold inace i nema nigde skoro. Gde god da pitam kazu da nema vise kod dobavljaca. Mozda su ih povukli sa trzista zbog priblema.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Onda doplati malo za 650W Antec HCG650 13.490 10god garancije, ima u istoj domaćoj radnji u kojoj je i taj eag-pro650 i Seasonic core.

Mada je i taj Seasonic ima polumoduran sa 84 meseca garancije (samo 1500 din skuplje): "SSR-650LM, SEMI-MODULARNO/80PLUS GOLD" ("650LC" je nemodularno).

Prednost dajem Antec HCG650 pre svega jer je "full modular" i što ima "Zero RPM Manager"
 
Pitao sam ih za fokus i da li i sa core postoji taj problem.

d91ba0de7196a21491c62689d6ea9207.jpg


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Pitao sam ih za fokus i da li i sa core postoji taj problem.

d91ba0de7196a21491c62689d6ea9207.jpg


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Iskren da budem, trenutno na našem tržištu ne možeš da kupiš normalno napajanje za ok cenu. Seasonic/Antec je rizik zbog ovog gore, Cooler Master je ok ali im je efikasnost lošija a novije CM serije nisu kod nas u ponudi, NZXT je takođe Seasonic, FSP Hydro nema na stanju, ali opet na 12V grani isporučuje veći napon u Sleep-u, TT nije loš ali po nekom testu isporučuje manji napon na 3.3V grani. Na kraju ti ostaju LC Power i Chieftec koji su za klasu ispod Seasonic-a i Corsair-a, kao i CM koji je izuzetno skup za ono što nudi...

Sa Seasonic-om i Antec-om ti je rizik, ljudi su većinom prijavljivali probleme sa Vega, ali i nekim nVidia grafikama:
https://www.reddit.com/r/hardware/comments/9z50s6/seasonic_focus_plus_having_compatibility_issues/
Rešenje je valjda neki kabal, koji moraš da tražiš od njih da ti ship-uju. Negde sam pročitao da je nekome Seasonic Prime napajanje ubilo grafičku karticu već na prvom povezivanju...

Ja pošto sam bio u istoj dilemi kao i ti, u širokom luku sam zaobišao Seasonic jer ne želim da mi komponenta od 150 evra ubije mnogo skuplje komponente. Ja sam se lično odlučio za Corsair RX850ii napajanje. Sve u svemu srećno :).
 
Napisao sam im sta imam od komponenti i upgrade procesora i graficke koji planiram u toku godine da odradim i kaze taj lik iz SS korisnicke podrske da napajanje od 650w iz Core serije nece imati problema da izgura sve to. Narucio sam u radnji na e semi modularnu varijantu. Kontam da ce biti ok. Sutra preuzimam pa javljam utiske.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Posto su Apex Legends i RX 560 losa kombinacija, planirao sam da ubacim jacu graficku kartu. Sad da bih ubacio jacu karticu trebalo bih eventualno da zamenim 9 godina staro LC 6550 550w napajanje. Kandidat za zamenu je bio Seasonic S12III 550W, ali navodno ima problema sa Coil Whine-om. Drugi kandidat je Seasonic GC 500w, da li ga iko koristi? Kakve informacije postoje u vezi njega?

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Ja imam Seasonic S12III 650W i nemam probelma sa coil whine. A verujte mi sve cujem da kad zuji ili ispusta bilo koji zvuk. Recimo UPS ili vufer, cujem kada ne radi kuciste tj ventlatori. Bas sam jutros prevrnuo kuhinju dok nisam nasao da mi mikrotalasna ispusta neki zvuk. Ja sam zbog RX580 uzeo S12II 650w i za sad sam zadovoljan. Ni ne pali se ventilator na napajanju.
 
Nazad
Vrh Dno