Šta je novo?

Internet + TV za “vikendicu”

ShaX_91

Slavan
Učlanjen(a)
24.10.2007
Poruke
445
Poena
320
Pozdrav svima, situacija je sledeca:

Imamo neki stan u kom poprilicno retko boravimo, tu se provede mozda ukupno mesec dana u toku jedne godine. Neisplativo nam je da svakog meseca uplacujemo paket za kablovsku televiziju + internet koji zajedno kostaju oko 2500-3000rsd (stcable/sat-trakt), pa pokusavamo da nadjemo neko resenje koje bi bilo isplativije.

U stanu se ne boravi na periode duze od 2 sedmice u kontinuitetu, sve ukupno se mozda provede nekih mesec dana u istom. Koje bi bilo najbolje resenje za internet + televiziju u tom nekom periodu?

U pitanju je grad Becej, od provajdera (bar ono sto znam) imamo telekom, stcable/sattrakt i naravno ove telefonske operatere (telenor, vip)

Razmisljao sam mozda da se uzme neka prepaid sim kartica (npr telenor ima u ponudi 12gb interneta koji traju mesec dana za 1000rsd, sto bi trebalo da bude koliko toliko dovoljno) i da se ubaci u neki MiFi uredjaj, ali mozda vi imate neko bolje resenje. Takodje, to resenje onda ne bi pokrilo opciju televizije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Vip ima uslugu Vikend net, idealnu za to sto tebi treba.

Kako je u pitanju neogranicen 4G net, tv bi mogao gledati preko aplikacija za striming kalbolvskog tv operatera kog inace koristis.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Imas PM...

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Druze, mts 4g net i platis MTS GO 500 din. mesecno. Kada gledas MTS GO preko mobilnog neta, internet se ne trosi. Jedino dodatno ti treba android box koji je oko 30€. Nema isplativije varijante od ove
 
Vip ima uslugu Vikend net, idealnu za to sto tebi treba.

Kako je u pitanju neogranicen 4G net, tv bi mogao gledati preko aplikacija za striming kalbolvskog tv operatera kog inace koristis.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Kolika je mesecna cena ne vidim da pise?

Druze, mts 4g net i platis MTS GO 500 din. mesecno. Kada gledas MTS GO preko mobilnog neta, internet se ne trosi. Jedino dodatno ti treba android box koji je oko 30€. Nema isplativije varijante od ove

I za taj ne vidim cenu na mts.
 
Poslednja izmena od urednika:
Treba mi internet za vikendic, izbor je izmedju 4g i wifi interneta. Na svojoj vip kartici sam merio oko 20mpbs na lokaciji, pa bih mogao da uzmem vikend net. Druga varijanta su srbnet i astra telekom (nasao sam da je to bivsi mad net) koji imaju pakete od 15/15, odnosno 20/3 za 1800din, takodje flat. Kod astre je uvodjenje 500 dinara, a kod srbneta 5000 din, oba provajdera traze ugovor na 2 godine.
Ima li neko iskustva sa ova da provajdera, a da wifi net u pitanju?
Bitna mi je stalna veza zbog kamera.
Tv ce ici preko aplikacije, ostatak uobicajeno koriscenje yt, surf itd...
Da li se isplati razlika dupla razlika u ceni izmedju vikend neta i ovih wifi, i 4500 razlike kod uvodjenja izmedju astre i srbneta, da dodam upload mi nije bitan, mislim da ce i ovih 3mbps zavrsavati posao...

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kako ti "upload nije bitan" a planiraš XYZ kamera da upload-uje svoj video feed? :D
 
Kamere imaju snimac, treba mi stalan net da mogu da ih pogledam kada zelim. Zar nije 3mbps dovoljno za gledanje kamere? Ako se varam, slobodno me ispravi(te). Na 4g netu sam merio slicno kao i ovo, 2-3-4 mpbs uploada.
Svakako je tema mog pitanja iskustva sa provajderima.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
 
da li je neko probao taj vikend net ? Interesuje me UL brzina, takodje zbog upotrebe kamere.
 
Mislim da je maksimalna moguca, uzecu od drugara koji ima da probam svakako.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
 
dovoljno je samo da ga pitas da on izmeri brzinu na speedtest, jer moze biti razlike u odnosu na druge pakete.
 
Pitanje je i na lokaciji kako ce biti, zato i hocu tamo da izmerim da vidim hoce li biti razlike.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
 
pa ako u Beogradu nema dobrog upload-a, onda ga nema nigde. A signal VIP-a mozes izmeriti sa bilo kojom njihovom karticom.
 
Imam sličnu situaciju kao pokretač teme, s tim što su pretpostavke sledeće:
-Boraviću relativno često u vikendici,
-U pitanju je selo u okolini Kraljeva. Iz iskustva prvih komšija znam da je stigao Telekomov DSL (sada, da li A- ili VDSL, nisam proveravao, niti oni to znaju).
Generalno, planiram jedan TV i jednu stabilnu internet konekciju (može se desiti da će mi biti potrebno za laptopove/radi posla i sl.).

Četiri varijante koje razmatram su, shodno tehničkim mogućnostima i ugovornim obavezama:
-Telekomov DSL + Total TV (najverovatnije).
-Telekomov DSL + EON (malo verovatno, zbog ugovorne obaveze).
-Telekomov DSL+TV (moguće, ali ne preferiram zbog toga što ne volim Telekomovu TV ponudu)
-Neka od mobilnih internet opcija (Telenor/VIP) + Total TV.
 
Pa Eon OTT imaš u prepaid varijanti, bez ugovorne obaveze i plaćaš mesec po mesec po potrebi?
Jedino što će tako TV usluga da ti troši deo već verovatno krš DSL brzine.
 
Imam sličnu situaciju kao pokretač teme, s tim što su pretpostavke sledeće:
-Boraviću relativno često u vikendici,
-U pitanju je selo u okolini Kraljeva. Iz iskustva prvih komšija znam da je stigao Telekomov DSL (sada, da li A- ili VDSL, nisam proveravao, niti oni to znaju).
Generalno, planiram jedan TV i jednu stabilnu internet konekciju (može se desiti da će mi biti potrebno za laptopove/radi posla i sl.).

Četiri varijante koje razmatram su, shodno tehničkim mogućnostima i ugovornim obavezama:
-Telekomov DSL + Total TV (najverovatnije).
-Telekomov DSL + EON (malo verovatno, zbog ugovorne obaveze).
-Telekomov DSL+TV (moguće, ali ne preferiram zbog toga što ne volim Telekomovu TV ponudu)
-Neka od mobilnih internet opcija (Telenor/VIP) + Total TV.
Eon van mreze + vip vikend net (mozes uz chromecast za bolji ugođaj). Proveri samo kakav ti je vipov signal tamo i da li je preopterecena njihova bazna stanica. Mislim da kod vip-a možeš i probno da uzmeš

Čak mozes I eon u mreži da koristis ako ga imaš već ili od nekog da pozajmis. Ja sam opušteno koristio u vikendici na vip kućni net-imaju svi kanali.

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno