Šta je novo?

AM4 konfiguracija

ivan91

Slavan
Učlanjen(a)
28.07.2007
Poruke
1,255
Poena
350
Pozdrav ljudi,

ispao sam iz price hardvera, pokusao sam, ali previse stvari ne kontam pa mi treba pomoc oko sastavljanja konfiguracije :)

Ono sto znam da bih uzeo:
- Procesor: AMD Ryzen 5 3600
- SSD: ADATA XPG ASX6000PNP-512GT-C

Potrebno mi je:
- Ploca koja podrzava m.2 SSD, ne kapiram da li svaka podrzava to ili ne ?
- Ram 16 gig, ovde isto nisam siguran sta valja, koja frekvencija itd ?
- Tih dobar kuler za procesor
- napajanje ? Imam chifteka nekog od 500w, ali staro je vec 5-6-7 godina

Takodje, voleo bi da ako moze sve stane u neko manje kuciste, pa moze preporuka i za to, stim sto cu u nekom trenutku uzeti i grafulju da poteram po neku igricu.

Racunar bi se koristio za sve, od programiranja, preko filmova do po neke igrice ( nisam zahtevan po ovom pitanju ).

Budzet nije ogranicen, ali ne bih da placam ono sto mi ne treba :)

Hvala u napred !!
 
Ploču i memoriju ostavljam da ti predloži neko od članova koji se bolje razume od mene.
Što se kulera tiče, dobar a relativno jeftin je LC LC-CC-120 a svakako dobro hladi. Ja imam Arctic Freezer 34 eSports https://www.arctic.ac/eu_en/freezer-34-esports.html, idle temperaturu je spustio skoro 10 stepeni, a load, bogami, i skoro celih 20.
Napajanje bi verovatno morao drugo da kupiš, čisto da budeš bezbedan. Grafiku svakako moraš da kupiš, pošto Ryzen 5 3600 nema integrisanu grafiku.
 
Onda i preporuka za napajanje za sve to plus neka grafa do 150 W.
Nisam znao da Ryzen dolazi bez grafulje u sebi :/
 
Nemoj taj ssd od ADATA.
Mnogo je bolji SX8200Pro.
Mada imas i nove Kingston A2000 ili A1000.
Od klasicnih SATA SSD-ova tu su 860Evo,MX500 i Intel 545S.
Ram kod Madjara od 80 do 100e,zavisi od brzine.
Ima Patriot Viper Steel na 3600mhz,16gb za stotinak eura.
 
Pa na kraju cu verovatno sve preko Madjara uzeti, vidim da ima tema za kako sta gde.
Moze jos preporuka za plocu ? :)

Hvala na pomoci !
 
BE QUIET! System Power 9 500W CM za napajanje recimo.

I od ploca ili: MSI B450M BAZOOKA PLUS (Basic guarantee), ili: MSI B450M MORTAR MAX

Racunajuci da nisi zahtevni gaming korisnik, i neces verovatno raditi upgrade procesor-a, nego ceo komp kda postane previse slab, mislim da je dovoljna i prva bazooka plus ploca.
 
Nazad
Vrh Dno