Šta je novo?

Kupovina novog telefona oko 400e-P30/Honor 20/MI 9 (se,t)

Salesb

Cenjen
Učlanjen(a)
25.05.2012
Poruke
24
Poena
154
Drugari imam jedno pitanje.Do sad sam koristio samsung ali sam resio da predjem malo na huawei.Lomim se da li da uzmem honor 20 ili eventualno da dodam jos 60 70 e i uzmem p30?Iskreno nisam ni video oba telefona pa me zanima kolika je razlika izmedju njih.Ili eventualno u razmatranje sam uzeo xiaomi mi 9 se ili mi 9 t.
 
Ajd molim te objasni mi sta to konkretno znaci za nas buduce ili sadasnje vlasnike huaweia?Posto nisam bas detaljno ispratio sta to utice na korisnike?

Trgovnski rat između Amerike i Kine. Blokada OS. Džabe im odličan hardver kada nemaju softver da ga isprate. Naravno Kinezi kažu da su spremili svoj OS , ali i mnog jači od njih su neslavno prošli. recimo MS i Win phone, Win store sa aplikacijama i konačno Nokia i Android. Njima sada preostaju samo dve stvari. Ili da ispeglaju stvari sa Amerima, ili kompenzuju cenom svoje mobilne, i tako utiču na njihovu popularnost i lakšu trnaziciju na njihov OS. Za stare korisnike radiće sve kao i do sada, samo neće više biti ažuriranja.
 
Pa to je onda veliki problem.Kupim telefon od 400 e i kasnije mi ne nude azuriranje OS.A sto se tice Xiomija za sad nema takvih problema?
Hvala na pojasnjenju
 
Pa to je onda veliki problem.Kupim telefon od 400 e i kasnije mi ne nude azuriranje OS.A sto se tice Xiomija za sad nema takvih problema?
Hvala na pojasnjenju

Nema, a što se neke preporuke tiče nisam siguran. Čekam da izađe RN 8 pa da vidimo kako će da se pokaže.
 
sa xiaomi nema muke, redmi note 8 nece moc da se poredi sa mi 9.ipak je mi 9 flagship od xiaomija i do 400 e nemas bolji izbor sigurno od mi 9

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
sa xiaomi nema muke, redmi note 8 nece moc da se poredi sa mi 9.ipak je mi 9 flagship od xiaomija i do 400 e nemas bolji izbor sigurno od mi 9

Sent from my MI 9 using Tapatalk

To je tačno, ali ja uvek gledam odnos uloženo dobijeno. RN 7 se pokazao odlično. Očekujem da će osmica biti ispeglanija. Ipak je mi 9 flagship, a razlika u ceni je je baš mnogo piva :)
 
Ako ne igraš igrice odlična je kupovina Mi 9T.
 
Što se tiče banovanja Huaweia, zar nije bilo da trenutni modeli neće biti pogođeni i da će regularno imati zagarantovana ažuriranja u narednom periodu? Valjda je problem sa predstojećim modelima.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
P30 vec za neki dan dobija android 10,buducnost ko zna sta donosi. Mislim da od ta posla nema nista, sto se tice bana. Idi do telenora ili neke poslovnice gde imaju oba i probaj ih. Ja otisao do telenora i iscackao ih oba. Honor20 losiji u svakom pogledu, i ja hteo njega. Dodao i uzeo p30. Odusevio me. Presao sa s9 i s9+ jer me samsung toliko nervirao sa baterijom da vam to nemogu opisati. Na p30 isto koriscenje, iste app, isto sve, pa baterija traje bar duplo duze. Moj glas za p30. Ahh da, posto ti je bitna kamera, otkida...

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Mi 9 druže i miran si. 9T je ishajpovan model poput Pocophone-a. Ne mogu da se porede sa Mi serijom, pravom. Pusti priče i marketing. Iz ličnog iskustva ti kažem.
Ne lupaj :)

Mi 9T je odlican telefon, ima svoje prednosti i mane u odnosu na Mi 9, nema nikakve veze sto je to preimenovani Redmi. Pocophone je takodje odlican telefon (doduse definitivno nije za poredjenje sa Mi serijom).
 
Lose vidis.

Baterija, dizajn i 3.5mm izlaz su prednosti Mi 9t, dok Mi 9 ima bolji chipset, nesto bolje sekundarne kamere i IR blaster. Kome je SD 730 dovoljan (a velikoj vecini jeste), Mi 9t je bolji izbor, cak i po istoj ceni, a jeftiniji je ~60e.
 
Poslednja izmena:
Dizajn je subjektivna kategorija. Izrada je na strani Mi 9. A 3.5mm nabrajati kao prednost je postalo besmisleno.

Hardver, performanse, kamere, otisak prsta, vibramotor, softverska podrška, bežično punjenje pa čak i displej, na strani Mi 9.
 
Glavna kamera je ista, razlika je u autofokusu, dizajn je subjektivan ali se za ekran bez ikakvog notcha/bezela ne moze reci da nije bolji po dizajnu, softverska podrska je ista, displej je u oba Samsung Amoled (i da je nesto bolji na Mi 9, nije preterano).

U svakom slucaju, oba imaju prednosti i mane, zavisi sta ko voli.

Performanse su iste na oba, osim za hardcore gaming.
 
Poslednja izmena:
Autofokus i 4k60fps snimanje, bolje sekundarne kamere, bolja selfi kamera. Bezel od 5x5mm kome smeta... Kvalitet ekrana jeste bolji ali nije veća razlika da budem iskren. Performanse vidno bolje (otvaranje aplikacija, animacije kroz sistem, multitasking, itd), softver ispeglaniji, sveukupno fluidnije i bolje iskustvo korišćenja telefona.
 
Nazad
Vrh Dno