Šta je novo?

Microsoft Edge Chromium

Poolmaker

Nenadmašan
Učlanjen(a)
05.04.2013
Poruke
11,675
Poena
2,245
Testiram ga ima nekoliko dana, radi jako lepo. Prihvata ekstenzije sa chromea, a Ublock Origin blokira i reklame na Youtubeu.
https://www.microsoftedgeinsider.com/en-us/

SAOBLdC.jpg
 
Dobro da si se setio da otvoriš temu o ovome.

Koristim ga i ja povremeno par meseci na Surface Laptop 2 i Mac verziju na iMac 2019. OK je, ali je 90% isti kao Chrome i sporiji od Edge Classic na Win10. Od skoro su namestili da radi sinhronizacija password-a, ali dosta toga se još ne sinhronizuje između klijenata, kao npr. ekstenzije.

Uglavnom, trenutno i nema puno smisla, jer je isti kao Chrome... Kada urade Edge Classic interfejs, srede da bookmarks ne budu isti kao u Chrome-u - možda i bude imalo smisla koristiti ga. Sada trenutno služi samo za testiranje Chromium engine-a, a to me ne zanima - mogu da koristim i Chrome Dev verzije za tu svrhu.

Dakle, moj utisak je da je ona tromost Chrome interfejsa preuzeta i u Edge. Tu ne mislim na sam Chromium i njegov način alociranja memorije po tabovima, već je nekako interfejs spor u odnosu na Edge Classic. Slično kao što je Safari postao sve manje i manje upotrebljiv zbog sporosti interfejsa u poslednjih par godina, a o renderingu stranica tek - no comment. Čak i na mašini sa 24 GB RAM-a i i5-9900K nekada zna da bude užasno spor.

Ah, da skoro bi trebalo da su dodali i IE tab, ali kod mene to ne radi ni na jednoj mašini. Ne znam zašto - uključio sam odgovarajući Chrome, pardon Edge, flag.

Sve u svemu obećava, ali ako ga ne urade da bude brz i light kao Edge, nema ništa od toga. Mogu da ga ubiju skroz i u sledećim Windows-im da stave samo link za download Chrome-a.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno