Šta je novo?

problem sa čekanjem na wifi konekciju

pcpartpicker

Cenjen
Učlanjen(a)
05.04.2019
Poruke
1,054
Poena
115
Pre na Win 7 na svim laptopima čim upalim laptop imam wifi konekciju.
Od pre 2 mjeseca kad upalim laptope,barem ove sa Win 7 dešava se kao ovo na slici dole i ne mogu se konektovati dok taj krug ne ne nestane (sa slike) i to me nervira jer to traje i do 2 minute.
U čemu je problem,tj šta se dešava,jel se može kako vratiti kako je i bilo,jer ništa nije čačkano oko laptopa,možda je do rutera?
 
Da li taj problem imaš sa bilo kojom WiFi mrežom?
 
Ne znam.Ne zanima me bilo koja već moja,ne kačim se na tuđe mreže.
 
Ne znam.Ne zanima me bilo koja već moja,ne kačim se na tuđe mreže.
To je super sto tebe ne zanimaju druge mreze. Ali da bi ti ljudi pomogli mora da se utvrdi da li je problem do tvog kompa ili do tvoje wifi mreže...

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
Trazis pomoc a pritom si drzak i bezobrazan. Pa lol

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Ja ne mogu i da se nakacim na tudju mrezu..jedino da sad nosim laptop negde pa da probam.Ali koja svrhs toga jer zelim da radi na mojoj mrezi kako je i radilo do sada...
 
Ja ne mogu i da se nakacim na tudju mrezu..jedino da sad nosim laptop negde pa da probam.Ali koja svrhs toga jer zelim da radi na mojoj mrezi kako je i radilo do sada...
Ajmo ponovo.... Bez dodatnih informacija ne možemo ni da počnemo da dajemo ideje i savete zato što ima previše mogućnosti. Da bi nešto dobio, moraš nešto i da daš....

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
ponjet cu laptop ovih dana u obliznji kafic pa javljam...ali cisto sumnjam da cete nesto otkriti...
 
meni je isto pocelo da se desava na win 7 jos pre par meseci. sve sam pokusao i nisam resio. isto cekam izmedju pola minuta i minut na uspostavu mreze i isto se desava preko lana i na ove wifi mreze koje imam. nije pomogla ni reinstalacija windowsa pa sam batalio da trazim uzrok.
u pitanju je itx desktop ploca sa wifi cipom.
 
Može da se desi da je problem sa DHCP serverom, pa treba probati sa fiksnom IP adresom.
 
Neka se ona menja, nego ti na laptopu stavi fiksnu, van DHCP opsega, pa probaj.
 
Nije navedeno koji je ruter u pitanju, ali je 90% do njega...
Brkas pojmove "spoljne" IP adrese i "unutrasnje"[lokalne] u samom ruteru.
Sta se desava, kad ugasis/upalis ruter, koliko se onda ceka na konekciju,posto se ruter, konektuje i podigne njegov sistem?
Mozes probati i obrisati tu wi-fi konekciju u laptop-u, pa ponovo napraviti..
A mozes i u "menage wireless.." videti koja ti je konekcija na vrhu liste i tvoju pomeriti da ona bude prva , na listi...
pozz
 
Čeka se do 2minute otprlike.
Ne vidim opciju manage wireless,i ne znam kakve to veze ima kad se laptop automatski kači na ovu mrežu jer je valjda najjači signal.
 
To "valjda" je krucijalno...
Imas u network settings , gore levo tu opciju, pa pogledaj listu "poznatih" wirelesa na koje se konektovao laptop...Pomeri tvoj na vrh liste, ako nije, vec..
 
Pa i kad je ruter isključen isto se dešava kao na slici...znači nešto se promjenilo u postavkama Windows 7 mada niko ništa nije čačkao niti sam ja,niti sam updejtovao Windows.
Moja mreža i jeste na vrhu liste.
 
Nazad
Vrh Dno