Šta je novo?

hdmi i pc

DojedenLeb

Slavan
Učlanjen(a)
13.09.2009
Poruke
848
Poena
215
Hdmi kabal je nonstop prikljucen na pc i tv.Kada je tv iskljucen i kada ga ukljucim i dok se gledaju tv kanali(kablovska) na racunaru se javlja lag na svake 5sekunde, jednostavno se vidi da zakoci kursor misa.To resavam tako sto u Tv meniju prebacim na hdmi i vratim nazad na tv program i onda vise problema nema,dok na hdmi ne pravi uopste probleme,znaci samo dok se gleda kablovska.I tako mora svaki put kada se tv iskljuci da prebacim i vratim.Da li mozda neko zna zasto se ovo desava i postoji li neko resenje?Primetio sam i kada ukljucim tv da slika na racunaru istreperi na jedno 2 sekunde.Da li je i ovo normalno ponasanje ili? hvala
 
Na monitoru imam vga kabal na koji ide dvi-vga aktivni adapter da ne pravi mozda on smetnje?

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk
 
Nazalost jedini nacin je taj s adapterom posto monitor ima samo vga.

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk
 
ali kako cu onda da znam da li istreperi slika na monitoru ili zalaguje mis? na tv nema problema sve ok.

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk
 
Hdmi kabal sam skoro kupio nov od 5m,nemam drugi da probam.Ja vise sumnjam na taj adapter posto pretvara analogni signal u digitalni,pa mozda sa tom kombinacijom postoje "smetnje" :D Videcu nekad da isprobam i to,doduse ionako je vreme za kupovinu 1440p monitora :D Hvala u svakom slucaju
 
da ne otvaram novu temu, pitacu ovde..

jel ovo neki dodatak da bi racunar imao dvi? vidim ubaceno u slot za grafu..

6ef7901e02ea9746e1c12abfce0aec31.jpg
8abb554bfa888521142594801d69ead5.jpg
3a3b5a9fbd3f7039ae1be9f2ad5eaf89.jpg


Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk
 
da,i to koliko vidim (na fonu sam) dual link,tj mogao bi i zvuk da vučeš sa njega,mada često imaš i konektor za digitalni (najčešće spdif) audio izlaz na ploči.
 
jeste dvi-d 24+1, zanimljivo, hvala

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno