Šta je novo?

Dilema oko licence sistema

Kluzo

Slavan
Učlanjen(a)
08.10.2005
Poruke
380
Poena
320
Da li na komp koji je kupljen sa instaliranim win 7/32 pa sistem updejtovan na win 10/32 home moze da se preinstalira win 10 home ali 64-bitni i da se windows normalno automatski aktivira kao i da je 32 bitna varijanta 10-ke?
 
Ma od sedmice smo pobegli zbog toga sto je bila starter, upgrejd je dosao na win 10/32, jednom sam i reinstalirao win10 od nule i normalno se aktivirao win, ali mi sada palo napamet da kompove (ima ih 3 + jedan nekompletan) upgrejdujem ramom i boljim procesorima (am3 masine integruse) pa mi treba 64-bitni sistem, nisam to do sada radio.
 
Poslednja izmena:
Kada se menja "bitnost" mora čista instalacuja.
 
Mora čista. Sada veži trenutnu aktivaciju (licencu) na Hotmail ili Live email account. Skini legalnu 64 bitnu verziju. Instalitaj iz početka. Posle instalacije poveži se na mail i gotovo.
 
Nema potrebe da se upisuje serijski broj Startera, oni su se vec upgrejdovali sa Startera na Win 10 Home i aktivirali, na cini mi se dva od njih sam ponovo instalirao win 10/32 i sve se aktiviralo automatski. Nisam samo bio siguran da li radi pricu sa 64-bitnim sistemom ali radi, u sustini poceo je od Srartera koji je bio ogranicen na 2gb rama i jos toga. U medjuvremenu kod pregazenih masina nema MS Office Starter koji je dosao uz W7 Starter, ali koga briga za to.
 
Nazad
Vrh Dno